Mersin İnfografik ve EBA İçerik Uygulaması

Eğitim Öğretim ortamlarının daha verimli hale getirilmesi amacıyla hayata geçirilen  İNFOGRAFİK uygulamamızın amacı, EBA İnfografik sayfası üzerinde yayınlanan içeriklerin Etkileşimli Tahtalara otomatik olarak indirilmesi ve indirilen içeriklerin Masaüstü arka plan resmi olarak gösterilmesidir.

Değerli ekip üyelerimizden Teffik AKÇA’nın tasarladığı uygulamada indirilen İnfografikler, belirlenen süre aralığında Masaüstünde arka plan olarak gösterilmektedir. Süre varsayılan olarak 40dk ayarlanmıştır. İsteğe göre bu özellik 5dk ile 60dk arasında değişebilmektedir. Bu sayede öğrencilerde gizli öğrenme gerçekleşmektedir.  Uygulama açıldığında okul türü seçilerek indirme işlemi başlıyor.

İndirilen İnfografikler, Belgeler klasörünün içindeki Resimler klasörüne kaydedilmektedir.Öğretmenler, Antropi ile çalışırken bir kaç hamlede kolaylıkla İngofrafiği ekrana alıp derse dahil edebilecek.

Tahtanın her açılışında indirilen resimler kontrol edilecek ve silinen resimler varsa tekrar indirilecek. Ayrıca yeni eklenen İnfografikler otomatik olarak indirilecek.

Masaüstü ekranındaki Saatin orda programın simgesine sağ tıklandığında 3 seçim görünmektedir. “Kapat” ile Program kapatılabilir, “Masaüstü Değiştir” ile Masaüstü arka planı istenilen anda değiştirilebilir veya “Masaüstü kopyala” seçeneği ile o andaki arka plan resmi anında Masaüstüne kopyalanır.

Programın simgesi 

PROGRAM KURULUMU

1-Kurulum dosyası BURADAN İNDİRİN

2-Virüs Programını devre dışı bırakın.

3-Kurulum dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

4-Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

5-Masaüstündeki saat kısmının orda programın simgesi görülecektir. Simge çalıştırıldığında Okul Türünü ve alt kısımdaki içerikleri indirin kutucuğunu seçiniz. Seçim işlemi yapıldıktan sonra indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

6-İndirilen içerikleri Belgelerim\Resimler klasörlerinde görebilirsiniz.

7-Programın kaldırılması için kurulum dosyasının çalıştırılması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 1. Kurulum dosyasını indirdim. Çalıştır dememe rağmen herhangi bir işlem gerçekleşmiyor?
  • Kuruluma başlamadan önce Virüs Programı devre dışı bırakılmalıdır. Windows 10 işletim sistemi kuruluysa “Ayarlar-Güncelleştirme ve Güvenlik-Windows Güvenliği-Virüs ve Tehdit Koruması-Virüs ve tehdit koruması ayarları-Gerçek zamanlı koruma ve bulut tabanlı koruma” devre dışı bırakılmalıdır.
 1. Programın çalışması için Framework kurulumu gerekli mi?
  • Windows 10 içerisinde Framework kurulu olarak gelmektedir. Framework kurulu değilse ya da farklı bir işletim sistemi kullanıyorsanız Framework 4 kurulumunu yapmanız gerekmektedir.Kurulum Dosyası
 1. Belgelerim klasöründeki içeriklerden bazılarını silmeme rağmen bir süre sonra dosyalar tekrar görünüyor?
  • Belgelerim klasöründen silmeden önce ilk olarak programı açıp seçili “onay kutularını” kaldırmalıyız. Programdan kaldırdıktan dosyaları silme işlemini yapmalıyız. Aksi taktirde internet bağlantısı olduğu sürece indirme işlemi devam edecektir.
 1. Program Masaüstündeki Saat kısmının olduğu yerde görünmüyor, programı nerden çalıştırabilirim?
  • Program kuruluysa Bilgisayarım içerisindeki C sürücüsündeki Program Files klasörünün içerisinde “İnfografik Masaüstü” klasörü bulunmaktadır. Bu klasör içerisindeki“infografik_masaustu_baslat.exe” dosyasını çalıştırınız. Eğer bu klasör mevcut değilse program kurulumunda hata meydana gelmiştir. Programı kurulum dosyasını kullanarak tekrar kurunuz.

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

3 Yorumlar

 1. Hocam merhaba. Kurulum dosyası için yönlendirdiğiniz siteden linke tıkladığımda, Maalesef bu dosya virüslü

  Virüslü dokümanlar yalnızca sahibi tarafından indirilebilir. şeklinde hata veriyor.
  Not: Antivirüsü devre dışı bırakarak denedim.

  • Yazılımcı ile iletişime geçerim. Tıkladığınz google diriver sayfasının üst orta kısmında aşağı ok işaretine tılayın, seçenekler arasında “Copy, URL to Google Drive” şeklinde bir seçenek olmalı, gmail hesabınızla giriş yaparak bu seçenek ile dosyayı kendi driver deponuza kaydedin, ordan sorunsuz indirebilirsiniz.

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin