Eba Canlı Ders Öğrenci Raporlarını Excele Aktarma

Bu içerikte Eba canlı derslerdeki Öğrenci Bazı Raporlar bölümünde yer alan bilgileri şimdilik tablo halinde bilgisayara aktarmak mümkün değil, bu içerikte öğrenci raporlarını,  excele tablo şeklinde aktarmayı kısaca anlatacağım.

Yönetici yada öğretmen şifrenizle ebaya giriş yapalım.

Canlı Dersler sayfanızı açtığınızda üst kısımda Öğrenci Bazlı Raporlar sekmesine tıklayın.

Bu sayfadan raporuna ulaşmak istediğiz sınıfı seçiniz.

Sayfada yer alan bilgiler örneğin şöyle olsun.

ilk sırada yer alan öğrenci adı Mahmut, sayfanın en altında yüzde kısmıda yer alan sayı %19

Bu bilgilere göre sayfada kopyalacak alanı seçerken, Mahmut isminin ilk harfinden başlayıp, en altta yer alan %19’a kadar olan alanı seçip CTRL+C tuşu ile seçilen alanı kopyalayın. Sayfada fare sağ tıklama çalışmamaktadır.

Kopyalama işlemini yaptıysak, içerik altında paylaşacağım excel dosyasını indirip açalım, dosya açıldığında uyarı vs verirse bu uyarıları onaylayalım.

Excel dosyasını bilgisarınızda ilk açmanızda “Run-time error ’91’: gibi bir hata çıkarsa dosyayı kapatıp tekrar açın sorun kalmayacaktır.

Dosyamız açıldığında excel sol atta, resim göründüğü gibi 2 sekme çıkacak. Budan Eba Bilgi sekmesine tıklayalayalım. İlk hücrede “Buraya yapıştırınız” yazan yere tıklayıp CTRL+V tuşu ile ebadan kopyaladığınız bilgileri yapıştırınız.Sayfada yer alan “Listeyi Görüntüle” butonuna tıklayınız.  Açılan sayfa karşınıza boş olarak gelecektir. Sayfada herhangi bir yere tıkladığında otomatik olarak Eba Bilgi sayfasında yer alan içerikler listelenecektir.


İPUCU

Listeleme sayfasına filtreleme ekledim. sınıf raporlarını Ebadan kopyalayıp, excel eba bilgi sayfasına aralarında boşluk bırakmadan alt alta yapıştırırsanız tüm sınıflarınız bilgleri ard arda sıralamış olursunuz. Sınıf sınıf çıktı almak gerekirse, Şube adı alanından filtreleme yaparak istediğiniz sınıf bilgilerini çıktı alabilirsiniz.

Eba-Canli-Ders-Ogrenci-Raporlarini-Listeleme Programı İNDİR


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin