Başarı-Üstün-Başarı-Teşekkür-Sorumluluk-Kitap Kurdu vs- Belgeleri Hazırlama Programı-Ortaokul-Lise-Resmi Kurum-Güncellendi

Bu dosya sayasinde sadece Excel kullanarak, Photoshop , paint vb tasarım düzenleme programlarına ihtiyaç duymadan dakikalar için 12 farklı tasarımda, başarı, üstün başarı, teşekkür, takdir, kitap kurdu, sorumluluk vb. belgeler hazırlamanız mümkün olacak.

Dosya makro kodu içerdiği için ilk açılışta sizden güvenlik izinleri isteyecektir. Bu izinleri vermezseniz dosyı kullanmanız mümkün değildir.

Dosyanın giriş sayfasında 12 farklı belgeye ait küçük resim şeklinde görseller eklendi, bu görsellere tıklayıp ilgili belge düzenleme sayfasına ulaşıp 1 dakika gibi kısa bir sürede istediğiniz türde belgeyi düzenleyip yazırabilirsiniz.

Giriş ekranında düzenlemek istediğiniz belge resmine tıklayınca sizi aşağıdaki ekran karşılacak. Görüldüğü gibi bu sayfada sadece yazılar var. Baskı önüzle & Yazdır butonuna tıkladığınızda yazıcıdan çıkacak belgenizi göreceksiniz. Giriş Sayfasına Git butonuna tıklayıp belge seçenek  ekranına gidebilirsiniz.

Belgelerin her birinin düzenleme sayfası yukarıdaki resimdeki gibidir. Resimde kırmızı ile işaretli alanda istediğiniz şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken hücre genişliklerini değiştirmemenizdir. Hücre genişliklerini değiştirirseniz içerik belge çerçevesi dışına taşabilir. İlle hücre genişliğini değiştirmeniz gerekirse şu şekilde hareket edin.

Diyelim ki C sutunununu genişletmeniz gerekiyor, bu sutunun mevcut genişliği “21,33”. Bu hücrenin genişliğini 30,33 yapacaksınız, bu hücreye verdiğiniz +9 genişliği, I sutunu genişliğini düşürüp dengeleme yapalım, I sutunu genişliği “27,78” iken biz C sutununa eklediğimiz 9 birim genişliği bu hücrenin genişliğinden düşüp 27,78-9=18,78 yapalım. Bu şekilde yaparsanız belge içindeki yazıların çerçeve dışına taşmasını engellemiş olacaksınız.

Belge üzerinde yer alan logolar ve temsili resim silinebilir yada değiştirilebilir durumda, bu kısımları kendi okulunuza göre değiştirebilirsiniz.

Ben belgeyi çift isimli olacak şekilde ayarladım, ama tek isimli belge çıkaracak olanlar için bu sorun değil, ilk kısımdaki isimleri simeniz yeterli.

Okul müdürü adı ünvanı kısmını belge çerçeve durumuna göre 2 alt satıra da alabilirsiniz. Hücreleri çerçeveden taşmayacak şekilde birleştirdim.

Dosyaya yapılan dönütlere göre farklı seçenekleri içeren yeni dosyalar hazırlamayı düşünüyorum.

Facebook Öğretmen Grubumuza Bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/etkilesimlitahtaimaj/

Makro kodlarına büyük emek sarfeden Mustafa Çağlayan Hocama teşekkür ediyorum.

Alternatif Program

Etkinlik-Katılım-Başarı vb Belgesi Hazırlama Programı Okul-Öncesi-İlkokul

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Windows 10 (2004) Evrensel-UEFİ Destekli Manuel Format (Programlı) Paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

2 Yorumlar

  1. Giriş sayfası belge görsellerinde hatalı resim atama yapmışım, düzeltip tekrar yükleme yaptım. Hazır el atmışken boyutta biraz küçülsün dedim, 14 mb olan dosya 10.8 mb’a düşürüldü.
    Güle güle kullanın.

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: