Hangi İmaj (Yedek) Tercih Edilmeli?

İmajların hepsi hemen hemen aynı  güncelleliğe sahiptir. Aylık olarak çıkan güncellemelere göre tekrar paylaşım yapmaktayım.

Windows 8 V5 imaj, orijinal vestel imajının güncel halidir ve bir şifreli yönetici hesabı ile birde sınırlı yetkiye sahip kullanıcı hesabı içerir, sınırlı yetkili hesap otomatik açılır, bu hesapta öğretmen ve öğrenci tahtayı sorunsuz kullanır,  program kurma kaldırma, sistem ayarı yapma gibi işlemler için yönetici şifresi ister. Şifreyi bilmeyen işlem yapamaz.


Windows 10 MK-V6 imaj, bir şifreli yönetici hesabı ile birde sınırlı yetkiye sahip kullanıcı hesabı içerir, sınırlı yetkili hesap otomatik açılır, bu hesapta öğretmen ve öğrenci tahtayı sorunsuz kullanır, program kurma kaldırma, sistem ayarı yapma gibi işlemler için yönetici şifresi ister. Şifreyi bilmeyen işlem yapamaz.


Windows 10 MK-V7 imaj, bir adet şifresiz yönetici hesabı içerir ve otomatik olarak bu hesapla tahta açılır. Şifre olmadığı için isteyen herkes sistem ayarlarına müdahale, program kurma kaldırma gibi işlemleri yapabilir.

MK-V6 ile MK-V7 program ve ayar olarak tamamen aynıdır, tek fark V6’nın şifreli yönetici hesabı ve şifresiz sınırlı kullanıcı hesabı içeriyor olması, V7’nin de şifresiz, yönetici tek hesaba sahip olması.

ATAK 2.0 veya MAKS kullanacak olanlar V7 imajı kullanmalı, çünkü bu 2 program Yönetici yetkili hesapla çalışmak istiyor, sınırlı kullanıcı hesabında çalışmıyorlar.

Ayrıca Kontrol Edin

İmaj Güncelleme Duyuru

Daha önce hazırlamış olduğum MK-M4 sistemi 120 gb üzeri tüm disklere yüklenebilecek hale getirdim. FAZ1-FAZ2 …

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: