Evrensel İmaj 2.Aşama-Sanal Makineye Windows 10 Kurulumu

Daha önce bu içerikte birinci aşamasını anlattığım evrensel imaj hazırlamanın birinci aşamasını anlatmıştım, devamı olarak ikinci aşama olan sanal makineye windows 10 kurulumu ve ayarlarını aşağıdaki videoa ile anlattım.

Sanal makine programı olarak Oracle VM VirtualBox programını kullandım.  Bu videoya göre sanal makineye windows 10 kurulumunu yaptığınızda, normal bir bilgisayarda kullanacağınız tüm programları kurmanızı tavsiye ederim. Programların kurulumunu yaparsanız, yapacağımız ayarlarla yedek boyutunu ne kadar ve nasıl küçültübileceğimizi de uygulamalı olarak yapma imkanı bulacaksınız.

Bir önceki video ile birlikte bu videoda anlatılanları da dikkatlice dinleyip uygulama yaparsanız sorunsuz bir şekilde sanal makine kurulumu ve sanal makineye işletim sistemi kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Videonun devamı şeklinde olacak bir sonraki videoda yedek alma yöntemlerini anlacağım inşallah. Videoları en kısa zamanda çekmeye çalışsam da bazen farklı sebeplerle zaman uzayabilmekte maalesef.

Youtube kanalıma üye olmayı unutmayın.


Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Benzer İçerik

2-3-4.Sınıf İngilizce Kazanım Ölçeği 2024

2-3-4 sınıf kazanımlarına ( 1- GELİŞTİRİLMELİ, 2- YETERLİ, 3- İYİ, 4- ÇOK İYİ ) şeklinde …

Hafızoğlu.NeT | Katre | Söz Uçar, Yazı Kalır... sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin