Faz1-Faz2-Faz3 Windows 10 – Etİmaj-(Paylaşımdan Kaldırıldı)

Yeni bir çalışma ile yine karşınızdayım.

Bu çalışmamda mevcut faz1-2 Vestel Gri tahtalar ve yeni kullanıma giren Faz3 Arçelik tahtalarda (Pardusa Alternatif) sorunsuz bir şekilde çalışacağını düşündüğüm windows 10 imaj hazırladım. Yeni Faz3 Arçelik tahtalarda çalışmaz.

İmajla ilgili ayrıntılı bilgi altta eklediğim videoda mecvut.

İmajı kullanacak olanlar teşekkür mahiyetinde Youtube kanalıma abone olurlarsa çok makbule geçer.

VİDEOYU İZLEMEDEN DOSYAYI İNDİRMEMENİZİ TAVSİYE EDERİM

İmaj ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm soruların cevabı video içinde muhtemelen olacaktır.

DİKKAT:İmaj Kurulum Parolası: Parola Video içinde kurulum aşamasında paylaşıldı. (Video izlenmeden işlem yapan ve özelden, video içinde cevabı olan soruların gelmesi sebebiyle bu şekilde bir paylaşım yaptım)

İmaj ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için alttaki videoyu izleyiniz.
Video içeriğinde anlattığım imaj içeriği ile indireceğiniz imaj içeriği farklılık gösterebilir. Videodaki kurulum ile ilgili bilgiler  indirceğiniz imaj içinde geçerlidir.

Kanalıma ABONE Olmayı Unutmayın Lütfen

 

 1. Geri Bildirim Merkezi
 2. İpuçları
 3. Kişiler
 4. Microsoft Pay
 5. Mixed Reality Portal
 6. OneNote
 7. Office
 8. Microsoft Solitaire
 9. Skype
 10. Spotify
 11. Xbox
 12. Xbox Game bar
 13. Xbox Game Speech Windows
 14. Xbox Live
 15. Yardım Alın

 1. Windows 10 Pro Aralık 2021 Sürümüne sahip sistem.
 2. Windows 10 Etkinleştirme Sorunu Çıkarmayacak Şekilde Kurulum Yapıldı.
 3. Tüm Windows Uygulamaları Aralık 2021  İtibariyle Güncel Hale Getirildi.
 4. Bazı windows uygulamaları kaldırıldı. Liste konunun devamında var.
 5. Otomatik Oturum Açmaya Ayarlandı.
 6. Kullanıcı Logo Değişti
 7. Başlangıç Karşılama Resmi Değiştirildi.
 8. Bu Sürümde Masaüstü Arka Planın Değişrilmesi Engellenmedi.
 9. Başlangıçta Açılan Gereksiz Programlar Devre Dışı Bırakıldı
 10. Masaüstüne Sık Kullanılan Program Kısa Yolları Eklendi.
 11. Masaüstüne Bilgisayarı Kapat Kısa Yolu Eklendi.
 12. Başlat Menüsü Sık Kullanılabilecek Programlara Göre Düzenlendi.
 13. Tüm Tarayıcıların Açılış Sayfası Google Ve Eba Olarak Ayarlandı.
 14. Windows 7 Fotoğraf Görüntüleyici Aktif Edildi.
 15. Arka Planda Çalışan Windows Uygulamaları Devre Dışı Bırakıldı.
 16.  Faz2’de (İntel-Amd) ve Faz3 ARÇELİK tahtalarda Çalışacak Şekilde Sürücüler Yüklendi.
 17. 256 Gb üzeri diske sahip tüm tahtalara yüklenebilir hale getirildi.
 18. Clonezilla İso Yedeği Yapıldı.
 19. Klayye düzenine, Q klavye ,F klavye  klavye eklendi.
 20. Duvar kağıtları bi klasöre atılıp 30 dakika aralıkla değişecek şekilde ayarlandı. 1 Adet Duvar Kağıdı Eklendi.

 

 

Üsteki videoda bahsi geçen içerikleri alta sıralıyorum,

Windows Update hizmetini kalıcı olarak devre dışı bırakma

Hash Check Programı ile Dosya Bütünlüğü Doğrulama

 

 


Hafızoğlu, İmaj paylaşımına belirsiz bir süre ara vermiştir. Youtube kanalımda paylaştığım imaj hazırlama videolarımdan faydalanıp sizlerde ihtiyacınıza uygun imajlar hazırlayabilirsiniz.


https://www.hafizoglu.net/faz1-faz2-faz3-windows-10-imaj-turkiyede-ilk-ve-tek/

İmaj yükleme esnasında yada sonrasında oluşabilecek her türlü sorunda imajı yükleyen sorumlu olur. Oluşabilecek sorunlarda hafizoglu.net yada yöneticileri sorumlu tutulamaz. Yayınlanan sistemler test edilmiş ve sorun görülmediği için paylaşıma açılmıştır.

Diğer çalışmalarımda olduğu gibi bu çalışmanın da TİCARİ AMAÇLI kullanımına MÜSADEM YOKTUR. Çalışmalarımı ÜCRET KARŞILIĞI bilgisayarlara yükleyenlere açık net olarak belirtiyorum HAKKIM HARAMDIR.

Dosyalarımı TİCARİ AMAÇLI kullanmak isteyenler benimle iletişime geçerse bir orta yol bulup müsade ederim, bunun aksine durumlarda üst parağraftaki açıklamam geçerlidir.

Bu dosyalar sadece DEVLET OKULLARINDAKİ bilgisayarlara ÜCRETSİZ OLARAK yüklenmesi şartıyla paylaşılmaktadır.

https://www.youtube.com/channel/UCR9_ohpytIU–0SCHxd8Ryg

 

Benzer İçerik

1-2-3-4.Sınıf 1.Dönem Biçimlendirici Değerlendirme Ölçekleri-2024

Dosyalar Güncellendi. Okul adı ve eğitim öğretim yılı vb okula özel bilgileri ilk sayafadan doldurmanız …

173 Yorumlar

 1. Merhabalar, Oluşturduğunuz imajları bugün okulumuza yeni gelen faz-3 arçelik tahtalara kurmak için usbleri hazırlamıştım, Şuan pardus üzerinden kullanıyoruz tahtaları

  Formata başladığımda yeterli kadar alan olmadığına dair bir hata aldım, anladığım kadarıyla disk check yaparken Linux tabanlı disk formatını okuyamamakta windows kurulumu

  Bu problemi çözmek için hard disk i flash bellek üzerinden flashla açıp, sıfırlayıp sonrasında kurulumu başlatmayı düşünüyorum ancak başka kolay bir yöntem olup olmadığından emin olmak adına sizlere yazmak istedim

  • Merhaba
   Mevcut İmajlarımın yeni arçeliklerle uyumsuz olduğunu, YouTube kanalımda ve Facebook grubumda yazmıştım, siz ikisini de kaçırmışsınız. Yeni gelen tahtanın disk yapısı nwme eskiler ise sda, bu sebeple otomatik imajlar yeni Arçeliklere yüklenmiyor. 
   Manuel imaj yüklersiniz, onda da ekran kartı ve ses sıkıntı çıkartıyor. 
   Yeni faz3 için imaj hazırladım ama bu imajı cüzi bir ücretle paylaşıyorum. 
   Adresten inceleyebilirsiz 
   https://www.hafizoglu.net/alternatif-ucretli-imaj-indirme-on-talep-formu/

 2. Merhabalar hocam, faz2 tahtada windows 10 imajını yükledikten sonra hiperzeka uygulama programını çalıştırmak istediğimizde “İnternet bağlantınız olmasına rağmen kitap dosyalarını indireceğiniz merkezimiz ile irtibat kuramıyoruz. İnternet erişiminizi engelleyebilecek veya kısıtlayacak koruma var ise ilgili korumayı iptal ederek uygulamayı tekrar çalıştırınız” şeklinde bir hata alıyorum.Uygulama ve tarayıcı denetimini,güvenlik duvarı ve ağ korumasını da pasif hale getirdim ama hala aynı hatayı veriyor.

  • Merhaba Hocam
   Meb interneti, programın arka planda bağlanıp veri çektiği sunucuları engelliyor olabilir. Meb dışı bir internet ile işlem yapmayı deneyin.

   • Telefonumun internetiyle bağlandım yine aynı hatayı verdi hocam.

    • İmajla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Cep telefonu İnterneti de aynı uyarıyı verdiğine göre programla alakalı olabilir. Tahtadaki meb İnternetini kapattıktan sonra tahtayı kapatıp açın, sonrasında cep telefonu ile İnternete bağlayıp programı çalıştırın. Yine aynı sorun çıkarsa program yazılımcısı ile irtibata geçmenizi öneriyorum.

 3. AHMET YILDIRIM

  Mahmut bey merhabalar. İzmir Bergama And. İmam Hatip Lisesinde Btr öğretmeni olarak çalışmalarınızdan çokça yararlanıyorum. Emeğinize sağlık. Sizden dileğim İlçemiz Bakırçay MTAL’de kurulu faz3 tahtalara kurabilmek için Faz2-Faz3 Windows 10 Eylül2022 V1- Etİmaj-Clonezilla imajını ücretsiz indirebilmeme izin vermenizdir. Kolaylıklar dilerim.

  • Merhaba Hocam
   Ücretsiz indirme imkanı zaten mevcut, gözünüzden kaçmış olmalı. Yukarıdaki içeriğin alt kısımlarına dikkat edin, göreceksiniz.

 4. Hocam merhabalar. Öncelikle emekleriniz için teşekkür ediyorum. Faz 2-Faz 3 windows 10 eylül 2022 imajı tahtalara kurdum. Ama zaman zaman ses sorunu oluyor tahtayı açıp kapatmak gerekiyor. Bu durum hakkında başka bilgi veren oldu mu bilmiyorum. Sizce sorun nereden kaynaklanıyordur. Driver sorunu mu başka bir durum mu acaba? Teşekkürler.

 5. Hocam bir haftadır indirmeye çalışıyorum 9. gb yada sonuna geldimi başarısız ağ hatası veriyor yan okul için bir haftadır benden flash beklıyolar 3 farklı inretnetten aynı hatayı alıyorum sonuna kadar gelip indirme başarısız diyor

  • Sorunun kaynağı web sitem yada yüklediğim dosya değil Hocam.
   Bu yıl nedense internetten büyük boyutlu dosya indirmelerinde tıpkı sizdeki hata gibi hatalar çıkıyor.
   Dosyaları Internet Download Manager ile indirmeyi deneyin, kaldığı yerden devam etme özelliği ile indirilebilir.
   Bekleme yapmadan hata ile karşılaşmadan indirme yapmak istiyorsanız adresteki alternatifi inceyelebilirsiniz.
   https://www.hafizoglu.net/alternatif-ucretli-dosya-indirme-secenegi/

 6. Hocam merhaba Windows 10 faz 3 için İSO dosyasını 3 defa indirdim 9 GB gelince bağlantı hatası deyip duruyor devam et deyince de başarısız diyor yardımcı olur musunuz

 7. ümit öztürk

  hocam merhaba daha önce win8.1 olan etkileşimli tahtaya imajı yükledim ama lisans yapmadı. lisans işlemini nasıl yapabiliriz. win8.1 de lisans vardı.

 8. Hocam ben imajın kurulumunu faz-2 gri ye yaptım ama etkinleştirme kısmında “windows donanımınızın değiştiğini algıladı” tarzında bir hata kodu verip etkinleştirilemedi yazmış. Bu ne anlama geliyor?

 9. emeğinize sağlık fakat hocam ben bir bilgisayar öğretmeni olarak indirme linki göremiyorum. acemi arkadaşlar ne yapsın. ve hiç bir şey net değil.bu kadar karışık olmak zorundamı hocam. sitenizi 1 saatir çözemedim. ben zaten faz 2 için imajı seçmişim orada faz 1 indirmesin diye uyarı vermişiniz. yok şifre için video izle. yardım için abone ol. aöa ortada link yok.

  • Büyük punto yazılarla “Faz2(Vestel)-Faz3(Arçelik) Windows 10 İmaj-Eylül2022-V1-UEFİ Destekli -iso İNDİR 1 ve 2 şeklinde indirme bağlantısı ve altaların Büyük kırmızı bir Download butonu var. 4-5 yıldır ilk defa sitenin karışık olduğunu dosya indirme bağlantılarına ulaşılmadığını söyleyen ilk siz oluyorsunuz.
   “ben zaten faz 2 için imajı seçmişim orada faz 1 indirmesin diye uyarı vermişiniz.” Demekki başlığa dikkat etmeyip faz1 için indirenler olmuş ki böyle bir uyarı eklemişim.
   Şifreyi açıktan yazmayı da denedim sonra, video içinde en ince ayrıntısına kadar anlattığım mevzular yine soru olarak geldi, şifreyi video içinde verdim ki, imaj ile ilgili aklınıza takılabilcek tüm soruların cevanını video içinde bulabilesiniz. Videoyu izlemeye zahmet etmeyenler imajı kullanmasın gitsin kendi imajını hazırlasın.
   “yardım için abone ol” gibi bir metinde yok, “Kanalıma ABONE Olmayı Unutmayın Lütfen” şeklinde bir metin var ki her videonun sağ alt köşesinde Abone ol butonu mevcut.
   Kötü bir gün geçirdim üstüne sizde sanırım günün yorgunluğu ve dikkat eksikliğinizle olup olmadık yorumlar yazmaya karar verdiniz.
   2 yılda 133500 dosya indirilen sitede indirme bağlantısını bulamamak, hayret bir şey.
   Madem indirme bağlantısı bulunmuyor nasıl indirilmiş olabilir 133500 kez dosya.
   Siz biraz uyuyup dinlenin sonra hala imaja ihtiyacınız varsa siteyi tekrar ziyaret edin.

 10. emeğinize sağlık hocam. fakat okadar çok yazı ve renk karmaşası var ki neyi tıklayıp indireceğimiz ve nereye odaklanacağımız belli değil. emin olun çoğu öğretmen arkadaşımız karmaşadan sıkılıp boş veriyor. faz2 faz3 win10 indirmek istiyorum mesela ne linki bulabiliyorum bulsamda zaten dosya indirilemiyor diyor.

 11. Hocam FAZ2-FAZ3 Windows 10 imajınızı 4 linkten de denedim. Normal denedim internet download menager la denedim hepsinde %70-%80 gibi kısımlarda indirme kesiliyor. Başka bir yere upload etme şansınız yok mu?

 12. hocam imajları indirirken, tam bitmek üzereyken hata veriyor,yasak diyor.neden acaba?

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et