lktoday.ru Virüsü Kaldırma (Açılır Pencere Virüsü)

Bilgisayarınıza bi şekilde bulaşmış olan ve belli aralıklarla otomatik olarak programlanan web sitesini açan illetlerden kurtulmanın yolunu kısaca anlatacağım. Devralmış olduğum bilgisayarda bu illet lktoday.ru sayfasını açıyordu, denemediğim virüs programı yada trojen avlayıcı kalmadı 4 ay gibi bir süre maalesef bu açılır sayfa açıldı ben kapattım. Yabancı ve yerel hiçbir sitede anlatılan çözüm yöntemleri işe yaramadı maalesef,  Sonunda biraz akıl yürütme biraz deneme yanılma ile çözümü buldum ve kurtuldum.

Aşağıdaki adımları uygulayalım.

Windows tuşu ile birlikte  R tuşlarına basın. Açılan pencereye Taskschd.msc yazın ve enter tuşuna basın. Görev zamanlayıcı açılacak.

Açılan pencerenin solunda ayrılmış menü alanında Görev Zamanlayıcı (Yerel) seçeneği altındaki Görev Zamanlayıcı Kitaplığı yazan kısma tıklayın, bu seçeneğin üstüne tıklayın, başındaki simgeye tıklarsanız alt menü açılır orda aradığımız seçenek yok.

Doğru yere tıkladıysanız aşağıdaki gibi bir ekran gelmiş olacak.

Benim kullandığım bilgisayarda bu açılır pencere SVC Update adında bir görev olarak kaydedilmiş durumda. Sizin kullandığınız bilgisayarda farklı bir isimle farklı bir açılır pencere virüsü de olabilir. Üst kısımdaki görevlerin üstüne tek tek tıklayıp alatta yer alan Eylemler sekmesinden Eylem ve Ayrıntılar kısmına bakıp bu görevin ne işe yaradığını görebilirsiniz.

Burda aradığınız açılır pencere adını taşıyan yada bilmediğiniz bir görev tanımlanmışsa o görevin üstüne sağ tıklayıp açılan menüden sil diyerek açılır pencere virüsünden kurtulun.

Bu içerik Windows 10’a göre anlatıldı ama diğer sistemlerde de benzer adımlar geçerlidir.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Eba Canlı Ders İlkokul-Ortaokul-Lise Ders Atama Raporlarını Excele Listeleme Dosyası

Bu işlem için kullanacağınız dosyalar içeriğin alt kısmında yer alıyor. İlgili dosyayı Download yazan yere …

Bir yorum

  1. Çok faydalı oldu teşekkür ederim

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: