Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj(120 GB ve üzeri SSD) -MK-M4 (Eski Versiyon)

Bu imaj Faz1 120 gb üzeri SSD yada standart disklere ve Faz2 İntel-AMD işlemcilerde çalışacak şekilde ayarlanmıştır.

 • Windows 10 1809 orijinal iso dosyasından sıfır kurulumlu temiz bir sistemdir.

Hazırlamış olduğumuz sistem içine hiçbir şekilde Windows lisans kodu eklenmemiştir. Windows Etkinleştirme için Etkileşimli tahta biosunda bulunan Windows 8 lisans kodu sistem tarafından otımatik okunup işlem yapılır..

Sistemde 1 Adet Şifresiz Yönetici Hesabı Bulunmaktadır

 1. Windows 10 1809 Sürümü Windows Sitesi Üzerinden İndirilip Temiz Kurulum Yapıldı.
 2. Windows 10 Etkinleştirme Sorunu Çıkarmayacak Şekilde Kurulum Yapıldı.
 3. Bazı windows uygulamaları kaldırıldı. Liste konunun devamında var.
 4. Otomatik Oturum Açmaya Ayarlandı.
 5. Kullanıcı Logo Değişti
 6. Başlangıç Karşılama Resmi Değiştirildi.
 7. Masaüstü Arka Planın Değişrilmesi Engelledi. (Bu Ayarı Devre Dışı Bırakabilirsiniz. Yada belirlenmiş olan klasöre ekleme yaparak otomatik değişim sağlayabilirsiniz.)
 8. Başlangıçta Açılan Gereksiz Programlar Devre Dışı Bırakıldı
 9. Masaüstüne Sık Kullanılan Program Kısa Yolları Eklendi.
 10. Masaüstüne Bilgisayarı Kapat Kısa Yolu Eklendi.
 11. Başlat Menüsü Sık Kullanılabilecek Programlara Göre Düzenlendi.
 12. Tüm Tarayıcıların Açılış Sayfası Google Ve Eba Olarak Ayarlandı.
 13. Windows 7 Fotoğraf Görüntüleyici Aktif Edildi.
 14. Arka Planda Çalışan Windows Uygulamaları Devre Dışı Bırakıldı.
 15. Faz1(SSD) Ve Faz2’de (İntel-Amd) Çalışacak Şekilde Sürücüler Yüklendi.
 16. 100 Gb C Sürücüsü, 110 Gb D Sürücüne Ayrıldı, Geri Kalan Yaklaşık 28 Gb Alan Recovery Bölümü İçin Ayrıldı, Bu bölüm aktif edilmedi
 17. Clonezilla İso Yedeği Yapıldı.
 18. Sistem geri yükleme noktası oluşturma açıldı, herhangi bir nokta oluşturulmadı.
 19. Klayye düzenine, Q klavye ,F klavye ve Arapça klavye eklendi.
 20. Sabit 2 Adet Duvar Kağıdı Eklendi. Değiştirme ve daha fazlasını ekle bilgileri indirme bağlantısı ile gönderilecektir.

Bu sisteme windows’un kendi virüs programı dışında bir virüs programı yüklemesi yapılmadı.

 1. LibreOffice 6.4 kuruldu.
 2. GeoGebra 5
 3. Adobe Acrobat Reader DC
 4. K-Lite Mega Codec Pack 13.6.5
 5. Google Earth Pro
 6. Mozilla Firefox
 7. Antropi Teach Fatih 1.1.7
 8. QuickTime 7
 9. Fatih Kalem
 10. Adobe Flash Player 27
 11. Unity Web Player
 12. Notepad++ 64-bit x64
 13. Winrar kuruldu.
 14. Adobe Flash Player 10 (StarBoard Softvvarefor Fatih 1.1 İçin gerekli)
 15. VSINIF
 16. StarBoard Softvvarefor Fatih 1.1
 17. Scratch 2 Offline Editör
 18. Google Chrome
 19. GOM Player Q
 20. Adobe AIR
 21. Dynet
 22. Meb Sertifika
 23. Diyanet Kuranı Kerim kuruldu
 24. VESTEL RC DRİVER YÜKLENDİ. TAHTA İLE BİRLİKTE GELEN KUMANDA İŞLEVLERİ İÇİN GEREKLİ PROGRAM

Windows PowerShell üzerinden kod kullanılarak kaldırıldı.

 1. Candy Crush Saga oyunu
 2. Office’i edinin uygulaması
 3. Skype’ı edinin uygulaması
 4. Başlarken uygulaması
 5. Mesajlaşma ve Skype Video uygulamaları
 6. Microsoft Solitaire Collection oyun pakedi
 7. Microsoft Wi-Fi uygulaması
 8. Finans uygulaması
 9. Haberler uygulaması
 10. OneNote uygulaması
 11. Spor uygulaması
 12. Twitter uygulaması
 13. Xbox uygulaması
 14. Xbox One SmartGlass uygulaması

Usb Hazırlama Yöntem 1 (16 GB USB bellekler için – Tavsiye Edilen Seçenek)

Bu adresten Universal-USB-Installer Programını indirip çalıştırın.

 1. Numaralı alandan “Clonezilla” seçeneğini bulup seçin.
 2. Numaralı alandan Showing yazan yeri tikleyin
 3. Numaralı alandan Browse seçeneğine tıklayıp indirdiğiniz iso dosyasını bulup seçin
 4. Numaralı alandan Usb belleğinizi seçin (Usb bellek içindeki her şey silinecektir unutmayın)
 5. Numaralı alandan alandan NTFS yada Fat32 seçeneklerinden birini işaretleyip altta yer alan Create tuşuna basın, çıkan uyarılara evet anlamına gelen seçenekleri işaretleyip geçin.

İşlem süresi usb bellek hızınıza göre değişecektir. İşlem bittiğinde kapat seçeneği gelecektir.

Usb Hazırlama 2 Yöntem(WinSetupFromUSB ) Bu Yöntemi Şiddetle tavsiye ederim.

Güncel WinSetupFromUSB Sürümü Buradan İndirin

Yukarıdaki iki yöntemden biriyle Usb bellek oluşturduktan sonra Etkişelimli Tahtaya klavye ve oluşurduğunuz USB bellği takıp açma tuşuna basınız.

Mb Logosu geldiği zaman klavyenizden F7 Tuşuna bir kça defa basarak açılış donanımı seçmenizi sağlayan Mavi Ekranın gelmesini sağlayın. Bu Mavi ekranda Klavye Yön tuşları yardımıyla Usb Belleğinizin Markasının yazdığı seçenege gelip ENTER tuşuna basın.

Karşınıza FATİH logolu bir ekran gelecek,  bu ekranda İlk yükleme için TAM FORMAT seçeneği ile ENTER tuşuna basın, siyah ekranda bir kaç satır yazı geçtikten sonra aşağıdaki resimdeki ekran gelecek

Yükleme Parolası: hafizoglu.net

Yazdığınız şifre ekranda görünmeyecektir, bu sebeple klavyeden doğru tuşlara bastığınıza emin olun. Şifre yanlış vs şeklinde sitemlerde bulunmamanızı peşinen belirteyim şifre defalarca test edildi sorun yok.

Şifre kırmızı renkte yazıldığı şekliyle geçerli, şifreyi yanlış girmeniz durumunda, hata mesajı çıkacak, işleme devam edip etmeyeceğinizi soran bir uyarı yazısı çıkacak, burda “y” tuşuna basıp ENTERe basın ve şifreyi doğru olarak tekrar girin.

Doğru Şifreyi girmeniz durumunda kurulum başlayacak. Yükelem ilerlemesi aşağıdaki resimde olduğu gibi karşınıza çıkacak. Bu ilerleme ekranı 3 defa %100 olduğunsa siyah ekranda kayan yazılar ardından bilgisayar otomatik olarak kapanacaktır. Bilgisayarın açma tuşuna basıp sonraki adıma geçiniz.

Etkinleştirme işlemini yapmadan önce tahtayı öncelikle ilk açılıştan sonra internete bağlı olduğundan emin olarak yeniden başlatın sonra etkinleştirme adımlarını uygulayın.

Faz1 Tahtalarda Daha Önce Windows 10 Kurulup Etkinleştirildiyse Sorun Gider Seçeneği Ardında Etkinleştirme Sağlanır. Eğer Daha Önce Windows 10 Etkinleştirme Yapılmamışsa Tahtanın Arka Kısmında (Etikete Bakmadım Kullananlardan Bilgi Edindim )Windows Lisans Etiketindeki Windows Lisans Anahtarını Alarak, Etkinleştirme Sayfasında Ürün Anahtarı Değiştir Seçeneğine Tıklayıp Aldığınız Anahtarı Buraya Yazarak Etkinleştirme Yapabilirisiniz.

Faz1 için Windows 10 format atmadan önce bu yazıyor okuyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Faz1’de daha önce windows 10 yükleme yapılıp yasal yolla etkinleştirme yapılmamışsa tahtanın üzerinde windows 7 orijinal hali yüklü iken, Bu adresteki exe dosyası ile xml alın İndirdiğiniz zip dosyası için de “gatherosstate.exe” ve lisans yolu adında 2 dosya var. “gatherosstate.exe” dosyasını yönetici olarak çalıştırınca, GenuineTicket.xml adında bir xml dosyası oluşturacak. (xml dosyası sadece o tahtaya özeldir. Her tahatada xml dosyasına özel adlar verip saklamanız yararınıza olacaktır.) Windows 10 yükledikten sonra lisans yolu kısa yoluna tıklayıp açılan sayfaya GenuineTicket.xml dosyasını yapıştırın. Xml dosyası ilgili klasör içine atılırken ad GenuineTicket.xml şeklinde olmalı, farklı bir adla etkin olmayabilir.

GenuineTicket.xml dosyasını ilgili klasör içine attıktan sonra tahtayı bir kaç kez kapatıp açınca kendiliğinden etkin olacaktır.

Bu Sürümde Windows’un Etkinleşmeme İhtimali Yok. Herhangi bir şekilde etkinleştirimediğine dair hata veriyorsa Windows Etkinleştirme Sunucuları yoğunluğundan kaynaklıdır. Farklı bir zamanda tekrar deneyin.

Windows 10 Pro olarak otomatik etkinleşme olacaktır.

Yükleme işemi bittiğinde tahta açılmadan internet kablosunun takılı olduğundan emin olun. Tahta açılınca etkinleşme olmamışsa tekrar kapatıp açın. Yine Etkinleştirme olmadıysa aşağıdaki işlemleri yapabilirsiz.

Faz2 Tahtalarda Windows Biostaki Lisans Anahtarını Okuyup Etkinleştirme Sağlar. Bazı tahtalar otomatik etkinleştirme yaparken bazılarında manuel olarak yapmak gerekiyor. Eğer otomatik Etkinleşme olmadıysa aşağıdaki adımları izleyin.

 • Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın yada basılı tutun, Özelliklere tıklayın, Windows Etkinleştirilmedi yada bu anlama gelen bir ifade varsa Sağ köşede yer alan Etkinleştir seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Sorun Gider yazan yere tıklayın mail ile size gelen şifreyi yazıp biraz bekleyin. Etkinleştirildi yazınca sayfayı kapatın.
 • Bu yöntemlede etkinleşme olmazsa ADRESTEKİ Bios Lisans Oku programını indirip çalıştırın. Karşınıza biostaki lisans kodu gelecek, bu kodu klavye kullanarak kopyalayın, Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın yada basılı tutun, Özelliklere tıklayın, Windows Etkinleştirilmedi yada bu anlama gelen bir ifade varsa Sağ köşede yer alan Etkinleştir seçeneğine tıklayın. Ürün anahtarı değiştir seçeneğine tıklayıp kopyaladığınız kodu yapıştırıp Tamam deyin. En garanti yöbtem bu.
 • Burda farklı uyarılarla etkinleştirilemediği mesajı çıkıyorsa farklı zamanda tekrar etkinleştirme yapmayı deneyin.
 • Özellikle AMD işlemcili tahtalarda kurulum bitince internet bağlantısı var ise başka hiçbir işlem yapmadan etkinleştirme işlemini yapın.

EbaAdminle oturum açın, Başlat masünüse “gpedit.msc” yazın ve çıkan sonuça tıklayıp çalıştırın.
1.Sırasıyla: Kullanıcı Yapılandırması⇒Yönetim Şablonları⇒Denetim Masası⇒Kişiselleştirme altında yer alan ⇒Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelle seçeneğini bulun, karşısında etkin yazıyor olması lazım, üzerine çift tıklayın yada sağ tıklayıp düzenle deyin, Etkin olan seçeneği, Yapılandırılmadı olarak işaretleyip Tamam diyerek çıkın.
2.Sırasıyla: Kullanıcı Yapılandırması⇒Yönetim Şablonları⇒Masaüstü⇒Masaüstü altında yer alan⇒Masaüstü duvar kağıdı , seçeneğini bulun, karşısında etkin yazıyor olması lazım, üzerine çift tıklayın yada sağ tıklayıp düzenle deyin, Etkin olan seçeneği, Yapılandırılmadı olarak işaretleyip Tamam diyerek çıkın.
Masaüstü duvarkağısı artık herkes tarafından değiştirilebilir durumda.

120 GB üzeri disklere yükeleme yaptıysanız C sürücüsü 80 GB, D sürücüsü ise 29,3 Gb bir alana sahip olmuş olacak, diskinizin diğer kısmı boşta duruyor olacak.

Bunun için “masaüstü-bilgisayarım-yönet-Disk Yönetimi” adımlarını takip edip ilgili ekranı açalım

Buda diskinizin kullanılmayan alanı siyah renkte bölümlenmemiş alan olarak karşınıza çıkacak.

D sürücüsü üstüne sağ tıklayıp “Birimi Genişlet” seçeneğine tıklayın, çıkan seçenekleri onaylayıp, kullanılmayan bu alanın bir kısmını yada tamamını D sürücünü katabilirsiniz.

Windows Etkinleştirme sonrasında aşağıdaki programı kullanıp Windows güncelemelerini kapatırsanız sistemi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Facebook Öğretmen Grubumuza Bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/etkilesimlitahtaimaj/

BU İMAJ YAYINDAN KALDIRILDI, GÜNCEL İMAJLAR İÇİN ADRESİ ZİYARET EDİNİZ.

https://www.hafizoglu.net/category/fatih-projesi-etkilesimli-tahta-imajlari/

İmajla ilgili her türlü sorun ve soruyu yorum olarak yazabilirsiniz. E-Posta aracılığıyla gelen sorulara cevap verememe ihtimalim çok yüksek.

Yaklaşık 6 Dakikada Tam Format Seçeneği ile yükleme biter. Sadece C Format biraz daha kısa sürecektir.

Yükleme sırasında yada herhangi bir zamanda oluşacak donanımsal veya yazılımsal sorunlarda İmajı Hazırlayan sorumluluk kabul etmez, yazılımsal sorun çıkarsa yedeği tekrar yükleyin

 

Benzer İçerik

1-2-3-4.Sınıf 1.Dönem Biçimlendirici Değerlendirme Ölçekleri-2024

Dosyalar Güncellendi. Okul adı ve eğitim öğretim yılı vb okula özel bilgileri ilk sayafadan doldurmanız …

62 Yorumlar

 1. hocam bir türlü indiremiyoruzçok sayıda indirildi uyarısı veriyor çünkü.

 2. Sn. hocam imaj dosyasını rufus yardımıyla usbye kurdum. İlk defa tam kurulum yapmaya çalıştım, ancak bir yerden sonra şifre sordu “yazılan şifre görünmeyecektir” gibi bir uyarıyla birlikte girdiğim şifre “*” ile dahi olsa görünmüyordu. Bu konuda bir bilginiz ya da tahmininiz varmı? Teşekkür ediyorum

  • İçerikte bunu açık bir şekilde zaten yazmıştım. Gözünüzden kaçmış olmalı.

   Yükleme Parolası: hafizoglu.net
   Yazdığınız şifre ekranda görünmeyecektir, bu sebeple klavyeden doğru tuşlara bastığınıza emin olun. Şifre yanlış vs şeklinde sitemlerde bulunmamanızı peşinen belirteyim şifre defalarca test edildi sorun yok.

   • Teşekkür ederim hocam gözümden kaçmış, başlıkta şifresiz yazmışsınız ben onu kurulum için diye düşünmüştüm. rahat bir şekilde kurdum Allah razı olsun.

 3. Tr olan klavye şifre ekranında eng dönüyor . Kombinaasyonları denedim olmadı ben de sildim imajı

 4. merhabalar..
  eski hazırladığınız bir sürümü kullanıyorum, tahtalarda.
  tahtalardan ayarlar kısmına girince,
  “Bazı ayarlar gizlidir veya organizasyonunuz tarafından yönetilir.”
  ibaresi çıkıyor.
  Bunu nasıl düzeltirim. yardımcı olursanız sevinirim.
  teşekkürler..

  • Muhtemelen sürücü güncellemelerini yada benzer bir şeyi kapatmış olabilirim. O ibaretti dikkate almayın, pro sürümlerde bazen çıkar o uyarı. İnarenşn yazdığı sayfada ayrıntılara tıklayın, bilgi çıkacaktır.

 5. Administar şifresi nedir? Daha önce aldığımız işe yaramadı.

 6. Hocam Allah sizden razı olsun, eskiden mkv7 kullanıyordum onda da sorun yaşamadım bunda da. her istenilen şey mevcut ellerinize sağlık. 360 security programı kaldırılmış sanırım yerine ücretsiz bir program kurarım

  • Teşekkür ederim Hocam. Kalite tesadüfi değil desek isabetli olmuş olur sanırım.
   Windows defendir yeterli oluyor diye farklı program kurmamıştım.

   • hocam bir tahtada şu sorunu yaşadım. ilerleme yüzde 25-30 lara gelince sba bulunamadı diye hata veriyor sürekli error yapıp kapattırıyor. yeniden başlatınca format atılmış görünüyor üzerine atak kurduğumda da başlat çubuğu kaybolup atağı kullanılmaz yapıyor.Neden olmuş olabilir, mkv7 de de ara ara yüzde 30larda bulunamadı hatası alıyordum. fat ya da ntfs olması etkilermi

    • Öncelikle MK-V7 artık hayli eski bir sistem. Soruna gelince tahta ssd de sorun olabilir yada usb girişinde ufak bir temassızlık vardır. Farklı usb girişine ve farklı usb bellek ile Bi deneme yapmanız yararlı olabilir

 7. hocam merhaba hedef disk çok küçük hatası veriyor nasıl çözeriz

 8. murat yıldırım

  şifre konusunda bende sorun yaşadım i yerine ı da denedim nokta yerine ç ye bastım ama olmadı

 9. yükleme şifresini koymanın mantığı ne girilmiyor görünmüyor