Yeni- Ekuldan Otomatik Kopyalamalı -Proje ve Ders-Etk Kat. Otomatik Not Dağıtım Çizelgesi

Bu dosya sayasinde e okuladan kopyala excele yapıştır derdinden kurtulmuş olacaksınız. Dosya üzerinden Mebbis bilgilerinizle giriş yaparak ilgili adımları takip edip notlarınıızın otomatik olarak kopyalanıp, yine otomatik olarak dağıtımının yapılmasını sağlamış olacaksınız.

Lütfen yazdıklarımı bir defa DİKKATLİCE okuyup sonra dosyayı indirip uygulamaya geçin.

Ekteki excel dosyasını indirin ve açın, açtığınızda düzenleme ile ilgili bir uyarı verecektir, bu uyarıya izin verin. Eğer excel sayfası içinde MEBBİS sayfası açılmadıysa, sayfa içinde yer alan, Mebbissi Aç butonuna tıklayın, buna rağmen açılmadıysa aşağıya eklediğim, Excel Web Tarayıcı Düzeltme Dosyasını indirip, zipten çıkartın ve çift tıklayıp çalıştırın, çıkan uyarılara evet diyerek onaylayın.

Ardından indirmiş olduğunuz excel dosyasını tekrar açın, mebbis sayfası alttaki resimde olduğu gibi otomatik olarak açılmış olaraktır.

Mebbis sayfası sağlıklı olarak açıldıysa işlemlere başlayalım.

 1. İlk olarak Mebbis bilgilerinizle giriş yapın, giriş yaptığınızda bir uyarı verecektir, 1.satırla ilgili bu uyarıya tamam deyin dikkate almadan geçin.
 2. E-Okulu Aç butonuna tıklayın.
 3. Eokul açılınca, Hızlı Ders Notu Girişini Aç butonuna tıklayın.
 4. Hızlı ders notu girişi açılınca, bu sayfa içine geçip, dersinize ait, sınıfı ve dersi seçip, not giriş tiklerine dokunmadan Listele butotuna tıklayın,
 5. Notlar listelenince Not Listesi Al botununa basın, öğrenci bilgileriniz ve notlar otomatik olarak anında excel dosyasınızın sol tarafına kopyalanıp ilgili sayfalarak otomatik dağıtım yapılmış olacak.
 6. Bu işlemler bitince, sayfada yer Kişisel Bilgiler ve Başlık Bilgilerini Aç butonuna tıklayıp açılan sayfadaki bilgileri kendinize göre düzenleyip, ilgili sayfalanızın çıktınısını alabilirsiniz.

Birden fazla dersiniz var ise (ki olmamalı ihtimali yok), her ders için excel sayfasını açıp tekrar tekrar giriş yapmakla uğraşmamak için, e okuldan notlar kopyalanınca, excel menüden sayfyı farklı kaydet diyerek sınıf ve ders adı ile yeni bir excel dosyası kaydedin, tüm not kopyalamaları bitince, her sayfanın bilgilerini girip hızlıca çıktıları alabilirsiniz.

Bu farklı kaydettiğiniz dosyaları açınca herhangi bir uyarı öıkarsa bu uyarıları evet yada iptal diyerek geçiştirin, işleme devam edin.

Şimdilik vaktim sadece aşağıdaki dosyayı yapmaya yetti. 2 Sınav, 2 proje, 3 ders içi etkinlik dosyası ama 2 ders içi etkinlikli dersler içinde sorunsuz kullanılır. Ortaokulda test edindi, Lise eokulda çalışır mı emin değilim.

Icon

45-Öğrencili-2-Sınav-2-Proje-Dersler - Eokulda-Otomatik Kopyalama-Özellikli 156 KB downloads

Dosya kullanımı ve açıklama adresi https://www.hafizoglu.net/yeni-ekuldan-otomatik-kopyalamali-proje-ve-ders-etk-kat-otomatik-not-dagitim-cizelgesi/ ...

Facebook Öğretmen Grubumuza Bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/etkilesimlitahtaimaj/

 

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Windows 10 (2004) Evrensel-UEFİ Destekli Manuel Format (Programlı) Paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

6 Yorumlar

 1. e okuldan notları al dediğim anda söz dizimi hatası veriyor bu sorunu nasıl çözebiliriz

 2. sayfa korumasını kaldır uyarısı alıyorum :(

  • Sayfadaki mevcut aldığınız notları temizleyip öyle veri çekmeyi deneyin. Dosya 45 kişilik, öğrenci sayısı 45 üzeri ise işe yaramaz. Uyarı verebilir.

 3. Üstad Mebbis i açmıyor butonlara tıkladığımda ise runtime error ‘438’:
  object doesn’t support this property or method diyor nasıl çözebilirim?

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: