Forum Hafızoğlu
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

E-Kitaplar- Aşagıda Yer Alan Kitap İsimlerine Tıklayarak Sitemiz Üzerinden Okuyabilirsiniz.

| kitapPeygamberimizin Hayati | kitapSevgili Peygamberim | kitapSiyer-i Nebi | kitapKütübü Sitte | kitapZulmün Tarihi | kitapAdabı Muaşeret | kitapAteizm Ve Eleştirisi|
| kitapKıymetsiz Yazılar | kitapYaşayan Hurafeler | kitapNamaz-Oruç-Haç-Zekat-Kurban... | kitapMuhtasar Osmanlı Tarihi | kitapOsmanlıca-Türkçe Sözlük | kitapİslami Sözlük|
| kitapMübârek Gün Ve Gecelerde Yapılması Tavsiye Edilen Duâ Ve İbâdetler|
| kitapSahabelerin Hayatı | kitapDini Bilgiler | kitapYahudiliğin Gerçek Yüzü | kitapAile Saadeti | kitapElmalılı Tefsiri| | kitapÇocuk Eğitimi|
Bir Ayet mealide sen yaz
Konuyu Değerlendir
  • 21 Oy - 3.71 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: 80

{EDITOR=HAKKA SURESİ 18. O GÜN (kıyamet günü) arz olunacaksınız sizden hıç bır gizli şey gizli kalmaz<br>19.&nbsp; Artık kımekı kıtabı sağ tarafdan verılmiş olur derki alınız kıtabımı okuyunuz.<br>20. Şüphe yokkı ben zannetmışdim ki ben muhakkak hesabıma uğrayacağım.<br>21. İmdi o hoşnut olduğu bir yaşayışdadır.<br>22. Bir yüksek cennet içindedir .<br>23 .Toplanacak semereleri pek yakındır.<br>24. Afiyetle yeyin ve için&nbsp; geçmiş günlerde takdim etmiş olduğunuz şeylerin mükafatını olarak.<br>EDITOR}
[Resim: frvdf1ys1zjnz4.jpg]

Alıntı
.
Konu: 42

{EDITOR=<DIV><TABLE id=table1 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD style="FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif" vAlign=top height=132><STRONG><FONT color=#000000>"Öyleyse siz beni anınız ki,,ben de sizi anayım..Bana şükredin,sakın nankörlük etmeyin.."<br><br>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;(Bakara Suresi,,152. Ayet..)</FONT></STRONG></TD><TD style="FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif" vAlign=top background=http://www.muminlerkardestir.net/forum/mesajtablo/mercekarka6nq9.gif height=132></TD></TR><TR><TD style="FONT-FAMILY: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif"></TD></TR></TBODY></TABLE></DIV>EDITOR}
"HAKİKİ MÜ'MİNİN RUH DÜNYASINA KİMSE SAHİP OLAMAZ!)
İ.Gazali 'ra'

Alıntı
.

{EDITOR=BAKARA&nbsp; SÜRESİ 262 Smiley (31)kimselerki&nbsp; mallarını&nbsp;&nbsp; iAllah yolunda infak edrler&nbsp; .Sonra da o infak ettiklerine bir minnet, bir eza tahmil etmezler&nbsp; . İşte onlar için Rableri nezdinde&nbsp; mükafat vardır . Ve onların üzerine bir korku yoktur&nbsp; ve onlar mahzunda olmayacaklardır .&nbsp;EDITOR}

Alıntı
.
Konu: 1,019

[Resim: bismillah.jpg]
İNSAN Suresi (ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR)

Doğrusu biz insanı, imtihan etmek için karışık bir nutfeden (erkek ve kadın sularından) yarattık da onu işitici, görücü yaptık. (2) Kuşkusuz biz ona yolu gösterdik; ister şükredici olsun, ister nankör.(3) Çünkü biz, kâfirler için zincirler, demir halkalar ve alevli bir ateş hazırlamışızdır.(4) Kuşkusuz iyiler de karışımı kâfûr olan dolgun bir kadehten içerler. (5). Ayetler
Bizim yolumuz İman, İslâm ve Ahlâk-ı Muhammedî'yi aşılamaktan ibarettir.
Gâye: Rıza-î İlahîdir.
Vasiyetim olsun; tefrikaya düşmeyiniz. Kavmiyet gütmeyiniz. Ehli Sünnetin gayri olan yanlış yollara sapmayınız.

Ebu’l Faruk Süleyman Hilmi Silistrevi (K.S.)

Beni Bir Ben Bilirim, Birde Yaradan. Bana Bir Ben Lazımım, Birde Anlayan

Alıntı
.
Konu: 1

{EDITOR=<DIV>bismillahirrah menirrahim la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin ben bunu biyerden ezberledim nerden ezberlediğimide bilmiyorum anlamınıda bilmiyorum tabi öylece aklımda kalmış anlamını bilen varsa yazsın lütfen bi zahmet</DIV>EDITOR}
Sen sen ol karşındakinin sevgisinden emin olmadan onunla asla zamanını geçirme

Alıntı
.

{EDITOR=ADEM KARDEŞİM ONCELİKLE BU YAZDIĞIN BİR AYETİ KELİMEDİR VE ÖNCESİDE VAR ENBİYA SÜRESİ AYET 87<br>VEZENNUNİ İZ ZEHEBE MUĞAZİBEN FEZENNE ENLEN NEKDİRE ALEYHİ FENADA FİZZULUMATI ENLA,İLAHE İLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MINEZZALIMIN&nbsp; <br>Anlamı ve zünnünuda yad et&nbsp; bızım kendısını muaheze etmıyeceğımızı zannetmişdi&nbsp; derken zulmetler içinde kalıp nıyazda bulundu kı yarabbi&nbsp; senden başka ilah yokdur senı tenzıh ederım şüphe yokkı ben&nbsp; zalimlerden oludm. EDITOR}

Alıntı
.

{EDITOR=ENBİYA SÜRESİ AYET 47 . Ve biz kıyamet gününde adalet terazilerini koruruzda artık hiç bir nesfis bir şey ilşe zülmedilmez velevki bir amel bir hardal tanesi ağırlığuınca olsun onuda getirirz&nbsp; muhasipler olmak üzere biz kifayet ederiz .<br>EDITOR}

Alıntı
.

{EDITOR=<DIV>&nbsp;</DIV><DIV>Bakara süresi ayet 45</DIV><DIV>Sabrederek ve namaz kılarak Allahdan yardım&nbsp; dileyin&nbsp; şüphesiz namaz Allaha derinden saygı&nbsp; duyanlardan başkasına ağır gelir</DIV>EDITOR}

Alıntı
.

{EDITOR=<DIV>İNSAN SÜRESİ</DIV><DIV>2 Şüphe yokkibiz insanı karılık bir damla sudan yarattık&nbsp; onu imtihan ediyoruz imdi onuj işitici görücü kıldık.</DIV><DIV>3&nbsp; Muhakkaki biz ona hidayet yolunu gösterdik gerek şükredici ve gerek nankör olsun.</DIV><DIV>4&nbsp; Hakikaten biz kafirler için zincirler ve bukağılar ve&nbsp;alevlendirilmiş bir ateş&nbsp;hazırladık .</DIV><DIV>5&nbsp; Muhakkaki halisane ibadet sahipleri bir kaseden içerlerki ona katılmış şey kafur suyudur .</DIV>EDITOR}

Alıntı
.

{EDITOR=<P><FONT face="Arial Narrow" color=#c0504d size=2>İNFİTAR SÜRESİ </FONT></P><P><FONT color=#c0504d size=2>1-Göğün yarıldığı vakit </FONT></P><P><FONT color=#c0504d size=2>2-Ve yıldızların dökülüp dağılkdığı vakit .</FONT></P><P><FONT color=#c0504d size=2>3-Ve&nbsp; denizlerin kaynayıp akdığı vakit.</FONT></P><P><FONT color=#c0504d size=2>4-Ve mezarların&nbsp; alt üst olduğu vakit .</FONT></P><P><FONT color=#c0504d size=2>5-Herkes&nbsp; neyi ileri&nbsp; sürmüş ve neyi geride bırakmış olduğunu bilir.</FONT></P><P><FONT color=#c0504d size=2>6-Ey insan!.Seni o kerim rabbine karşı ne şey aldattı???</FONT></P>EDITOR}

Alıntı
.