Windows 10-11’de Kişiselleştirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 ve yeni çıkan Windows 11 işletim sistemleri kurulum sonrasında windows etkinleştirmesini yapmazsanız kişiselleştirme yani tema, duvarkadığı, renk vb. bir çok özelltirme ayarlarını kapatmakta, bu ayarları yapabilmeniz için sizden windows etkinleştirmesini yapmanızı istemektedir.

Lisans anahtarım yok, illegal etkinleştirme yöntemlerine de başvurmak istemiyorum, kişiselleştirme yapamacak mıyım yani diyor olmalısınız bu engelle karşılaşmadıysanız. Evet normal şartlarda windows 10-11’de etkinleştirme yapmadan bu ayarları değiştiremezsiniz.

Bende bu noktada sizlere yükleme sonrası bu ayarları 1 defalığına değiştirmenin yöntemini anlatacağım.

Kişisel bilgisayarınızda yada etkileşimli tahtada (Özellikle FAZ3 Arçelik tahtaya windows kuracak olanlar, Faz1 içinde geçerli, bu iki serinin biosunda lisans anahtarı mevcut değil )windows lisansınız yoksa, windows 10 yada 11’i kurarken bilgisayarın internet bağlantısını kesin.

İnternet bağlantısını keserek bilgisayarınıza windows 10-11 yüklediğinizde, bilgisayar açılınca hiç bir kişiselleştirme ayarında kısıtlama olmayacak. Sistemde yapmak istediğiniz kişileştirmeleri tam olarak yaptığınızdan emin olunca bilgisayarı internete bağlayınız.

Bilgisayar internete bağlandığı an kişiselleştirme ayarlarına girdiğinizde aşağıdaki resimlerde gördüğünüz uyarı ile karşılacaksınız ve tüm kişişelleştirme ayarları kısıtlanmış olacak.

Farkında olduğunuz gibi bu yöntemle sadece ilk yüklemeden sonra bilgisayar internete bağlanana kadar sistem kişiselleştirmelerini yapabiliyorsunuz. Lisansınız olmayan ve illagal lisans kullanmadan windows kullanacaksınız ama bu yöntemi bilmediğiniz için bilgisayarı internete bağladıysanız tekrar formatlama yaparak bu esnada interneti kesmekten başka yasal yöntem yok şu anda(varsa da ben bilmiyorum :) ).

 

 

 

 

 

Etkileşimli tahtalarda Faz3 Arçeliklerde windows lisansı olmadığı için tahta internete bağlandığında ayarlarınız kısıtlanmış olacak, Faz1 vestellerde de benzer durumla karşılaşmak mümkün, çünkü bu tahtaların windows lisansıda tahta bioslarında değil, tahtanın arka ortasında yer alan bir etikette yer alıyor, daha önce bu etkilette yer alan windows lisans anahtarı ile tahtadaki windows 10 yada 11 etkinleştirmesi yapılmadıysa doğal olarak sizde bu kısıtlama ile karşılaşacaksınız. Ne olur ne olmaz ayarlarda değişiklik yapmam gerekir diyorsanız imaj yükleme esnasında faz1 ve faz3 tahtalarda internet bağlantısını kesmeniz gerekir.

Faz2 Vestel tahtalarda bu kısıtlama ile karşılaşma ihtimaliniz çok düşük, tahtaların biosunda windows lisans anahtarı olduğu için genelde yükleme sonrası windows 10-11 otomatik olarak etkin olmakta. İlk etapta etkin olmayan Faz2 Vestel tahtayı meb hattı dışında bir internete bağlayarak etkinleştirme yapmayı deneyebilirsiniz. Yine de etkinleştirme olmazsa bırakın öylece kalsın, sistem bir kaç gün içinde otomatik olarak etkimletirme işlemini yapacaktır.

https://www.hafizoglu.net/category/fatih-projesi-etkilesimli-tahta-imajlari/

https://www.youtube.com/channel/UCR9_ohpytIU–0SCHxd8Ryg


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

2 Yorumlar

  1. Hocam merhaba..Öncelikle emeklerinize sağlık.:Ben de okulumda sizin yeni windows 11 imajınızı kurdum fakat faz 2 tahtalarımda bi türlü KOYU MOD’u aktifleştiremedim..Bu konu sizin ayarladaığınız birşey mi acaba..Yardımcı olabilir misiniz rica etsem..Öğretmenler beyazın göz aldığını söylüyorlar da ondan dolayı hocam

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin