Ağustos 2023 Tebliğler Dergisi Sonrası BTR Görevlendirme

Merhabalar

İlgilenenlerin bildiği gibi Ağustos 2023 Tebliğler derğisindeki aşağıdaki madde sebebiyle bir çok İl Bilişimci olmayanların BTR görevlendirmesini askıya almıştı.

MADDE 71 – (1) FATİH Projesi ile BT araçlarının ve elektronik içeriklerin öğrenme ve öğretme süreçlerinde etkin kullanımına yönelik, FATİH Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullarda görev yapmak ve görev tanımları Genel Müdürlükçe belirlenmek üzere, valilik onayı ile “FATİH Projesi BT Rehberliği Görevi” bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden gelen yeni yazıyla bu konu netlik kazanmış oldu.  Yeni gelen Sayı : E-30706984-903.99-83364511 ve 08.09.2023 Tarihli yazıya göre :

“4. Fatih Projesi BT Rehberliği görevi, bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür. Bilişim teknolojileri öğretmeni bulunmaması veya rehberlik ihtiyacının mevcut bilişim teknolojileri öğretmeni/öğretmenleri tarafından karşılanamaması durumunda kendi branşlarında ders açığı oluşturmayacak şekilde sırasıyla istekli diğer branş öğretmenlerinden;
a) Mezuniyet alanı itibarı ile bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atanabilecek olanlar,
b) “Fatih Projesi Eğitmenliği” görevini Bakanlık onayı ile en az 6 (altı) ay süre ile yürüttüğünü belgelendiren öğretmenler,
c) Bilişim teknolojileri alanında doktora yapan öğretmenler,
d) Bilişim teknolojileri alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans yapan öğretmenler,
e) Fatih Projesi kapsamında yürütülen merkezi hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde eğitim görevlisi olarak en az 100 saat görev alan öğretmenler,
f) “Bilişim Teknolojileri Rehberliği Kursu” nu başarı ile tamamlayan öğretmenler, Fatih Projesi BT rehberliği görevini yürütebilirler.
5. Branşı “Sınıf Öğretmenliği” olan öğretmenlere Fatih Projesi BT Rehberliği görevi verilmeyecektir. Ancak Sınıf Öğretmeninin norm fazlası olması ve 4. Maddede sayılan şartlardan en az birini taşıması halinde görev verilebilecektir.

Görevlendirmeler bu şekilde devam ediyor.

Yazı ve eklerine alttaki indirme adresinden ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerik

Güncel İmajlar – Temmuz 2023

Aşırı Emek İçerir… Hazırlamış olduğum tüm imajların Temmuz 2023 itibariyle güncel versiyonları hazır. Daha önce …

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: