Hangi İmaj (Yedek) Tercih Edilmeli?

İmajların hepsi hemen hemen aynı  güncelleliğe sahiptir. Aylık olarak çıkan güncellemelere göre tekrar paylaşım yapmaktayım.

Windows 8 V5 imaj, orijinal vestel imajının güncel halidir ve bir şifreli yönetici hesabı ile birde sınırlı yetkiye sahip kullanıcı hesabı içerir, sınırlı yetkili hesap otomatik açılır, bu hesapta öğretmen ve öğrenci tahtayı sorunsuz kullanır,  program kurma kaldırma, sistem ayarı yapma gibi işlemler için yönetici şifresi ister. Şifreyi bilmeyen işlem yapamaz.


Windows 10 MK-V6 imaj, bir şifreli yönetici hesabı ile birde sınırlı yetkiye sahip kullanıcı hesabı içerir, sınırlı yetkili hesap otomatik açılır, bu hesapta öğretmen ve öğrenci tahtayı sorunsuz kullanır, program kurma kaldırma, sistem ayarı yapma gibi işlemler için yönetici şifresi ister. Şifreyi bilmeyen işlem yapamaz.


Windows 10 MK-V7 imaj, bir adet şifresiz yönetici hesabı içerir ve otomatik olarak bu hesapla tahta açılır. Şifre olmadığı için isteyen herkes sistem ayarlarına müdahale, program kurma kaldırma gibi işlemleri yapabilir.

MK-V6 ile MK-V7 program ve ayar olarak tamamen aynıdır, tek fark V6’nın şifreli yönetici hesabı ve şifresiz sınırlı kullanıcı hesabı içeriyor olması, V7’nin de şifresiz, yönetici tek hesaba sahip olması.

ATAK 2.0 veya MAKS kullanacak olanlar V7 imajı kullanmalı, çünkü bu 2 program Yönetici yetkili hesapla çalışmak istiyor, sınırlı kullanıcı hesabında çalışmıyorlar.

Benzer İçerik

Windows 10 (1909 ve Sonrası) Küçük Dokunmatik Klavyeyi Tık Tıklama İle Büyük Hale Getirme

Merhabalar Malumunuz Windows 10 son iki versiyonda (1909 ve 2004) dokunmatik klavye beyaz renge dönüştü …

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: