Hafızoğlu’ndan Buraya Kadar! (İmajlar)

Sürpriz Sonlu…
Yayınlanma tarihi: 16 Eyl 2023
2016 yılında çalıştığım köy okulunda, tahtaları elden geçirelim derken başlayan imaj hazırlama hobisi, zamanla köy okuluna özgü bir çalışma olmaktan çıkıp KKTC dahil Mavi Vatan sınırları içinde her okula ulaşamamış olsa bile her İl-ilçeye ulaştı ve bir şekilde gönüllere dokundu.
Geride kalan yaklaşık 8 yılda yüzü aşkın, imaj-iso dosyası hazırlayıp yüzlerce saat zamanı ekran başında harcadım. Bir çok kez, ailemle geçirmem gereken zamanı, okullar açılıyor bir an önce imajı bitireyimde öğrenci-öğretmen seneye temiz bir tahta ile başlasın diye bilgisayar başında sabahlayarak harcadım. (Bilenler bir covit döneminde sene başında, ağır bir covit geçirmiştim, o halde bile bozuk bir sesle video çekip imaj paylaştım.)
2016 yılında 1 buçuk aylık maaşıma karşılık bir ücretle aldığım, monster marka sıfır bilgisayardan geriye kalan, 4 usb girişinden 3 bozulmuş yarı hurda bir makine.
Bu web sitesi için yıllardır ödediğim ücretlerde yine cebimden çıktı. Sitede youtube kanalında reklam var, getirisi yok mu diyenlere de cevap vermiş olayım, Benim sitemin de youtube kanalımın ziyaretçilerinin %90’ından fazlası MEB interneti üzerinden giriş yaptığı için MEB interneti reklamları engeliyor, bu sebeple reklamlar site masrasını karşılamaktan hayli uzakta kalıyor.
Bu 8 yıllık süreçte bir çok defa paylaştığım imajların, gerek öğretmenler, gerekse piyasada iş yapan firma ve şahıslar tarafından okullara ücret kaşığı yüklendiği bilgisini verenler oldu. Her seferinde de imajların Ücretsiz yükleme için paylaşıldığını, ücretli yükleme yapanların iletişime geçip bu konuda izin almalarını ve bir komisyon ödemelerini ifade ettim.
8 yılda toplam 3 kişi bu şekilde bana ulaştı, İmajlarını ücret karşılığı yüklemek istiyoruz, senin de burda hakkın var, ne kadarını sana verelim diyor sorma zahmetinde bulundu.
Benim maaşın 3200 tl olduğu bir zamanda bir firma benim imajımı bir okulda 80 tahtaya 50 tl ücretle yükleyip bir kaç saat içinde cebine 4000 tl para indirdi. Zehir zıkkım olsun, bu ve bunun gibi emek hırsızlarına. Bu tarz emek hırsızları hala benim emeğimle para kazanmaya devam ediyor.  Kendisi bir tahtayı benim imajdaki hale getirmek istese saatler harcayacakken (ki yinede benim hazırladığım sistem kadar iyi yapamaz) usb belleği takıp 7-8 dakikada 200 tl parayı cebe indiriyor. HARAM OLSUN.
Bir tahtaya 200 TL ye imaj yüklenen bir ortamda sınırsız tahtaya sınırsız yükleme imkanı olan bir dosyaya harcanan zaman için cuzi bir  ücret talep etmiş olmam birlerinin içine MİHENK TAŞI gibi oturmuş olmalıki, eleştiriler tehditler bir türlü bitmedi.
GEREKSİZ ELEŞTİRİ VE SALAKÇA TEHDİTLERİNİZE ALDIRIŞ ETTİĞİM İÇİN KALDIRDIM SANIP BOŞ YERE SEVİNMESİN BU ACİZ TİPLEMELER. Gelişimini tamamlayamış tiplerle uğraşacak vaktim yok.
Ücretsiz olduğu dönemde bir beğen tuşuna basmaktan bile aciz olan şahıslar, ücret deyince klavye delikanlısı oldu.
Tamam delikanlılar siz kazandınız, bundan sonra sizin gibi tiplere, ne ücretli İmaj var nede ücretsiz.
Haa imaj hazırlamayacak mıyım, yine en iyisini hazırlamaya devam edeceğim ama sırf yapabildiğim için, birilerine faydam olsun diye değil.
Neler yaptım ve neler yapacağımı vakit bulunca paylaşırım. Paylaşırım derken, bundan sonra imaj dosyası paylaşacağım anlamı çıkmasın, sadece ne yaptığımdan haberdar edeceğim. Bu web sitesi üzerinde artık bir iso dosyası paylaşım adresi olma ihtimali çooook düşük.
Daha önce 1-2 defa yine paylaşıma ara vermiştim, tekrar paylaşıma başlayın diye gelen yoğun talebi kırmayıp yine başlamıştım. Bu defa BABAM’da gelse paylaş evladım, sevaptır dese paylaşmam. (Neler yaptığımı bilse kesinlikle vazgeçme, kıymeti bilmeyenler çok olsa bile sen yine paylaşmaya devam et derdi. Allah Razı Olsun Kendisinden.)
Yayınlanma tarihi: 16 Eyl 2023

Hafızoğlu,
İmaj paylaşımına belirsiz bir süre ara vermiştir.
Youtube kanalımda paylaştığım imaj hazırlama videolarımdan faydalanıp sizlerde ihtiyacınıza uygun imajlar hazırlayabilirsiniz.

Kıymeti Bilinmeyen İmajları Hazırlamaya Devam…Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

51 Yorumlar

  1. Kıymetli hocam, bedeli karşılığında en güncel imajınızdan kişisel olarak istifade etmek istiyorum. Emekleriniz içn teşekkür ediyorum.

  2. Hocam emekleriniz çok kıymetliydi gerçekten. Size anlattığınız davranışlarda bulunanlara sağlam laflar vardır ama burada yazılmaz. Paylaşımlarınız için teşekkürler.

  3. Murat KIZILKİREN

    Hocam maalesef ülkemizde emeğin karşılığı hiç bir zaman yok, son derece haklısınız, biz de okulumuzda sizin imajlarınızı kurduk videolarınızdan faydalandık, bu güne kadar bize kattıklarınız için çok teşekkür ederim, hakkınızı helal edin.

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin