Windows 10 (1909) 64 Bit Evrensel İmaj- Manuel Windows FORMAT paketi (yayından kaldırıldı)

Bu paket sizi herhangi bir bilgisayara windows 10 ve temel programları yüklemek için harcayacağınız süreden tasarruf ederek, çok kısa sürede bilgisayarınıza aşağıdaki açıklanan programların kurulu olduğu bir Windows 10 yüklemenize olanak vermesidir.. Sistemin bu adresteki Clonezilla paketten farkı, Windows orijinal İso paketi şeklinde format atma imkanı vermesidir. Bu paketle bilgisayarınızın D sürücüsündeki verilere zarar vermeden Windows yüklemesi yapmanız mümkün olacak. Yükleme sırasında dikkat etmezseniz D sürücüsünü silebilir, tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Format için burdaki bilgiler yetersiz gelirse googlede Windows 10 Format atma şeklinde arama yapıp çıkan videoları izleyerek hatasız şekilde yükleme yapabilirsiniz. OLUŞABİLECEK VERİ KAYBINDAN SORUMLU DEĞİLİZ.   Windows 10’u kaldırabilecek  her bilgisayara yüklenebilir. Performas durumu bilgisayar donanımına göre değişecektir. Ayrıntılar için aşağıda yazılanları okumaya başlayabilirsiniz.

KURULUM AŞAMASINDA YADA SİSTEM İÇİNDE HİÇBİR ŞEKİLDE ŞİFRE YOKTUR.

NOT: Bu sistem Fatih Projesi ile gelen Etkileşimli Tahtalarda ÇALIŞMAZ.

Sistem içinde hiçbir şekilde Windows lisans kodu yada farklı bir programın lisans kodu kullanılmamıştır. Lisans gerektiren tüm işlemler kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi işlemlerle 2-3 saat gibi bir zaman harcamanız gerekmektedir.

 1. Windows 10 64 Bit Pro 1909 sürümü resmi windows sitesinden indirilip temiz kurulum yapıldı.
 2. Windows 10 Etkinleştirme Sorunu Çıkarmayacak Şekilde Kurulum Yapıldı.
 3. Kurulumda 1 adet “Yönetici” adında tam şifresiz yetkili kullanıcı hesabı oluşturuldu. (Kurulum sonrası isterseniz şifre koyabilirsiniz.)
 4. Windows masa üstü için bir kaç tema duvar kağıdı paketi eklendi.
 5. Tüm Windows Uygulamaları 20 Aralık İtibariyle Güncel Hale Getirildi.
 6. Otomatik Oturum Açmaya Ayarlandı.
 7. Kullanıcı Logo Değişti
 8. Başlangıçta Açılan Gereksiz Programlar Devre Dışı Bırakıldı
 9. Masaüstüne Sık Kullanılan Program Kısa Yolları Eklendi.
 10. Masaüstüne Bilgisayarı Kapat Kısa Yolu Eklendi.
 11. Başlat Menüsü Sık Kullanılabilecek Programlara Göre Düzenlendi.
 12. Tüm Tarayıcıların Açılış Sayfası Google
 13. Windows 7 Fotoğraf Görüntüleyici Aktif Edildi.
 14. Arka Planda Çalışan Windows Uygulamaları Devre Dışı Bırakıldı.
 15. Sistem geri yükleme noktası oluşturma açıldı, herhangi bir nokta oluşturulmadı.
 16. Milli Eğitim Kurumlarında kullanabilmek için MEB sertifika yüklendi.
 17. Arka planda çalışan ve bazen %80 üzerini işlemci kullanan tüm Windows bilgi toplama servisleri kapatıldı.
 18. Dys ve e-imza test edildi sorunsuz çalışmaktadır.
 19. Net framework 3.5 ve 4.5 yüklemeleri aktif edildi.
 20. Clonezilla İso Yedeği Yapıldı.

 1. Adobe Acrobat Reader DC – Turkish
 2. GOM Player
 3. Google Chrome
 4. High Quality Photo Resizer 6.0
 5. Java
 6. Microsoft Office Professional Plus 2010 (Deneme sürümü olarak kullanmak mümkün, lisans kodunuz varsa kendiniz etkinleştirme sağlayabilirisiniz.)
 7. Mozilla Firefox
 8. Win RAR
 9. Notepad++
 10. **Uyap Kelime İşlemci
 11. **AKIS Yönetici
 12. **DYS Kurulum 2019

**” İşaretli Programlar Okullarda İdari Bilgisayarlara Gerekli bir Programdır, Bu Amaçla Kullanılmayan Bilgisayarlardan Yer kaplamaması için kaldırmanız Tavsiye Edilir.)

Yükleme sonrası Eternet kartı yada kablasoz ağ kartının windows tarafından tanınmama ihtimaline karşı bu kartların sürücülerinin Windows 10 uyumlu olanlarını indirip bir yere kaydedin. Bu işlem için, bilgisayarınızda mevcut olan sistemde, bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp, Yönet seçeneğine tıklayın, açılan ekranda Aygıt Yöneticisi seçeneğine gelip buradaki Ağ kartları yada ona benzer ifade altında yer alan seçenekten, Eternet yada kablosuz ağ kartı marka modeline bakıp, internetten o sürücüyü indirin.

İso Dosyasını Usb Belleğe Yazdırma

Bu içeriğin en altında verdiğim adresten iso dosyasını indirin.

Rufus Programının Güncel Versiyonunu Buradan İndirin.

Rufus programını açın, işaretli alandan SEÇ kısmına tıklayıp, açılan pencereden indirmiş olduğunuz iso dosyasını bulup seçin.

UEFİ destekli format atabilmek için rufus ayarlarını aşağıdaki resimde olduğu gibi ayarlayın. ayarlar bitince BAŞLAT butonuna basınız. İşlem bittiğinde usb belleğiniz windows yüklemeye hazırdır.

Bu adresten Universal-USB-Installer Programını indirip çalıştırın.

 1. Numaralı alandan “Windows 10 Installer” seçeneğini bulup seçin.
 2. Numaralı alandan Showing yazan yeri tikleyin
 3. Numaralı alandan Browse seçeneğine tıklayıp indirdiğiniz iso dosyasını bulup seçin
 4. Numaralı alandan Usb belleğinizi seçin (Usb bellek içindeki her şey silinecektir unutmayın)
 5. Numaralı alandan alandan NTFS yada Fat32 seçeneklerinden birini işaretleyip altta yer alan Create tuşuna basın, çıkan uyarılara evet anlamına gelen seçenekleri işaretleyip geçin.

İşlem süresi usb bellek hızınıza göre değişecektir. İşlem bittiğinde kapat seçeneği gelecektir.

Usb belleğiniz Bilgisayar Formatlamaya hazır. Aşağıdaki adıma geçebilirsiniz.

Her bilgisayarın bios menüsü farklı olması sebebiyle net bir kurulum tarif etmek mümkün değil.

Genelde bilgisayarların F12 tuşları ile başlangıç açılış donanımı seçmek mümkündür, bu yolu kullanıp, bilgisayarın açılış düğmesine bastıktan sonra ekran açılınca F12 tuşuna basıp açılan menüden USB üzerinden başlatmayı seçip devam ediniz.

Bir çok bilgisayarın ilk açılış ekranında altta “F” tuşları ile bilgilendirme bulunur. Bu bilgilendirmelere dikkat edin, “Boot” kelimesi ile ilgili bir bilgiye sahıp “F” tuşu varsa bunu deneyin.

Bu da yoksa, F2 yada DELETE tuşu ile biossa girip, boot ile ilgili seçeneği bulup açılış sıramalasında ilk sıraya usb belleği getirin.

Aklıma gelen yöntemler şimdilik bunlar 😊

Bir önceki adımdaki yöntemlerden birini kullanıp bilgisayarı usb bellekten başlatabildiyseniz CD’den önce yükelem yapmak için bir tuşa basın gibi bir uyarı çıkacaktır. Klavyeden herhangi bir tuşa basınız. Sonrasında aşağıdaki adımları takip ediniz.

Sistemin ilk açılışı donanımları tanıma süreci sebeyle bilgisayarınızın donanım özelliklerine göre normalden biraz uzun olacaktır. Sistem açılınca 1-2 dakika bekleyip bilgisayarın internete bağlı olduğundan emin olarak, bilgisayarı kapatıp açınız.

Bilgisayarınız çok eski değilse sürücüler windows güncellemesi aracılığıyla otomatik olacak yüklenecektir.

Bunun için başlat menüsüne tıklayıp ayarlar seçeneğini açınız. Açılan sayfadan “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğiyle windows güncellemelelerini kontrol ediniz. Donanım sürücülerinizi windows veri tabanında olması durumunda otomatik olarak indirilip kurulacaktır, bir çok parça sürücüsü windows verirabanında mevcut durumda.

Bilgisayarınız eski ise, https://drp.su/tr bu adresse tıklayıp açılan sayfadaki “Tüm gerekli sürücüleri yükleyin” seçeneğine tıklayın 5 mb bir exe dosyasını indirin ve bilgisayarınıza kurulumunu yapınız. Kurulum sonrası program otomatik açılacaktır. Bu noktada aşağıda yazacaklarıma dikkat edin, yoksa bilgisayarınıza, rusça yandex ve eklentileri yüklenir, açılış sayfaları rusça yandex olarak değişir.

Bu ekranda sarı işaretli alandaki “uzman kipi” seçeneğine tıklayıp alttaki resimde yer alan ekranın açılmasını sağlayın.

Bu ekranda sarı işaretli “Yazılımlar” sekmesine tıklayıp, açılan sayfada işaretli durumdaki tüm seçeneklerin işaretini kaldırın ve tekrar “Sürücüler” sekmesine tıklayın, açılan sayfada en altta yer alan “Sürücü araç takımları” seçeneği altındaki işaretki programlardan yüklenmesini istemediklerinizi de kaldırın. Ayarlamlar bittiyse sayfa altında ve üstünde yer alan “Tümünü yükle” seçeneklerinden birine tıklayıp sürücü yüklemesini başlatın. İnternet hızınıza ve sürücü paketi sayısına göre yüklemesi süresi değişir. Yükleme otomatik olmakla birlikte bazı sürücüleri yüklemek için onay isteyebilir bu onayları vermeniz yeterli olacaktır.

 

Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın, Özelliklere tıklayın, Windows Etkinleştirilmedi yada bu anlama gelen bir ifade varsa Sağ köşede yer alan Etkinleştir seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Sorun Gider yazan yere tıklayın mail ile size gelen şifreyi yazıp biraz bekleyin. Etkinleştirildi yazınca sayfayı kapatın.

Bilgisayarınızda daha önce yasal yolla etkinleştirilmiş bir windows 10 yüklü ise sistem otomatik olarak etkinleşecektir.

Yeni nesil bilgisayarlarda biosa gömülü windows lisans kodu bulunmaktadır, eğer böyle bir bilgisayara sahipseneniz, sistem biostan kodu okuyup yine otomatik etkinleştirme sağlayacaktır. Böyle bir durumda otomatik etkinleşme olmazsa, masaüstünde “bios lisans oku” adında küçük bir program var onu çalıştırıp bios lisans kodunu alın ve ürün anahtarı değiştir seçeneği ile anahtarı girip etkinleştirmeyi deneyin.

Bilgisayarınızda yüklü orijinal Windows 7 var ise Yüklemeye başlamadan aşağıdaki adımları uygulayın.

Bu adresteki exe dosyası ile xml alın İndirdiğiniz zip dosyası için de “gatherosstate.exe” ve lisans yolu adında 2 dosya var. “Gatherosstate.exe” dosyasını yönetici olarak çalıştırınca, GenuineTicket.xml adında bir xml dosyası oluşturacak. (xml dosyası sadece o bilgisayara özeldir. Her bilgisayarda xml dosyasına özel adlar verip saklamanız yararınıza olacaktır.) Windows 10 yükledikten sonra lisans yolu kısa yoluna tıklayıp açılan sayfaya GenuineTicket.xml dosyasını yapıştırın. Xml dosyası ilgili klasör içine atılırken ad GenuineTicket.xml şeklinde olmalı, farklı bir adla etkin olmayabilir.

GenuineTicket.xml dosyasını ilgili klasör içine attıktan sonra bilgisayarı bir kaç kez kapatıp açınca kendiliğinden etkin olacaktır.

Bu seçeneklerin hiçbiriyle Windows etkinleşme gerçekleşmediyse bir adet Windows 10 Pro lisans kodu edinip kalıcı olarak lisansa sahip olabilirisiniz.

Paylaştığım dosyaların ve içeriğin tamamının alınıp başka sitelerde yayınlanmasına rızam yoktur, Lütfen içeriğin tamamını alıp sitenizde yada farklı bir yerde paylaşmayınız. İçeriğin bir kısmını alıp ana içerik için bu adrese yönlendirme şeklinde paylaşım yapabilirsiniz. İndirm bağlantılarını hiçbir şekilde farklı bir adreste paylaşmayınız.

Bu paket bireysel kullanım için hazırlanmıştır ve ÜCRETSİZDİR.

Ticari Amaçla kullanacakların, kazançlarında hakkım olduğu kanaatindeyim. Sonuçta 3-4 saatte yapacakları işi bu paket sayesinde 10 dakika gibi bir sürede halledip alacakları ücret yine 3-4 saatte alacakları ile aynı oluyor. Hakkımı bu dünyada vermeyenlerden alacak bir yerimiz olacaktır elbet.

Güncel versiyon çıkması sebebiyle yayından kaldırıldı. aşağıda güncel versiyon adresi mevcut.

Güle Güle Kullanın. Sistem ile ilgilini memnuniyetinizi ve sorularını yazmaktan çekinmeyin.

GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEM…

https://www.hafizoglu.net/windows-10-2004-evrensel-uefi-destekli-manuel-format-paketi/

 


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

11 Yorumlar

 1. Mehmet Gürcan

  Hocam, emekleriniz için çok teşekkürler.
  bu imajın win 10 2004 sürümünü çıkartmayı düşünüyor musunuz?

 2. merhaba hocam dosyayı flash belleğe anlatıldığı gibi kurdum halde bir türlü flash görmüyor . diğer format paketini kurduğumda sıkıntı çkmıyor ama bu manuelde bir türlü olmadı

 3. emrah demirtaş

  hocam indiremiyorum. kota aşıldı diyor :(

 4. Hocam BT SINIFINDA kullanılır mı?

 5. Teşekkürler…

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin