Etkileşimli Tahta İmajları Windows 10 21H2 Güncellemeleri

Videoda bahsi geçenler imajlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve indirme adresleri

Faz1-Faz2-Faz3 Etkileşimli Tahta Manuel Kurulum Versiyon İçin:
https://www.hafizoglu.net/faz1-faz2-faz3-windows-10-imaj-turkiyede-ilk-ve-tek

Faz2-Faz3 Etkileşimli Tahta Clonezilla Kurulum Versiyon İçin:
https://www.hafizoglu.net/faz2vestel-faz3arcelik-windows-10-imaj-uefi-destekli/

Youtube Kanalım

Benzer İçerik

Windows 10/11 Etkileşimli Tahta İmajlar ve İçerikleri

Windows 10/11 İmajlarda genel itibariyle aşağıdaki işlemler yapılmıştır. Güncellemelerle içerik ve uygulamalarda ufak tefek farklılıklar …

3 Yorumlar

 1. MÜCAHİT Aslan

  Hocam öncelikle herşey için elinize sağlık.Gerçekten mükemmel bilgileri bize veriyorsunuz.Hocam bize piktes kapsamında bt lab yenilendi.Bu bilgisayarlar free dos olarak geldi.içinde 250 gb ssd ve 1 terabyte hdd var.Hocam windows 10 ethernet denetleyicisini bulamadı.Bende driver programlarını kullanarak buldum.Ama bir pc imajı aldım.Bazı bilgisayarlarda hata veriyor.Sizin vermiş olduğunuz faz1,faz2,faz3 ve uefi h2 windows 10 indirdim.Ama sda1 yerine ssd nin 3 bölümlenmesini nvme0n1p1,(100 mb) nvme0n1p2(16 Mb),nvme0n1p3(238 gb),sda1ve sda 2 ikiye bölüp öyle imaj alıp diğer bilgisayarlara imaj atmak istiyorum.Bunun pratik yolunu nasıl yapabilirim.İnşallah anlatabilmişimdir.Şimdiden teşekkür ederim.

  • Teşekkür ederim.
   Öncelikle Etkileşimli tahta imajları yerine . Bu iso ile bahsi geöen bilgisayarladan birine yükleme yapın, yüklemeyi 250 gb dediğiniz ssd bölümüne yapısınız, ister yükleme aşamasında isterseniz yükleme sonrası disk yönetiminden ssd diski 2 parçaya bçlünüz. Yükleme yaptığınız bilgisayarda her türlü driver güncelleme ve program yüklemlerini yaptıktan sonra clonezilla ile yedek alma işlemine geçiniz. Yedek alma aşamasında disk seçiminde sda olan bölümleri değil nvme ile başlayan bölümlerin seçip yedekleme işlemini tamamlayınız. Alacağınız yedek klasörünü yine evrensel imaj hazırla serisinde anlattığım iso dosyasıne dönüştürme aşamalarını izleyip iso dosyasıne çeviriniz.
   Yedekleme esnasında nvme ile başlayan diskler yanında sda olanıda seçip yedek alabilirsiniz, tabi yükleme yapacağınız tüm bilgisayarlarda aynı ssd ve hdd varsa bu şekilde seçim yapınız.

   • hocam çok teşekkür ederim. Ptsi dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım. Bu arada bütün pc aynı özellikte. Bir pc dediğiniz gibi yaparsam işim kolay hocam:)))Tabii sayenizde ….

%d blogcu bunu beğendi: