Win7-Win8’den Win10’a Yükseltme

İmaj indirme adreslerinden pdf dodyası olarak yüklü olmasına rağmen bi şekilden göremeyip, windows 10 etkinleştirme sıkıntısı yaşayanların özelden sordukları sorular üzerine siteye içerik olarakta ekleme ihtiyacı hissettim.

İMAJ ATMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE YAPILACAKLAR

(Bu aşamalar Etkileşimli Tahta daha önce Windows 10’a yükseltiyse yapılmayarak doğrudan “İMAJ ATMA” işlemine geçilecektir. )

 

 İnternet Gerekli  

1. Sizinle paylaşacağımız win10lisans” klasörünü flash belleğinize (Taşınabilir harddisk te olabilir) kopyalayınız.

2.Çalışan işletim sistemini açıyoruz (Windows 7 veya Windows 8.1 farketmez).

3. Flaş belleğe kopyaladığımız win10lisans (Burdan indirebilirsiniz.) klasörünü açıyoruz. Klasörün içerisinde sadece “gatherosstate.exe” isimli dosya ve “lisans yolu” isimli kısayol bulunacak. Klasörün içerisinde “GenuineTicket.xml” isimli bir dosya varsa mutlaka siliniz. Bu dosyayı birazdan sistem otomatik olarak oluşturacak.

4. “gatherosstate.exe” isimli uygulamayı çalıştırıyoruz. Ekrana herhangi bir yazı vb. gelmeyecektir. Birkaç saniye sonra klasörün içinde “GenuineTicket.xml” isimli bir dosya oluşacak. Eğer dosya oluşmazsa internet bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyiniz.

5. klasörümüzün (win10lisans) içerisinde “GenuineTicket.xml” isimli dosya oluştursa artık Windows 10 imajını atmaya başlayabiliriz. Dikkat : Oluşturulan “GenuineTicket.xml” isimli dosya bu bilgisayar özeldir. Kesinlikle başka bilgisayarda kullanılmamalı ve işlemler aktivasyon yapılıncaya kadar silinmemelidir.

İMAJ ATMA

1.Etkileşimli tahta açık ise kapatıyoruz.

2. tahta kapalıyken Windows 10 imajı bulunan flashdisk veya harddiski tahtaya takıyoruz.

3. usb klavyeyi tahtaya takıyoruz.

4. Etkileşimli tahtayı çalıştırıyoruz ve 2sn arayla klavyeden F7 tuşuna başıyoruz.

5. Açılış listesi gelecektir. Bu listede Flash diskimizin veya Harddiskimizin adı yazacaktır. Yön tuşları ile üzerine gelip klavyeden “Enter” e basıyoruz. Yaklaşık 10 dakika sonra tahtamız kapanmış olacaktır.

6.Etkileşimli Tahta kapalıyken flash diskimizi çıkarıp tahtayı çalıştırıyoruz.

İMAJ ATMA BİTTİKTEN SONRA YAPILACAKLAR

(Bu aşamalar Etkileşimli Tahta daha önce Windows 10’a yükseltiyse yapılmayacaktır. Doğrudan Etkileşimli Tahtanızı Kullanmaya başlayabilirsiniz )

 

 

 İnternet Gerekli

1.Etkileşimli Tahta açılınca Flash belleğe veya harddiske attığımız “win10lisans” klasörünü açıyoruz.

2.“GenuineTicket.xml” isimli dosyayı kopyalıyoruz (Ctrl +C).

3.“lisans yolu” isimli kısayola çift tıklıyoruz ve boş bir klasör açılacak. (C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket klasörü)

4.“GenuineTicket.xml” isimli dosyayı buraya yapıştırıyoruz.

5.Etkileşimli Tahta kablosuz ile internete bağlanıyorsa kablosuz bağlantıyı yapıp Etkileşimli Tahtayı yeniden Başlatınız.

6.İnternet Bağlantısında sorun yok ise Etkileşimli Tahta Açıldığında Masaüstündeki “Bu bilgisayar” simgesine sağ tıklayıp “Özellikler” e tıklayınız.

7. Gelen ekranın en altında “Windows etkinleştirildi” yazacaktır. İnternet yoksa internet geldiğinde etkinleştirilecektir.

Eğer etkinleştirildi yazarsa “GenuineTicket.xml” isimli dosyayı silebiliriz. Şayet internet yoksa ve etkinleştirme gerçekleşmezse bu dosyayı saklamakta yarar vardır. Bir sonraki Windows 10 imaj atma işlemi sonrasında tekrar kullanacağız.

DİKKAT: “GenuineTicket.xml” isimli dosyada Etkileşimli Tahtanın kimlik bilgileri bulunduğu için her tahtanın “GenuineTicket.xml” dosyası farklıdır. Karıştırılmamalıdır. Aksi halde lisans sorunları yaşanabilir.


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

10 Yorumlar

  1. hocam öncelikle emeğinize sağlık
    bu imaj da deepfreeze tarzında bi program mevcutmu ?
    ben bunu yüklediğimde flaş bellekten virus kapmasına karşı veya masa üstüne birçok dosya birikmesine karşı bi tedbir var mı teşekkürler şimdiden

  2. merhaba hocam. win10lisans klasörünü nereden indiricez, siz mi gönderiyorsunuz?

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin