Mersin Akıllı Kilit Sistemi (MAKS )

Bu programı aşağıdaki adreste yer alan MK-V9-V11 imajla sorunsuz bir şekilde kullabilirsiniz. Bu imajda program test edildi ve aktif olarak kullanılmaktatır.

NOT: Bu program sınırlı kullanıcı barındıran windows hesaplarında çalışmaz. Programın çalışması için şifresiz yönetici yetkili hesabı olan bir sistem kullanmalısınız (MK-V9-V11 gibi bir sistem).

Etkileşimli Tahtaların daha etkin kullanılması amacıyla Ekibimiz üyelerinden Teffik AKÇA’nın tasarladığı MAKS programı sayesinde öğrenciler, Etkileşimli tahtayı Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin tamamında kullanabilme imkanına sahip olmaktadırlar.

Programın amacı öğrencilerin tahtayı kullanmasına engel olmak değil tam tersi daha etkin kullanabilmelerini sağlayabilmektir. Uygulamada Etkileşimli tahta hiçbir zaman kapanmamaktadır. Sadece kontrollü olarak kullanılmaktadır. Program, kurulum aşamasında veya sonrasında istenilen uygulamaların kullanımına izin verilebilmekte ve izin verilen web sitelerine erişime olanak sağlamaktadır.

Uygulamada 3 temel unsur bulunmaktadır. Masaüstü uygulamasının kurulumu, Flash Belleklerin anahtar olarak tanımlanması ve Android uygulamasının kullanımı.

Masaüstü uygulamasının kurulumunun tamamlanmasından sonra Etkileşimli tahtalar aşağıdaki arayüzdeki görünüme sahip olmaktadır.

MAKS(Mersin Akıllı Kilit Sisteminin) V1.2 güncellemesi yayında. Yeni Güncelleme ile birlikte;

 • Masaüstü Uygulamasına otomatik güncelleştirme eklendi. Bu sürümün kurulumunun ardındanGüncellemeler otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
 • Android uygulaması otomatik olarak güncellenmemektedir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak apk dosyasına ulaşabilirsiniz.
 • Çeşitli hatalar giderildi.

NOT: rar şfresi:123

Programı aşağodaki 2 adresten birinden indirebilirsiniz.
BURDAN İNDİRİN     veya    BURDAN İNDİRİN

Bu arayüzde “SON EKRAN GÖRÜNTÜSÜ” kısmında Öğretmenin sınıftan ayrılması anındaki ekran görüntüsü gösterilmektedir. Öğrencilerin son ekran görüntüsüne ulaşarak tahtadaki son bilgilere ulaşması kolayca sağlanmaktadır. Aynı zamanda öğretmenin dersin hangi aşamasında kaldığını hatırlatma amacıyla kullanılabilmektedir.

MÜZİKLER” kısmında ise kurulum aşamasında izin verildiği takdirde Etkileşimli tahtanın Kullanıcılar\Resimler klasöründeki mp3 ve wma dosyalarının listelendiği görülmektedir. Listedeki dosyalar %20 ses düzeyinde çalınabilmektedir.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Windows 10 (2004) Evrensel-UEFİ Destekli Manuel Format (Programlı) Paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

13 Yorumlar

 1. Hocam bizim akıllı tahtalarında MK-V5.1 yüklü
  Ben akıllı tahtalara Maks yükledim. Yükledikten sonra ekrana kilit ekranı geliyor ve flashı takınca açılıyor. Ama bilgisayarı kapatıp yeniden açınca aynı ekran gelmiyor.Akıllı tahta normal açılıyor

 2. MK-V7 de MAKS’ı aktif bir şekilde kullanıyorum sıkıntı da çıkmadı şuana kadar emeğinize sağlık

 3. Hocam ben akıllı tahtalara MK-V7 ‘yi ve Maks programını yükledim.
  Anahtar oluşturduğum bazı flashlar tahtayı açmıyor.
  Anahtar oluşturuyorum, anahtarı okuyorum “Tahta açılacak “diyor, ama açmıyor.
  Nedeni ne olabilir acaba?

 4. kilit ekranı arkaplanı değiştirilebilir mi?

 5. Anahtarolustur.exe bilgisayarda bir defa çalıştı sonra çalismadi

 6. Hocam MK-V7 ‘yi ve Maks programını yükledim.
  şimdiye kadar hiç sıkıntı yoktu. Ama şimdi bir akıllı tahtayı açınca kilit ekranı geliyor. Flash yada cep telefonuyla açınca ekran kapkara oluyor. Flashı çıkarınca tekrar kilit ekranı geliyor.

  • Windows sistem bi şekilde zarar görmüş olabilir. Maks kaldırma usbsi kullanıp kaldırın maksı, sistem normal açılacak mı kontrol edin. Sistem normal açılırsa tekrar maks kurulumu yapın. Deneme yapmadan emin olamayız. Sistem normal açılmıyorsa tekrar windows yüklemesi yapın.

 7. tahtalara programları kurdum flash ile açarken sıkıntı yok ancak android cep telefonu ile qr kod taratarak girmeye çalıştıgımda tahtada herhangi bir işlem olmuyor (güvenlik duvarına izin vermeme rağmen) ayrıca android uygulamanın verdiği 6 haneli kodu tahtaya elle girince de yanlış kod uyarısı alıyorum. sıkıntı ne olabilir acaba

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: