Eokul LGS Raporlarını Tabloya Aktarma-Yeni

LGS sonuçları için sınav sonuçlarının açıklandığı gün otomatik veri çeken bir dosya paylaşmıştım, bu dosyayı kaçıranlar için Sisteme eklenen gücenlik kodu ile sonuç çekmek için yeni bir dosya daha paylaşmıştım, bu dosyada da çoğu kişide güvenlik kodunun geç gelmesi yada hiç gelmemesi gibi bir sorun ortaya çıktı. Güvenlik kodu sorununa çözüm bulamadım. İl-İlçe Mem’lerde sonuç istemeye devam edince gelen talepler üzerine yeni bir çözüm yöntemi buldum.

Böylece Hafızoğlu olarak yine bir ilke imza atarak yeni bir çalışmayı hizmetinize sunuyorum. Aşağıya Yazdıklarımı adım adım okuyup uygularsanız sonuçları sorunsuz olarak tabloya aktarabilirsiniz.

Eokula giriş yapıyoruz, Sol menüden Sınav İşlemlerine, açılan sayfadan Yazdır butonuna tıklayıp raporları açıyoruz. SNVOYPSNC012 Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri Seçeğine tıkyalalım. TcKimlik alanına sonucuna ulaşmak isteğimiz öğrenci T.C No’yu yazalım, Açıklama  kısmına herhangi bir kelime yada Tercih yazalım (Açıklama sonraki sorgulamalarda dolu olarak gelecektir) Tamam Botununa Basıp sonuç ekranına ulaşalım.

Görseldeki adımları izleyip tüm öğrencilerin sınav raporlarını indirelim.

Aşağıdaki paylaştığım zipli klasörü indirip, bilgisayarınızda masaüstü vb bir yere zipten çıkartalım. Klasör adını kesinlikle değiştirmeyin, dosya çalışmaz. Klasör adı LGS-Hafızoğlu-NeT şeklinde olmalı.
İndirdiğiniz klasör içinde, alttaki görselde gösterdiğim Örnek Sınav Rapor Dosyalarını silebilir, yada kopyalama yaparken çıkan uyarıya evet diyerek kendi dosyalarınızla değiştirin.
DİKKAT: İndirdiğiniz rapor dosya adları SNVOYPSNC012 serisi ile devam etmeli, SNVOYPSNC012_ sonrasında yer alan sayılar önemli değil
Eokul raporlardan indirdiğiniz tüm Excel dosyalarını isimlerini değiştirmeden C:\LGS-Hafızoğlu-NeT klasörü içine kopyalayın.

Lgs Sonuç Listeleme
(Dosya adı güncellemelerde değişiklik gösterebilir.) adındaki dosya üstüne sağ tıklayın, Açılan pencerede altta Engellemeyi Kaldın yazan bir tik varsa onu işaretleyip Tamam deyip çıkın. Dosya üstüne çift tıklayıp açın, Makrolarla ilgili uyarı çıkacaktır, Makroları Etkinleştir butunu ile Makrolara izin verin, Makro izni vermezseniz dosya işlem yapamaz.

İndirdiğiniz dosyalar LGS-Hafızoğlu-NeT  içindeyseVerileri Aktar Butonuna basıp arkanıza yaslanın. Klasör içinde yer alan tüm excel rapor dosyaları tek tek otomatik olarak açılacak ve içeriğindeki veriler tabloya otomatik olarak aktarılacak. İşlemin bittiğine dair bir uyarı penceresi çıkacaktır, bu uyarı penceresine Tamam deyip kapatın, sayfada herhangi bir alana tıklayıni Öğrenci Soru Net sayıları da otomarik olarak hesaplanıp ilgili hücrelere işlenecektir.
Öğrenci sayınıza ve bilgisayar hızınıza göre işlem süresi değişecektir. Microsoft ofis 365 ve 2016 üzeri bir sürüm ile işlem yapmanız önerilir.
Karşılaştığınız sorunları yoruma yazarsanız en kısa zamanda dönüş yapmaya çalışırım.

NOT: Bu sayfaya işlenen sonuçlar üzerinde düzenleme yapmaya çalışmayın, Bu sayfada sürekli olarak arkaplanda kodlar hesaplama yapmayı deneceyeği için, excel donabilir. “SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZİ SINAV SONUÇ LİSTESİ ” satırından itibaren sonuçları seçip, farklı bir excel dosyasına kopyalayıp onun üstünde düzenleme yapın.

V1 Güncelleme:
SNVOYPSNC012_629 şeklinde olan dosya adı, eokul raporlardan indrirken _629 kısmı değişkenlik gösteriyormuş, bu sebeple veri çekilecek dosya adını, SNVOYPSNC012* şeklinde değiştirdim. Bu sayede klasör içinde yer alan SNVOYPSNC012 ile başlayan tüm dosyalardan veri çekecektir.

V2 Güncelleme: 30/06/2024
Verileri dosyalardan kapalı devre olarak çekecek şekilde güncelleme yapıldı. V1’de 101 öğrencinin verisi 48 saniyede tabloya aktarılırken, V2’de 101 öğrenci verisi 9 saniyede tabloya aktarılır hale gelmiş oldu.

V3 Güncelleme: 01/08/2024
V1 ve V2 sürümlerinde klasör yolu C:\LGS-Hafızoğlu-NeT şeklinde olmalıydı. Bazı bilgisayarların C sürücüsünde koruma olması ve dosya-klasör kopyalanamaması bilgisi üzerine, dosyayı LGS-Hafızoğlu-NeT klasörü içinde olması kaydıyla, herhangi bir konumda çalışacak şekilde güncelledim.

Dualarınıza Talibim.
Kolay gelsin


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

Otomatik not dağıtım çizelgeleri güncellendi

Merhaba Eokulda yapılan güncelleme nedeniyle çalışmayan, ders içi etkinlik, proje otomatik not dağıtım çizelgeleri güncellendi …

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin