Evrensel İmaj Nedir? Et İmajdan Farkı Nedir?

Evrensel imaj (sistem yedeği) Windows 10 destekleyen tüm bilgisayarlara kurulabilen, içeriğinde okullar ve normal ev kullanıcıları için olmazsa olmaz bazı programların kurulu olduğu, bilgisayara format atacak olan kişiyi, format sonrası 13+ programı yükleme zahmetinden kurtarıp,  ciddi anlamda zaman kazandıran bir sistemdir.

 Et (Etkileşimli Tahta) imajlarından farkı nedir?

  1. Et imajında bazı kısıtlamalar mevcut, evrensel imajda hiçbir kısıtlama yok.
  2. Et imajlarda 2 gb üzeri tahtaya özel driver yüklüdür, Evrensel imajlarda ise hiçbir  driver yüklü değil. Kurduğunuz bilgisayar windows üzerinden driverleri alır.
  3. Et imajlarda tahtalarda kullanılan farklı bir kaç program vardır, bu programlar kişisel bilgisayarlar için gereksiz sayılır, Evrensel imajda ise okul idaresine özel DYS programı ve bunun yanında ev yda iş kullanıcıları için olmazsa olmaz 13+ program yüklüdür  
  4. Et imaj 120 GB üzeri hdd olan makinaya yüklenir, evrensel imaj 80 GB üzeri hdd olan makinaya yüklenir.
  5. Et imalarımda UEFİ seçeneği mevcut değil, Evrensel imajların manuel kurulumlu olanında istenirse UEFİ desteği kullanılabilir.
  6. Her iki imajda windows 10 pro olarak yüklenir, Pro yapmamın sebebi ucuz bir şekilde lisans kodu elde edilebiliyor olması.

Ayrıca Kontrol Edin

Windows 10 (2004) Evrensel-UEFİ Destekli Manuel Format (Programlı) Paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: