Proje ve Ders-Etk Kat. Otomatik Not Dağıtım Çizelgesi-Kopyala-Yapıştır

Elinizdeki dosyayı farklı bir siteden indirmişseniz lütfen bu sayfadan güncel dosyayı indirin. Dosyaları değişen durumlara göre güncelleniyorum.

Alternatif Seçenek

Proje ve Ders-Etk Kat. Otomatik Not Dağıtım Çizelgesi-2022

Proje Ödevi notları ve ders içi performans notlarını belirli kriterlere göre otomatik olarak dağıtabilen bir çizelge. İnternetten almış olduğum bir bir çizelgeyi biraz kendime göre değiştirdim. Maksimum 45 öğrencili sınıflara göre ayarlanmıştır.

Aşağıda basit düzeyde bir anlatım yapmaya çalıştım. Umarım yararlı olur.

En kolay kullanım için, öncelikle bütün notlarımızı e okul sistemini girmiş olmamız gerekiyor.

Not dağılımı içinde yer alan BECERİLER alanındaki 20 madde genel ifadelerdir, kendi dersinize göre güncelleyebilirsiniz.

4.sınıflar için Beceri sayısı 10 adet olarak ayarlandı. Proje içeren derslerde ve ürün dosyalarında beceri sayısı 10 adet olarak güncellendi.

E okula giriş  yapalım ve hangi sınıfa ait bilgileri alacaksak hızlı ders notu giriş ekranınana gelerek aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk sıradaki öğrenci numarasından seçmeye başlayarak son sıradaki öğrencinin notlarının olduğu satırın sonuna kadar olan kısmı seçip kopyala diyelim. 

Proje-ve-Ders-ve-Etkinliklere-Kalıtımı-Değerlendirme isimli excel dosyamızı açalım. Dosya içinde yer alan “E Okuldan Kopyala Değerleri” isimli sayfaya gelip “1” numara ile gösterilmiş hücrenin yanındaki hücreye tıklayıp e okuldan kopyalamış olduğumuz verileri buraya yapıştıralım.

Not: Kaç sınıfta derse giriyorsanız bu dosyadan her sınıf ve ders için 1 adet kopya oluşturmanız gerekmektedir.

“E Okuldan Kopyala Değerleri” sayfasında yer alan aşağıdaki resimdeki bilgileri kendi okulunuza ve dersinize göre dünleyiniz.

Dosya ekte mevcuttur.

Her hangi bir hata ile karşılaşırsanız aşagıya yorum olarak yazın en kısa zamanda cevap veririm

Aşağıdaki dosyalardan hangisi sizin dersinize uygunsa onu indirebilirsiniz.

Dosyaların açık adres verilmeksizin başka sitelerde yayınlamasını istemiyorum. Bu dosyalar için saatlerce uğraşıyorum, Açık adres belirtmeksizin paylaşanlarla birde hesaplaşırız artık :)

Aşağıdaki resimlerde  e-Okul not tablosu resmi eklenmiştir.

Dersinizin e-Okul not tablosuna bakarak size uygun olan dosyayı indirebilirsiniz. 

İndirdiğiniz Excel dosyasındaki tablo, dersinizin e okul tablolarına uygun değilse parola koruma hatası verecektir. İndirme bağlantıları üstündeki Okul No ile başlayan resimlerin tablo düzeni ile e okul tablo düzeni birbiri ile uyumlu olmalı.

Icon

6 Sınav Tablosuna Sahip Dersler İçin Özel Çizelge- 45 Öğrencili 160 kb 5245 downloads

İstek Üzerine Hazırlandı ...

Ortaokul için olan bütün çizelgelerde 3 Adet Ders Etkinlik Katılım notu alanı bulunmaktadır.

Icon

60-Öğrencili-2-Sınav-2-Proje-Dersler 99.17 KB 5237 downloads

İstek Üzerine... ...

İndirdiğiniz Excel sayfası içinde dosyanın kullanım bilgilerinin yer aldığı bu adres bulunduğu için bazı ofis sürümleri güvenlik nedeniyle düzenlemeyi devre dışı bırakabilir. Yine de düzenle gibi bir seçenek çıkması lazım ona tıklayıp işinizi halledebilirsiniz. Her hangi bir zararlı yazılım olma ihtimali yok içiniz rahat olsun

https://www.hafizoglu.net/yeni-ekuldan-otomatik-kopyalamali-proje-ve-ders-etk-kat-otomatik-not-dagitim-cizelgesi/

Çizelgelerde bir sorunla karşılaşıp bu sorunu yorum olarak yazarken, hangi çizelge olduğunu da belirtirseniz daha hızlı çözüm buluruz.

Benzer İçerik

1-2-3-4.Sınıf 1.Dönem Biçimlendirici Değerlendirme Ölçekleri-2024

Dosyalar Güncellendi. Okul adı ve eğitim öğretim yılı vb okula özel bilgileri ilk sayafadan doldurmanız …

193 Yorumlar

 1. İlgiyle takip ediyorum😀

  • Sayın Hocam, Sınıf Öğretmenlerinin Not sisteminin Farklı Olduğunu Fark Ettim. 4. Dosyayı Ekledim

   • öncelikle emeginize sağlık hocam fakat ders saati 2 ve daha az olan derslerde 2 den fazla etkinliklere katılım verilemıyor bu yuzden ıkı sınavlı olanı ındırmeme ragmen eokul sayfası tam oturmuyor ıllede 3. etkınlıklerı ıstıyor sanırım.

    • Kaç etkinlik vereceğiniz önemli değil Hocam. İndirdiğiniz çizelge ile e okul hızlı not girişi çizelgesi aynı tablolara sahip olmalı. Siz 2 sınav yapıyor Olsanızda e okulda size 4 sınav 2 proje ve 3 ders etkinlikli bir tablo çıkıyor olması lazım. Ders ve sınıf adını tam olarak Yazarsanız kontrol eder daha net bilgi veririm.

 2. Sayın Hocam elinize sağlık. Ancak yapıştırma işlemini yaptığımda, bütün verileri yatay olarak yapıştırıyor. Ne yapabilirim acaba?

 3. Hocam Allah razı olsun.Ellerinize sağlık.

 4. Elinize sağlık… Beceriler satırı 34 Sırada sorun var… formülde 35. değeri alması gerekirken 25. değeri almış… Bütün sekmelerde aynı…

 5. Hocam elinize sağlık, faydalı bir paylaşım. Emek için teşekkürler…

 6. Hocam güzel işler çıkartıyorsunuz…

 7. merhabalar, emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler
  4. sınıf öğretmeniyim. bizdeki görsel sanatlar ve müzik için sizin hazırladığınızdan daha farklı.
  mümkünse düzenleyebilir misiniz ?
  +++
  20 kriter yerine 10 kriter olabilir mi ? müzik ve görsel sanatlardan 20 kriter bulması biraz zor.

  görsel sanatlar için http://prntscr.com/h6zu2h
  müzik için http://prntscr.com/h6zvv5

  ayrıca

  oyun ve fiizk etkinlikler için de 20 kriter değil de 20 kriter olacak sekilde bir excel hazırlayabilir misiniz .ok sağolun

 8. ders içi bölümünde beceriler kısmından 20 değilde 15 madde veya daha az yazmak istesek puanlamayı ayarlayabilir miyiz. becerilerden silme yaptığımızda puan dağıtımında bozulma oluyor.

  • öyle bir değişiklik için biraz ileri düzeyde excel bilmeniz gerekir hocam. gizlenmiş sayflardan veri çekerek işlem yapıyor. gizlenen sayfaları görünür yapıp deneyebilirsiniz.

 9. İlgilenenler için tüm dosyalar güncellendi.

  • korumayı kaldırınca çizelge bölümü de kayboluyor hocam

   • Bu sorun hangi dosyada karşınıza çıkıyor. Parola Koruma sadece giriş sayfasında bir hücrede var ve herhangi bir işleme engel değil. Sizin kaldırdığınız koruma excelin güvenlik uyarısı olandır oda böyle bir sorun vermemesi gerek

    • iyi günler sayfa koruma parolası nedir acaba, bazı öğrenciler için elle not girşi yapmam gerekiyor da . teşekkürler.

    • Bahsettiğiniz Manuel not girişi için parolaya gerek yok. Gerekli hücreyi tıklayıp giriş yapabilirsiniz. Yanlış tablo indirildiğinde parola hatası verebilir bazen, doğru tablo olduğundan emin olun

 10. Sayın hocam yıllardır programlarınızı kullanıyorum. elinize emeğinize sağlık.

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz