Ventoy ile (Multiboot)Çoklu önyüklemeli Usb Nasıl Yapılır?

Ventoy nedir? (Resmi sitesinden tanıtım çeviri)

Ventoy, ISO / WIM / IMG / VHD (x) / EFI dosyaları için önyüklenebilir USB sürücü oluşturmak için açık kaynaklı bir araçtır. Ventoy ile diski defalarca biçimlendirmenize gerek kalmaz, sadece ISO / WIM / IMG / VHD (x) / EFI dosyalarını USB sürücüsüne kopyalamanız ve doğrudan başlatmanız gerekir. Bir seferde birçok dosyayı kopyalayabilirsiniz ve ventoy bunları seçmeniz için size bir önyükleme menüsü verir

x86 Eski BIOS, IA32 UEFI, x86_64 UEFI ve ARM64 UEFI aynı şekilde desteklenir. Desteklenen çoğu işletim sistemi türü (Windows / WinPE / Linux / Unix / VMware / Xen …)

#ventoy #multiboot #ÇokluönyüklemeliUsb Ventoy programı ile bir usb belleğe birbirinden farklı, birden fazla iso dosyası nasıl atacağımızı bu videoda bulabilirsiniz. Bu sayede farklı sistemler için birden fazla usb bellek taşıma yükünden kurtulmuş olacaksınız.

İçerikler ilgilinzi çekiyorsa Youtube kanalıma abone olarak destek olabilirsiniz.

 


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

6 Yorumlar

  1. Merhaba ben disk bölümleme kısmında 10 gb ayırdım sonra disk bölümlemede sağ tık yaptım yeni birim aktif değil onu tanımlayamadım neden olmuştur acaba nasıl çözebirim?

    • Bazı usb bellekler bölümlemeyi desteklemiyor. Sizinki de o tip usb bellek olmalı. Diski bölmeden direk ventoy ile kurulum yapmalısınız.

  2. Merhaba Ventoy programını kullanmak istiyorum ancak. Mevcut içinde dosyalarımında olduğu bir m2 usb diskim var. Silmeden bu işlemi sanırım yapamıyorum?

  3. Hocam daha önce sorun yoktu hazırlamıştım. bir aksaklık oldu ntfs olarak biçimlendirip tekrar hazırlamak istedim ama 100 e gelince bir hata veriyor ve sürücülerde görünmez oluyor. Ama yönette sürücü harfi atanmamış şeklinde flash gözüküyor. denen böyle bir sorun olmuştur

    • ventoy ayarlarında disten ventoyu sil gibi bir seçenek olması lazım, o sçenek üzerinden işlem yapmayı deneyin. Olmazsa rufus yada winsetup from usb vb program ile usbyi biçimlendirip tekrar ventoy ile deneyin.

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin