Klasik Sınav Analiz Programı-Excel

Merhaba

Bu içeriğimizde Ortaokul ve liselerde, tüm derslerin, klasik sınav analizinde kullanabileceğiniz bir excel dosyası. 10 soruluk ve 20 soruluk olmak üzere 2 farklı seçenek mevcut. 10 soruluk olanı, 1-10 arası soru olan sınavlarda, 20 soruluk olanı ise, 10-20 arası soru olan sınavlarda kullanabilirsiniz.

 

Dosyanın orijinal hali, Antalya Ölçme Değerlendirme Merkezi, adına paylaşılmış olabilir, benim elime ulaşan dosya üzerinden bu yönde bilgi mevcuttu.
Ben bu dosyayı kendi ihtiyaçlarım doğrultusunsa değiştirdim.
Yine sizlerden gelecek istekler doğrultusunda, vakit buldukça dosyada güncelleme yapmaya çalışırım. İstek ve önerilerinizi içeriğin altına yorum olarak yazabilirsiniz.
Video içeriğinde bahsetmeyi unutmuşum, analiz sayfalarında tek sayfaya çıktı alınacak şekilde sayfa düzenlemesi yaptım. Yazdır, önizmele yaptığınızda eokuldan kopyala yapıştır yapılan sağ tarafataki alan ve orda yer alan açıklamalar yazdırma alanında görünmeyecektir.

EK BİLGİ:
MEB-E-60860858-10.08-93225596 Sayı ve 29.12.2023 Tarihli, YAZILI VE UYGULAMALI SINAVLAR KILAVUZU yayınlamış.

c) Yönerge’de yer alan “Elde edilen verilerden hareketle öğrencilerin öğrenme eksiklikleri veya öğrenme eksiklikleri ve yanlış öğrenmelerine dikkat çekilecek şekilde raporlama yapılır. Rapor, öğretmenin kendisine geri bildirim vermesi amacıyla hazırlanır.” ifadesi öğretmenin yazılı sınav sonuçlarını değerlendirirken öğrenci ve sınıf hakkında yeteri kadar bilgi edinmesi ve bunu kendisinin kullanması için raporlamasıdır. Buna yönelik olarak ayrıca okul idaresine bir rapor verilmesi gibi evrak yükü oluşturulmasından kaçınılması gerekir.

Bu maddeye göre okul idareleri analiz adı altında evrak talep etmemeli. Yazı DYS sisteminden de öğretmenlere gönderilmiş. Sizlerde uygulama nasıl olacak, bilgi paylaşırsanız, uygulama farklılıklarını görmek açısından iyi olur.

 

Youtube Kanalım

Öğretmen ve İdarecilerin işini yarayacak diğer evraklar için buraya tıklayınız.

Yazılı, Dinleme, Konuşma, Sınav Puanı Hesaplama Programı-V3

 

Benzer İçerik

1-2-3-4.Sınıf 1.Dönem Biçimlendirici Değerlendirme Ölçekleri-2024

Dosyalar Güncellendi. Okul adı ve eğitim öğretim yılı vb okula özel bilgileri ilk sayafadan doldurmanız …

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

6 Yorumlar

  1. Hocam merhaba. Öncelikle emeklerinize sağlık. Bizim sınıflarımız 45’er kişilik, burada liste en fazla 41 kişiye kadar alıyor. Burada değişiklik yapabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden…

  2. hocam ders kısmı için açılır kutu yapma şansınız var mı? mesela bir öğretmen birden fazla derse giriyordur. o kutucuğa tıklayıp oradan ilgili dersi seçip analizi ona yapmak isteyecek.

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et