Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj Şifresiz-4 Buçuk Dakikada Format (M3)-Yayından Kaldırıldı-Alternatif Eklendi

 • Kurulum şifresini girdiğiniz an itibariyle 4 buçuk dakika sonra kurulum bitip tahta kapanır. Faz2 et ve usb 3.0 için geçerlidir bu süre
 • Daha önceki imajlarıma göre programsal olarak biraz daha sade bir sistemdir. Kendi imajını oluşturmak isteyenler için ideal bir alt yapı niteliği taşımaktadır.
 • İmajı düzenleyip farklı platformlarda paylaşmamanız rica olunur.

Hazırlamış olduğumuz sistem içine hiçbir şekilde Windows yada Office lisans kodu eklenmemiştir. Windows Etkinleştirme için Etkileşimli tahta biosunda bulunan Windows 8 lisans kodu sistem tarafından otımatik okunup işlem yapılır. 

 1. Windows 10 1803 Sürümü Windows Sitesi Üzerinden İndirilip Temiz Kurulum Yapıldı.
 2. Windows 10 Etkinleştirme Sorunu Çıkarmayacak Şekilde Kurulum Yapıldı.
 3. Sistem ve Uygulamalar 6 Mayıs İtibariyle Güncel Hale Getirildi. (
 4. Bazı windows uygulamaları kaldırıldı. Liste konunun devamında var.
 5. Otomatik Oturum Açmaya Ayarlandı.
 6. Kullanıcı Logo Değişti
 7. Başlangıç Karşılama Resmi Değiştirildi.
 8. Masaüstü Arka Planın Değişrilmesi Engelledi. (Bu Ayarı Devre Dışı Bırakabilirsiniz. Yada belirlenmiş olan klasöre ekleme yaparak otomatik değişim sağlayabilirsiniz.)
 9. Başlangıçta Açılan Gereksiz Programlar Devre Dışı Bırakıldı
 10. Masaüstüne Sık Kullanılan Program Kısa Yolları Eklendi.
 11. Masaüstüne Bilgisayarı Kapat Kısa Yolu Eklendi.
 12. Başlat Menüsü Sık Kullanılabilecek Programlara Göre Düzenlendi.
 13. Tüm Tarayıcıların Açılış Sayfası Google Ve Eba Olarak Ayarlandı.
 14. Windows 7 Fotoğraf Görüntüleyici Aktif Edildi.
 15. Arka Planda Çalışan Windows Uygulamaları Devre Dışı Bırakıldı.
 16. Faz1 Ve Faz2’de (İntel-Amd) Çalışacak Şekilde Sürücüler Yüklendi.
 17. 100 Gb C Sürücüsü, 137 Gb D Sürücüne Ayrıldı.
 18. Clonezilla İso Yedeği Yapıldı.
 19. Sistem geri yükleme noktası oluşturma açıldı, herhangi bir nokta oluşturulmadı.
 20. Klayye düzenine, Q klavye ,F klavye ve Arapça klavye eklendi.
 21. Sabit 3Adet Duvar Kağıdı Eklendi.

 

 1. LibreOffice 6
 2. Antropi Teach Fatih
 3. Fatih Kalem
 4. Adobe Flash Player
 5. Unity Web Player
 6. Notepad++ 64-bit x64
 7. Winrar kuruldu.
 8. 360 total security Virüs Programı
 9. Adobe Flash Player 10 (StarBoard Softvvarefor Fatih 1.1 İçin gerekli)
 10. VSINIF
 11. StarBoard Softvvarefor Fatih 1.1
 12. Scratch 2 Offline Editör
 13. Google Chrome
 14. Adobe AIR
 15. Meb Sertifika
 16. Faz1 Faz2 dokunmatik kalibre programları
 17. VESTEL RC DRİVER YÜKLENDİ. TAHTA İLE BİRLİKTE GELEN KUMANDA İŞLEVLERİ İÇİN GEREKLİ PROGRAM

Windows PowerShell üzerinden kod kullanılarak kaldırıldı.

 1. Candy Crush Saga oyunu
 2. Office’i edinin uygulaması
 3. Skype’ı edinin uygulaması
 4. Başlarken uygulaması
 5. Mesajlaşma ve Skype Video uygulamaları
 6. Microsoft Solitaire Collection oyun pakedi
 7. Microsoft Wi-Fi uygulaması
 8. Finans uygulaması
 9. Haberler uygulaması
 10. OneNote uygulaması
 11. Spor uygulaması
 12. Twitter uygulaması
 13. Xbox uygulaması
 14. Xbox One SmartGlass uygulaması

Yukarıdaki iki yöntemden biriyle Usb bellek oluşturduktan sonra Etkişelimli Tahtaya klavye ve oluşurduğunuz USB bellği takıp açma tuşuna basınız.

Mb Logosu geldiği zaman klavyenizden F7 Tuşuna bir kça defa basarak açılış donanımı seçmenizi sağlayan Mavi Ekranın gelmesini sağlayın. Bu Mavi ekranda Klavye Yön tuşları yardımıyla Usb Belleğinizin Markasının yazdığı seçenege gelip ENTER tuşuna basın.

Karşınıza FATİH logolu bir ekran gelecek,  bu ekranda İlk yükleme için TAM FORMAT seçeneği ile ENTER tuşuna basın, siyah ekranda bir kaç satır yazı geçtikten sonra aşağıdaki resimdeki ekran gelecek

Yükleme Şifresi: hafizoglu.net

Yazdığınız şifre ekranda görünmeyecektir, bu sebeple klavyeden doğru tuşlara bastığınıza emin olun. Şifre yanlış vs şeklinde sitemlerde bulunmamanızı peşinen belirteyim şifre defalarca test edildi sorun yok.

Yükleme FAZ2’de 5 Dakikadan kısa sürecek, FAZ1’de 7-8 Dakikayı bulabilir.

Kurulum bittikten sonra Etkinleşimli Tahta tekrardan başlayacak ve Etkullanici adıyla bir oturum açılacak.

Etkinleştirme işlemini yapmadan önce tahtayı öncelikle ilk açılıştan sonra internete bağlı olduğundan emin olarak yeniden başlatın sonra etkinleştirme adımlarını uygulayın.

Faz1 Tahtalarda Daha Önce Windows 10 Kurulup Etkinleştirildiyse Sorun Gider Seçeneği Ardında Etkinleştirme Sağlanır. Eğer Daha Önce Windows 10 Etkinleştirme Yapılmamışsa Tahtanın Arka Kısmında  Windows Lisans Etiketindeki Windows Lisans Anahtarını Alarak, Etkinleştirme Sayfasında Ürün Anahtarı Değiştir Seçeneğine Tıklayıp Aldığınız Anahtarı Buraya Yazarak Etkinleştirme Yapabilirisiniz.

Faz1 için Windows 10 format atmadan önce bu yazıyor okuyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Faz1’de daha önce windows 10 yükleme yapılıp yasal yolla etkinleştirme yapılmamışsa tahtanın üzerinde windows 7 orijinal hali yüklü iken, Bu adresteki exe dosyası ile xml alın İndirdiğiniz zip dosyası için de “gatherosstate.exe” ve lisans yolu adında 2 dosya var. “gatherosstate.exe” dosyasını yönetici olarak çalıştırınca, GenuineTicket.xml adında bir xml dosyası oluşturacak. (xml dosyası sadece o tahtaya özeldir. Her tahatada xml dosyasına özel adlar verip saklamanız yararınıza olacaktır.) Windows 10 yükledikten sonra lisans yolu kısa yoluna tıklayıp açılan sayfaya GenuineTicket.xml dosyasını yapıştırın. Xml dosyası ilgili klasör içine atılırken ad GenuineTicket.xml şeklinde olmalı, farklı bir adla etkin olmayabilir.

GenuineTicket.xml dosyasını ilgili klasör içine attıktan sonra tahtayı bir kaç kez kapatıp açınca kendiliğinden etkin olacaktır.

Bu Sürümde Windows’un Etkinleşmeme İhtimali Yok. Herhangi bir şekilde etkinleştirimediğine dair hata veriyorsa Windows Etkinleştirme Sunucuları yoğunluğundan kaynaklıdır. Farklı bir zamanda tekrar deneyin.

Windows 10 Pro olarak otomatik etkinleştirme yapması gerekiyor.

Yükleme işemi bittiğinde tahta açılmadan internet kablosunun takılı olduğundan emin olun. Tahta açılınca etkinleşme olmamışsa tekrar kapatıp açın. Yine Etkinleştirme olmadıysa aşağıdaki işlemleri yapabilirsiz.

Faz2 Tahtalarda Windows Biostaki Lisans Anahtarını Okuyup Etkinleştirme Sağlar. Bazı tahtalar otomatik etkinleştirme yaparken bazılarında manuel olarak yapmak gerekiyor. Eğer otomatik Etkinleşme olmadıysa aşağıdaki adımları izleyin.

 • Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın yada basılı tutun, Özelliklere tıklayın, Windows Etkinleştirilmedi yada bu anlama gelen bir ifade varsa Sağ köşede yer alan Etkinleştir seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Sorun Gider yazan yere tıklayın mail ile size gelen şifreyi yazıp biraz bekleyin. Etkinleştirildi yazınca sayfayı kapatın.
 • Bu yöntemlede etkinleşme olmazsa ADRESTEKİ Bios Lisans Oku programını indirip çalıştırın. Karşınıza biostaki lisans kodu gelecek, bu kodu klavye kullanarak kopyalayın, Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın yada basılı tutun, Özelliklere tıklayın, Windows Etkinleştirilmedi yada bu anlama gelen bir ifade varsa Sağ köşede yer alan Etkinleştir seçeneğine tıklayın. Ürün anahtarı değiştir seçeneğine tıklayıp kopyaladığınız kodu yapıştırıp Tamam deyin. En garanti yöbtem bu.
 • Burda farklı uyarılarla etkinleştirilemediği mesajı çıkıyorsa farklı zamanda tekrar etkinleştirme yapmayı deneyin.
 • Özellikle AMD işlemcili tahtalarda kurulum bitince internet bağlantısı var ise başka hiçbir işlem yapmadan etkinleştirme işlemini yapın.

Başlat masünüse “gpedit.msc” yazın ve çıkan sonuça tıklayıp çalıştırın.
1.Sırasıyla: Kullanıcı Yapılandırması⇒Yönetim Şablonları⇒Denetim Masası⇒Kişiselleştirme altında yer alan ⇒Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelle seçeneğini bulun, karşısında etkin yazıyor olması lazım, üzerine çift tıklayın yada sağ tıklayıp düzenle deyin, Etkin olan seçeneği, Yapılandırılmadı olarak işaretleyip Tamam diyerek çıkın.
2.Sırasıyla: Kullanıcı Yapılandırması⇒Yönetim Şablonları⇒Masaüstü⇒Masaüstü altında yer alan⇒Masaüstü duvar kağıdı , seçeneğini bulun, karşısında etkin yazıyor olması lazım, üzerine çift tıklayın yada sağ tıklayıp düzenle deyin, Etkin olan seçeneği, Yapılandırılmadı olarak işaretleyip Tamam diyerek çıkın.
Masaüstü duvarkağısı artık herkes tarafından değiştirilebilir durumda.

Bu işlemleri Yapmak istemiyorum derseniz Facebook Grubu ziyeret edebilirsiniz. Basit yöntemi burdan yazarsam öğrenciler tarafından farklı amaçlarla kullanılma ihtimali çok yüksek.

Windows etkinleştirmesi sağlandıktan adresteki programı kullanıp windows güncellemelerini kapatabilirsiniz. Kapatmanız şiddetle tavsiye olunur.

İMAJLARA AİT KISITLAMA BİLGİLERİNE GRUPTAN ULAŞABİLİRSİNİZ. https://www.facebook.com/groups/541670369609084/

İmajla ilgili her türlü sorun ve soruyu yorum olarak yazabilirsiniz.   Ticari amaçla kullanılması KUL HAKKI içerir.

Bu dosya kaldırılmış olup aşağıdaki içerikte altarnatif sistem eklenmiştir.

Faz1(SSD)-Faz2 Windows 10 İmaj-Şifresiz Yönetici-MK-M4 Tam Format-Sadece C Format Aynı Pakette

Yükleme sırasında yada herhangi bir zamanda oluşacak donanımsal veya yazılımsal sorunlarda İmajı Hazırlayan sorumluluk kabul etmez, yazılımsal sorun çıkarsa yedeği tekrar yükleyin

Benzer İçerik

1-2-3-4.Sınıf 1.Dönem Biçimlendirici Değerlendirme Ölçekleri-2024

Dosyalar Güncellendi. Okul adı ve eğitim öğretim yılı vb okula özel bilgileri ilk sayafadan doldurmanız …

42 Yorumlar

 1. Hocam iyi günler emeğinize sağlık teşekkür ederim imajlarınızı güzelce kullanıyorum bir sorum olacaktı acaba faz 2 windows 8 için güncel imaj paylaşacak mısınız

  • Pek düşünmüyorum. Servislerin ve bilgisayar firmlarının ekmeğine yağ sürmek anlamıla geliyor bu tip güncel imajları ücretsiz paylaşmak.

 2. hocam kuruluma başladım fakat şifre istiyor. yardımcı olabilir misiniz?

 3. Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj Şifresiz-4 Buçuk Dakikada Format*(ÜCRETSİZ) (M3) sürümünü indirdim kurulum yaparken şifre istiyor acaba şifreyi paylaşırmısınız?

  • İçeriği Biraz dikkatli Okursanız kurulum basamağında şifrenin hafizoglu.net olarak kırmızı renkte yazılmış olacağını göreceksiniz.

 4. hocam şifre istiyor şifre nedir

  • İçeriği Biraz dikkatli Okursanız kurulum basamağında şifrenin hafizoglu.net olarak kırmızı renkte yazılmış olacağını göreceksiniz.

 5. Seyfettin Yıldırım

  Hocam MAKS kurulumu için bu imajda bir sorun çıkar mı ? Deneme imkanınız oldu mu ?

 6. flashı yukarıda anlatıldıgı şekilde win setup from usb ile ilk önce formatlayıp sonra iso yu kullanarak farmat flashı hazırladım en son bittiğine dair job done mesajını da aldım fakat flashı guvenle çıkar dediğim zaman flash baska program tarafından kullanılıyor penceresi ile karşılasıyorum görev yöneticisinden de baktım bütün programlar kapalı dünde aynı mesaj geldiği halde çıkarmıstım flashı bugun okulda format atmayı denedim F7 ile burda bahsedilen mavi pencere cıkmadı daha önceden de karşılastıgım uefı li pencere çıktı sorun nerde olabilir acaba

  • farklı bir programla usb ye atmayı deneyin Hocam.

   • rufusla oldu hocam guvenle kaldırda sorun yok tesekür ederim

    • rufus yükleme esnasında soruna sebep olabilir. F7 ile gelen mavi ekranda usb bellek marka adından 2 tane çıkacaktır, o seçeneklerden UEFİ olmayanı seçip ilerleyin. Bu seçenekte yükleme başlayınca siyah ekranda kırmızı yazı ile bir hata verirse eğer, başa dönüp F7 mavi ekranda UEFİ seçenekli olanla devam edin.

 7. hocam direk windows 10 1903 ü yüklesek birde dokunmatik driver atsak sıkıntı olur mu

  • Deneyebilirsiniz, 3 yıllık imaj hazorlama tecrübesi ile şunu diyebilirim, benim hazırladığım imajlardaki performansı yakalamanız pek mümkün değil. İş sadece dokunmatik sürücü ile bitmez Hocam.

 8. Hayirli aksamlar hocam bugün hatasiz olarak etkileşimli tahtalara format ları attım emeginuze saglik hocam …yalniz atak programını kuramıyorum kurulu olarak içerisinde gelen total 360 programını pasif yaptım.hatta kaldırdım ve admin den programı kurmaya çalıştığım halde hata alıyorum atak la uyum problemi olabilir mi

  • Atak programında kurulum esnasında Administrator ile ilgili bir seçenek var, kontrol etme yada göz ardı et gibi birşeydi, o seçeneği işaretleyip devam edin. Sorun çözülecektir.

 9. Hocam emeğinize sağlık ilk defa akıllı tahtalara imaj yükledim çok açıklayıcı olmuş tek seferde sorunsuz bi şekilde kurulum yapıp çalıştırdım. Yalnız atak programını kurarken sorun yaşıyorum kullanıcı yönetici olarak tanımlı olmasına rağmen yönetici olarak çalıştır hatası veriyor. Kullanıcı değiştirip administrations olarak açılış yapmak istediğimde ise şifre istedi ipucu http://www.hafizoglu.net yazıyor kurulumdaki şifreyi de bu şifreyi de denedim ama malesef giriş yapamadım ayrı bir şifre mi tanımlı yönetici için yardımcı olursanız sevinirim.

  • Bir şifre tanımladığımı hatırlamıyorum kontrol ederim.
   Yanlız atak kurulumunda Administrator kontrol etme anlamına gelen bir yer var o kısma tik koyup kuruluma devam edin. Bir 360 Virüs programı ayarlarından, 360 Knedini Korumayı Etkinleştir seçeneğindeki tiki kaldırım Atak kurulumunu o şekilde deneyin, sorunsuz kurulum olacaktır.

   • 360i kapatarak denedim kurulumu zaten hocam ama dediginiz tiki işaretlemedim. Daha önce başka bir imajda denediğimde sorun çıkarmıştı çünkü

 10. Hocam merhaba anlattığınız gibi yaptım adım adım fakat kurulum başlarken clonezilla seçili bölüm yada tüm alanlara format seçsemde ekran yüklemeye geçerken kırmızı bi yazı geliyor başarısız diye enter bas diyor basınca yeniden başlat yada kapat komut sistemini aç bölümü geliyor sadece. Ne yapabilirim.

  • Rufus kullanıp işlem Yapmadıysanız iso dosyası hatalı inmiş olabilir. İçerikte bahsi geçen programı kullanmanızı tavsiye ederim.

   • Evet rufusla yaptım hocam. Sizin verdiğiniz tüm linklerden indirdim. Rufus son sürümü ile yaptım sizin anlattığınız önceki sürümler sanırım ama fark etmez sanırım.

    • İçeriğe özellikle ” Usb Hazırlama 2 Yöntem(WinSetupFromUSB ) Bu Yöntemi Şiddetle tavsiye ederim.” yazmıştım. Bu yöntemi deneyin, Rufusta o tür hatalar çıkma ihtimali yüksek