Windows 10 Küçük Dokunmatik Klavyeyi Büyük Hale Getirme

Merhabalar
Malumunuz Windows 10 son iki versiyonda (1909 ve 2004) dokunmatik klavye beyaz renge dönüştü ve etkileşimli tahta ekranlarına oranla hayli küçük hale geldi.
Bu sorunun çözümü farklı sitelerde paylaşılmış durumda ama regedit üzerinden manuel olarak ayarlamalar yapmanız gerekiyor.
Ben bu manuel ayarlamada anlatılan çözüm yöntemini tek tıklama ile düzeltemenizi sağlayacak reg dosyasını oluşturdum, çözümü kim buldu bilmiyorum ama bulana teşekkür ederim. Yanlız çözüm olarak sunulan yöntemde “MonitorSize” değeri 17-20 arası yapılması önerilmiş, 17-20 arası bir değer girdiğinizde klavye yanlara yaslayacak şekilde tahta ekranının nerdeyse yarısını kaplıyor.
Ekte verdiğim reg dosyasında “MonitorSize”=”50”  değeri klavye boyutunuzu belirliyor. Benim tahtalarda 50 değeri ideal büyüklük olarak gördüm öyle ayarlardım.  Siz bu değeri kendinize göre değiştirebilirsiniz.

İndirdiğiniz “Windows 10 Klavye Büyült.reg” dosyası üstüne sağ tıklayıp düzenle seçeneğine tıklayıp dosyayı not defteri ile açınız. “MonitorSize”=”50”  kısmındaki 50 değerini kendinize göre değiştirin. Burdaki sayı küçüldükte klavye büyüyor, sayı büyüdükçe klavye küçülüyor. Kısacası daha büyük klavye istiyorsanız ‘den küçük bir rakam giriniz, farklı anlamak için sayısıları 5’in katları şeklinde değiştiniz. Örnek, 45-40-35-30 gibi.

Yukarıdaki Görseldeki büyütülmüş klavye MonitorSize değeri 50 olarak ayarlandı. İndirdiğiniz dosyayı uyguladığnızda 50 değerini uygulamış olacaksınız.

Aşağıdaki Görseldeki MonitorSize değeri 20 olarak ayarlandı.

İndirdiğiniz zip dosyası içimdeki  “Windows 10 Klavye Büyült.reg” dosyasını masaüstüne alın, çift tıklama yada tek tıklama ile çalıştırınız.(Benim imajlarda dosya açma çalıştırma tek tıklama olarak ayarlanmış durumda.) Dosyayı çalıştırdğınızda çıkacak olan uyarları Evet olarak yanıtlayın. En son çıkacak uyarıya tamam diyerek pencereyi kapatın.

Bilgisayarı yeniden başlatın yada başlat menüsünden oturumu kapatıp açın. Bilgisayar açılınca dokunmatik klavyeye tıklayın, klavyenin daha büyük olarak geldiğini göreceksiniz.

Rar şifresi : hafizoglu.net

Windows 10 Küçük Dokunmatik Klavye Kesin Çözüm-İndir


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

2 Yorumlar

  1. MERHABA HOCAM PAROLA İSTİYOR DOSYA

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin