Fatih Projesi Faz1-Faz2 Windows 10 Etkinleştirme

Fatih Projesi Faz2 Akıllı Tahta Windows 10 Yedeği adlı içerikteki sistemde otomatik ektifleşme olmaması durumunda aktifleştirme için izlenecek adımları bu içerikte bulabilirsiniz.

Masaüstünde Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayınız.

Aşağıdaki resimde yer alan ekran karşınıza gelecek. Kırmızı ile işaretlenmiş alana tıklayınız.

Yukarıdaki resimde kırmızı işaretli alana tıkladığınızda aşağıdaki ekran karşınıza gelecek. Bu ekranda yine kırmızı işaretli alana tıklayıp biraz bekleyiniz.

Biraz bekledikten sonra aşağıdaki şifre ekranı karşınıza gelecek yönetici şifrenizi yazıp evete tıklayınız. şifreyi bilmiyorsanız Burdan iletişime geçerek talep edebilirsiniz.

Evete tıkladıktan sonra aşağıda resimde yer alan ekran gelecek.İnternet bağlantınızda sorun yoksa aşağıdaki ekran karşınaza gelecek, buda artık işlem bitti anlamına geliyor.

İnternet bağlantınızda sorun varsa aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız, bu durumda internet bağlantınızı kontrol edip yukarıdaki adımlar tekrar uygulayın.

Faz1’de daha önce yasal olarak windows 10 yüklenmiş olan tahtalarda etkinleştirme yukarıdaki adımlarla gerçekleşir.

Yukarıdaki adımlarla gerçekleşmemesi durumunda tahtanın arka ortasında windows lisans etiketi üzerindeki kodu kullanabilirsiniz. Windows 10 format atmadan önce bu yazıyor okuyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Faz1’de daha önce windows 10 yükleme yapılıp yasal yolla etkinleştirme yapılmamışsa tahtanın üzerinde windows 7 orijinal hali yüklü iken, Bu adresteki exe dosyası ile xml alın Windows 10 yükledikten sonra lisans yolu kısa yoluna tıklayıp açılan sayfaya yapıştırdıktan sonra etkinleştirmeyi deneyin.

 

 


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

10 Yorumlar

 1. selamlar, faz2 win 8.1 le gelen akıllı tahtalarımız var. Normal geçiş süresi içinde win 10 a geçmedim. bu ara win 10 yükledim tahtalara daha önce deneme amaçlı kurduğum 2 tahtada etkinleştirme sıkıntısı yaşamıyorum ama diğerlerinde bu ürün anahtarı başka bir bilgisayarda kullanılıyor hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Yeni bir imaj yüklemeden biosa gömülü anahtarla aktifleştirebilir miyim?

  • Aleyküm selam
   31 aralık sonrası 1 tahta vardı daha önce windows 10 yüklenmemiş olan yükleme yaptım sorunsuz etkinleşti. Benim imaj içinde herhangi bir ürün anahtarı yok. Ebaadmin masaüstünde bios lisans oku adında siyah simgeli bir dosya var, onunla biostan lisans anahtarını alıp, etkinleştirme sayfasında ürün anahtarı değiştir seçeneğini kullanıp aldığınız ürün anahtarını kullanın.

   • oem key read write everything gibi programlarla alınan anahtar bios tan alınmış olmuyor mu? bu anahtarı girdiğimde başka bir bilgisayarda kullanılıyor deniyor. Microsoftu da aradım aldığım ürün anahtarını söylediğimde win 10 için geçerli olmadığını söylüyorlar.

    • Evet biostan alınmış oluyor. Microsoft türkiyedekiler bu konuda iyi sıkıyor. bir defa bende aradım aynı şekilde windows 10 anahtarı değil dedi ama aynı tahta şuan windows 10 ile etkin durumda. Bizim tahta lisansları toplu lisans olduğu için destek vermiyorlar, bazı temsilciler bunu direk söylüyor, bazıları da yardım etmemek için yanlış bilgi veriyor.
     https://www.hafizoglu.net/faz1-faz2-windows-10-imaji-mk-v5-yedekleme-sistemli/
     adresteki imajı kullandığınızdan emin misiniz?
     eğer eminseniz aynı tahtayı farklı bir zamanda tekrar formatlayın, benzer hataları alıp farklı zamanda formatlama yaparak sorunsuz etkinleştirenler oldu.
     Durum benlik yada benim imaj kaynaklı değil

 2. Merhaba Hoca, win 8 olan faz2 tahtalardan 3 üne komple format 10 imajını attım, bir tahta etkinleştirmesini yapmış diğerlerinde etkinleştir dediğim halde olmadı. Bir hata kodu alıyorum geçerli ürün anahtarı yok türünden. Önceki win 8 de etkinleştirme kodu da almamıştım. Ayrıca sizin etkinleştirme konusundaki resimlerde bulunan sorun gider butonu benim tahtalarda yok. Biraz uğraştım ancak sorunu çözemedim. Etkinleştirme olmadan kullansak sorun yaratacak mı? Bu sorunu nasıl aşmamı önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

  • Benim hangi imajı kullanıyorsunuz Hocam.
   ekim sürümü ise yayınladığım içerik içindeki adımları uygulayınca etkinleşmeme durumu söz konusu değil. V5 Sürümünü bekleyin bugüne kadar ki en iyi imaj olarak bu hafta yayında olacak inşallah

   • ekim sürümüydü hocam, emeğinize sağlık yenisi de hazır olunca onu kullanırım artık. lakin dediğim gibi win8.1 iken herhangi bir lisans anahtarı almadım. o adımı atlayıp imajı direkt olarak attım. bir tahta etkinleşmiş 2 tanesi ise bu adımları yapmama rağmen herhangi bir aşama kaydetmedi. hatta birini güncelleme dahi yaptım şimdilik merakla bekliyorum. time freez i de aktive edemedim bakarsın etkinleşir diye ama henüz gelişim yok.

    • Hocam MK-V5 olanı indirip kurun, etkinleştirme ile ilgili hiçbir sıkıntı çıkmaması lazım bu versiyonda. Bazı tahtalarda kendisi etkin oluyor, bazılarında sorun gider dediğinizde etkin oluyor. Faz2 de durum böyle. faz1 için daha önce yasal olarak windows 10 geçilmediyse, lisans anahtarı yada xml şart.

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin