Hafızoğlu’ndan Buraya Kadar!

Sürpriz Sonlu…
2016 yılında çalıştığım köy okulunda, tahtaları elden geçirelim derken başlayan imaj hazırlama hobisi, zamanla köy okuluna özgü bir çalışma olmaktan çıkıp KKTC dahil Mavi Vatan sınırları içinde her okula ulaşamamış olsa bile her İl-ilçeye ulaştı ve bir şekilde gönüllere dokundu.
Geride kalan yaklaşık 8 yılda yüzü aşkın, imaj-iso dosyası hazırlayıp yüzlerce saat zamanı ekran başında harcadım. Bir çok kez, ailemle geçirmem gereken zamanı, okullar açılıyor bir an önce imajı bitireyimde öğrenci-öğretmen seneye temiz bir tahta ile başlasın diye bilgisayar başında sabahlayarak harcadım. (Bilenler bir covit döneminde sene başında, ağır bir covit geçirmiştim, o halde bile bozuk bir sesle video çekip imaj paylaştım.)
2016 yılında 1 buçuk aylık maaşıma karşılık bir ücretle aldığım, monster marka sıfır bilgisayardan geriye kalan, 4 usb girişinden 3 bozulmuş yarı hurda bir makine.
Bu web sitesi için yıllardır ödediğim ücretlerde yine cebimden çıktı. Sitede youtube kanalında reklam var, getirisi yok mu diyenlere de cevap vermiş olayım, Benim sitemin de youtube kanalımın ziyaretçilerinin %90’ından fazlası MEB interneti üzerinden giriş yaptığı için MEB interneti reklamları engeliyor, bu sebeple reklamlar site masrasını karşılamaktan hayli uzakta kalıyor.
Bu 8 yıllık süreçte bir çok defa paylaştığım imajların, gerek öğretmenler, gerekse piyasada iş yapan firma ve şahıslar tarafından okullara ücret kaşığı yüklendiği bilgisini verenler oldu. Her seferinde de imajların Ücretsiz yükleme için paylaşıldığını, ücretli yükleme yapanların iletişime geçip bu konuda izin almalarını ve bir komisyon ödemelerini ifade ettim.
8 yılda toplam 3 kişi bu şekilde bana ulaştı, İmajlarını ücret karşılığı yüklemek istiyoruz, senin de burda hakkın var, ne kadarını sana verelim diyor sorma zahmetinde bulundu.
Benim maaşın 3200 tl olduğu bir zamanda bir firma benim imajımı bir okulda 80 tahtaya 50 tl ücretle yükleyip bir kaç saat içinde cebine 4000 tl para indirdi. Zehir zıkkım olsun, bu ve bunun gibi emek hırsızlarına. Bu tarz emek hırsızları hala benim emeğimle para kazanmaya devam ediyor.  Kendisi bir tahtayı benim imajdaki hale geytirmek istese saatler harcayacakken (ki yinede benim hazırladığım sistem kadar iyi yapamaz) usb belleği takıp 7-8 dakikada 200 tl parayı cebe indiriyor. HARAM OLSUN.
Bir tahtaya 200 TL ye imaj yüklenen bir ortamda sınırsız tahtaya sınırsız yükleme imkanı olan bir dosyaya harcanan zaman için cuzi bir  ücret talep etmiş olmam birlerinin içine MİHENK TAŞI gibi oturmuş olmalıki, eleştiriler tehditler bir türlü bitmedi.
GEREKSİZ ELEŞTİRİ VE SALAKÇA TEHDİTLERİNİZE ALDIRIŞ ETTİĞİM İÇİN KALDIRDIM SANIP BOŞ YERE SEVİNMESİN BU ACİZ TİPLEMELER. Gelişimini tamamlayamış tiplerle uğraşacak vaktim yok.
Ücretsiz olduğu dönemde bir beğen tuşuna basmaktan bile aciz olan şahıslar, ücret deyince klavye delikanlısı oldu.
Tamam delikanlılar siz kazandınız, bundan sonra sizin gibi tiplere, ne ücretli İmaj var nede ücretsiz.
Haa imaj hazırlamayacak mıyım, yine en iyisini hazırlamaya devam edeceğim ama sırf yapabildiğim için, birilerine faydam olsun diye değil.
Neler yaptım ve neler yapacağımı vakit bulunca paylaşırım. Paylaşırım derken, bundan sonra imaj dosyası paylaşacağım anlamı çıkmasın, sadece ne yaptığımdan haberdar edeceğim. Bu web sitesi üzerinde artık bir iso dosyası paylaşım adresi olma ihtimali çooook düşük.
Daha önce 1-2 defa yine paylaşıma ara vermiştim, tekrar paylaşıma başlayın diye gelen yoğun talebi kırmayıp yine başlamıştım. Bu defa BABAM’da gelse paylaş evladım, sevaptır dese paylaşmam. (Neler yaptığımı bilse kesinlikle vazgeçme, kıymeti bilmeyenler çok olsa bile sen yine paylaşmaya devam et derdi. Allah Razı Olsun Kendisinden.)

Hafızoğlu,
İmaj hazırlamaya ve paylaşmaya belirsiz bir süre ara vermiştir.
Youtube kanalımda paylaştığım imaj hazırlama videolarımdan faydalanıp sizlerde ihtiyacınıza uygun imajlar hazırlayabilirsiniz.


Benzer İçerik

Güncel İmajlar – Temmuz 2023

Aşırı Emek İçerir… Hazırlamış olduğum tüm imajların Temmuz 2023 itibariyle güncel versiyonları hazır. Daha önce …

38 Yorumlar

 1. Hocam Allah razı olsun ilk günden itibaren sizin imajlarınızı kullandım. Benim için çok faydalı oldu.

 2. Hocam Ben imajınızı para ile alıp kullanmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz bana

  • Merhaba
   Yukarıda yaptığım açıklama doğrultusunda artık ücretsiz olmadığı gibi, ücretli bir imaj hizmeti de yok.
   Saygılar

   • Hocam seni çok sinirlendirmişler. Allah sabır versin. İmajlarını okulumuzda kullandık. Allah razı olsun. Hakkını helal et. Büyük emek verdin.

 3. hocam yaptığınız emeklerin çok çok farkındayız. şimdiye kadar yaptıklarınız için Allah razı olsun. Tabiki paylaşma zorunluluğunuz yoktu yine yaptınız. sayenizde bincelerce tahtada temiz kurulum gerçekleştirildi. imajlarınız çok güzeldi. okullarda dersler sayenizde aksamadı. keşke meyve veren ağaç böyle taşlanmasaydı. maalesef ülkemizde helal haram kavramı o kadar yerlerde ki… kul hakkına asla bakılmıyor. biz senden razıyız. herkes yaptığının karşılığını alacaktır. değerini bilmeyenler kadar bilenlerde var. siz müsterih olun.

 4. eksik olmayın hocam çok faydanızı gördüm her şey gönlünüzce olsun mutlaka kıymetiniz bilinecektir o alçaklara da lanet olsun diyorum. hocam bari bu soru sorayım bende imaj bulurum parasını da hak ediyor diyerek geldiydim ama kısmet artık, sorum şu arçelik imajınız parduste çok güzel çalıştı windowsa çevirdikti. Şimdiki okulumda aidata geldi. Arçelik imajınızı Aidataya kursam nasıl olur driver sıkıntısı olur mu. Aidata driverları netten nerden bulabilrim saygılar sonuna kadar haklısınız bu arada

  • Senelerdir sizi takip eden birine son kıyağınızı bence yaparsınız hocam ya :) isterseniz bitcoin ile de atarım :)

   • 3 gün önce gelse bu teklif olurdu. Bu gün olmuyor.
    Teşekkür ederim.

   • Hocam anlıyorum peki aidata driver linkini paylaşabilir misiniz ben bulamadm ya da driver booster gibi programlarla kurabilir miyiz. Bi de f2 yada f7 ile giriyorum orayı geçmiyor başka bir yol mu var

 5. Bu akıllı tahtalar ve bilgisayarlara imaj konusunda katkılarınız olmasaydı birçok okuldaki tahta ya atıl kalırdı ya da verimsiz kullanılırdı. Emeğiniz için ben kendi adıma çok teşekkür ederim. Ümidim tekrardan devam edersiniz. Sağlıcakla kalın değerli hocam.

 6. merhaba hocam sene başından bu yana sitenizi takip ediyorum. Okulumuzda akıllı tahtalarda pardus kullanıyoruz ama yeterli verimi alamıyoruz. bende ücretli olarak alıp kullanmak istiyorum. Paylaştığınız yazıyı görmek üzdü. En azından bizler için haklı olduğunuz bu konuda bir kolaylık sağlarsanız çok sevinirim.

 7. Güzel çalışmalar vardı sitenizde kendi adıma üzüldüm ancak bazen zorda olsa bu kararları vermek gerekiyor.

 8. Hocam sizin imajlarınız bu sektörün ve piyasanın en iyi imajlarıydı açık ara. Sizin imajlarınız sayesinde ne kadar tahta işlev kazandı kim bilir? Görüşmek üzere hocam.

 9. Hocam lütfen şu an okul için çok ihtiyacımız var tahtalara yıllardır format atılmamış hepsi çökmek üzere eğer elinde windows 11 iso linki olan varsa bu mail üzerinden atarsa çok iyi olur.

  • Bi de wondows 10 da değil 11 olacak illa öyle mi :D

  • Bu yazıyı paylaştım gün itibariyle elinde Hafızoğlu imzalı iso dosyası olanlar sadece kendileri kullanmaya devam edebilir, maddi menfaat peşinde değillerse tabi. Hafızoğlu imzalı dosyaları herhangi biriyle yada herhangi bir yerde paylaşanlara da, ben harcadığım onca emeği helal etmiyorum.
   O sebeple Hafızoğlu imzalı imaj dosyalarını temin etmeye çalışmayın boş yere. Hem verecek olan hemde alacak olan, inancı varsa, Kul hakkı olan, hakkımı helal etmeyeceğimi bilsin.
   Emeksiz yemek bitti…

 10. Sizin ne ücretli ne de ücretsiz imajınızı kullandım. İmajlarımı kendim hazırladım. Tabi ki sizden öğrendiklerimde. Ama sizin kadar iyi imajlar mı bilmiyorum. Böyle bir karar almanıza ve haddini bilmezler tarafından canınızın sıkılmasına üzüldüm. Rabbim sizlere kolaylıklar versin. İmajlarınıza ihtiyacı olan olan binlerce öğretmen milyonlarca öğrenci olduğunu umarım unutmazsınız. Herkes bilgisi ölçüsünde amel etmelidir. Kalın sağlıcakla.

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: