Lgs Toplu Sonuçlarını Listeleme Programı Eokul-Eski-Kullanım Dışı

Eokul LGS Raporlarını Tabloya Aktarma-Yeni

Bu dosya sayesinde 22.07.2020 tarihinde yapılan güncelleme ile  550 öğrenciye kadar olan lgs sınavı doğru yanlış net bilgilerini bir kaç dakika içinde tablo haline getirmeniz mümkün olacak.

27.06.2019 Saat 20.50 İtibariyle yapılan güncelleme ile YAZDIR butonu aktif olarak çalışır hale getirildi.

Öncelikle e-okula giriş yapalım ve sırasıyla adımları takip edelim.

Sınav İşlemleri Modülü- Raporlar simgesine tıklayın.

Açılan sayfada Gösterici Seçenekleri kısmından HTML5(Word, Excel) seçeneğini seçelim. Ardından sayfada en üste yer alan “SNVOYPSNC012 Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri” raporuna tıklayalım. Gelen sayfada TcKimlik : kısmını boş bırakıp Tamam düğmesine tıklayın. Rapor sayfası tamamen açıldığında alttaki resimdeki adımları izleyin.

Kırmızı ok işaretleri ile gösterilen alanları takip edip sınav sonuçlarını excel dosyası olarak indirin.

İndirmiş olduğunuz excel dosyasını açın, sayfa içinde yer alan “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini rakamları seçmeden kopyalayıp, CTRL+H tuşları ile bul değiştir seçeneğini açın ve aranan seçeneğinin olduğu kısma “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini yapıştırın, yeni değer kısmı boş kalsın, pencere altında yer alan Tümünü Değiştir seçeneği ile sayfada yer alan bu değerleri kaldırın. Aynı işlemi “İl Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesi içinde yapın

Bu işlemin ardından, sayfada sağ taraftaki her hangi bir boş kısma tıklayıp CTRL+A tuşlarına aynı anda basıp sayfadaki tüm verilen seçilmesini sağlayın. CTRL+A yapınca sayfanın tamamı seçilmemiş olursa sağdaki boş alana tıklayıp tekrar CTRL+A işlemini yapın.

Sayfadaki Tüm veriler seçildi ise CTRL+C tuşu ile yada sağ tıklayıp verileri kopyalayın.

Ardından bu yazının altında vermiş olduğum dosyayı açın. Dosya açıldığında “düzenlemeyi etkinleştir” ve İçeriği etkinleştir yazan uyarılara tıklayıp dosyayı aktif hale getirin.

Açılan dosyada sayfanın en üst sol kısmına CTRL+V yada Giriş menüsü altında yer alan yapıştır seçeneği ile yapıştırın. Bilgiler sayfaya yapıştığında, Sınav Sonuç Listesi yazan yazan sarı renkli butouna basınız, ekran çözünürlğü sebebiyle buton görünmüyor olabiir sayfanızı sağa doğru kaydırın görünecektir.  Bu botuna basıp yeni sayfaya geçtiğinizde karşınızda tüm değerler sıfır olarak gelirse sayfada herhangi bir yere sağ tıklayın, Sınav ve öğrenci bilgileri açılan sayfada karşınıza çıkmış olacak.

Bu sayfa düzenlemelere izin vermeyebilir, burda karşınıza çıkan sınav sonuç bilgilerinizi kopyalayıp farklı bir excel sayfasında işlem yapmanız önerilir.

V3 Olan versiyonda yukarıdaki resimdeki şekilde bir sonuç listeleme yapılır. Öğrenci tercihlerinde kolaylık sağlar.

V4 Olan versiyonda yukarıdaki resimdeki şekilde bir sonuç listeleme yapılır. İl yada ilçe merkezinden okullardan toplu sonuç istenilmesi durumunda bu dosya ile tablolama yapıp gödermeniz kolay olur.

Private File - Access Forbidden

Youtube Kanalıma Abone Olmayı Unutmayın Lütfen

Dosyanın hazırlanmasında büyük emeği olan Mustafa ÇAĞLAYAN hocama teşekkür ederim.

Benzer İçerikler İçin Bu Bölümü İnleyebilirsiniz.


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

77 Yorumlar

 1. Hocam merhaba e-okuldan maalesef toplu sonuç alamıyorum tc ve açıklama kısmını boş bırakamazsınız şeklinde uyarı alıyoruz yardım ederseniz sevinirim.

 2. Hocam dediklerinizi yaptım sağ tıkladım netler sıfır çıkıyor tüm öğrencilerin bazı yerlerde de girmedi açıklama gibi yazılar çıkıyor ve öğrenci isimleri bilgileride gelmedi

  • Yanlış dosyayı indirmiş olabilirisiniz. Eokulda 2 adet excel indirme seçeneği vardı malum, yukarıdaki içerikte gösterdiğim excel dosyasını indirmelisiniz. Dosyayın verileri çekmeme ihtimali yok.

 3. Tuğba GÜNDOĞAN

  Hocam ilk başta teşekkürler. Ama 2022 sonuçların verisi tabloda kaymış olarak gözüküyor ve diğer veriler gözükmüyor. Güncelleme varsa atabilir misiniz acaba

  • Hocam kayma yapmaz. Eokuldan Excel dosyayı indirirken içerik anlattığım seçeneklendirin. 2 adet Excel indirme seçeneği mevcut ya e okulda, siz hangisi ile denediyseniz diğerini deneyin, sonuçlar tam liste çıkacaktır.

 4. ÖZÜR DİLERİM HOCAM. HALLETTİM…

 5. Hocam güncel versiyonu paylaştım demişsiniz ama sorun var kayma oluyor son versiyonu indirdim evet verileri çekiyor bu sefer sorun yok ama sütunlar farklı farklı yerlere yerleşiyor.Mesela Tc de başka bir şey var ya da türkçe doğru sayısı bölümünde.Bi ilgilenebilirmisiniz.Teşekkürler.

 6. 2022 VERSİYONU İLK ÖĞRENCİ TAMAM AMA SONRAKİLERİ GETİRMİYOR EKRANA

 7. Hocam Merkezi sistem puanve yüzdelik kısımları almıyor.

 8. üstad 2022 sonuçları için ulaşamıyorum. detaylı olarak belirttiğin adımları takip ettim ancak bir yerde yanlış yapıyorum ama nerede

 9. Bu sene çalışmıyor mu?

 10. HOCAM 2022 SONUÇLARINI AKTARIYORUZ AMA SIFIR GÖZÜKÜYOR.SAĞ TIKLIYORUZ HATA VERİYOR.

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin