Ücretli İmaj Konusunda Eleştirilere Cevap Olsun

Merhaba Değerli Meslektaşlarım, yazdıklarımı sonuna kadar okuyabilirseniz memnun kalırım.
 
2017 Şubat ayında BTR olarak görev yaptığım okulda etkileşimli tahtalarda çıkan sorunlar sebebiyle imaj arayışına girmiştim. Bu arayışlarımda ihtiyacıma cevap verebilecek güncel ve sağlıklı çalışan bir imaj bulamayınca, olur mu acaba diye başlayıp kendi imajımı hazırladım. Çevremdeki BTR arkadaşlara elden elle paylaşımlarda olumlu dönütler aldım. Tam bu sıralarda Epic sebiyle başta MEB resmi imajı olmak üzere tüm imajlar internetten kaldırıldı. Tahtalar için kullanışlı 1 tane bile imaj kalmadı internette yayında. Buda tahtaların etkin kullanımına büyük bir zarar vermiş oldu. Milyonların harcandığı tahtaların etkin ve sağlıklı kullanımına bir katkım olsun diye, hazırlamış olduğum imajı kişisel web sitemden paylaşıma açtım. Bu iki yıl içinde Windows 8 ve Windows 10 olmak üzere 11 farklı imaj hazırlayıp paylaştım ve bu imajları onlarca defa güncelledim tekrar paylaştım.
 
Bu 2 yıl içinde olumlu tepkiler yanında çoğu iftira boyutuna ulaşan eleştiriler aldım, hatta imajlara casus program yüklemiş olmakla bile suçlandım, yine vazgeçmedim bir faydam olduğunu düşünüp devam ettim.
 
Hazırlayıp paylaştığım imajlar 200 bin üzerinde sayfa görüntülemesi yanında 20.000+ indirme sayısını gördü. Bir çok il ve ilçede görev yapan koordinatör meslek taşım bana ulaşıp imajları il ve ilçelerine dağıtmak istedikleni ifade ettiler, işinize yarıyorsa her türlü paylaşın kullanın dedim. Her hangi bir sorunla karşılaşana da özelden ve genel paylaşım alanlarından her zaman destek oldum.
 
BTR görevini bırakmamla birlikte iş yüküm arttı, ya imajları tamamen yayından kaldıracaktım yada cüzi bir ücret koyarak emeğin maddi bir karşılığı olduğunu görüp destek olmaya devam edecektim. İmajların ücretli yapılıp devam edilmesi konusunda öneri sunan arkadaşlar oldu ve öyle karar aldık.
 
Bu kararı olumlu karşılayanlar da oldu olumsuz karşılayıp saygısızca eleştiri yapmaya başlayanlar oldu.
Eleştirmeye başlayan meslektaşlarım hala yayında olan (büyük ihtimal kullandıkları) 3 adet ücretsiz imaj olduğunu görmezden geliyorlar. 18 Şubat 2019 tarihi itibariyle ücretsiz imaj paylaşımı tamamen sona ermiştir.
Eleştiren arkadaşlardan ricam kendiniz daha kaliteli bir imaj hazırlayıp gelin öyle eleştirin.
Eleştiri yaparken de lütfen öğretmene yakışır bir eleştiri yapın.
 
Bir çok ilde firmalar ve şahıslar, tahtalara makine başına 50-80 TL arası ücretlerle windows yüklemesi yapabilecekleri söyleyip yaptılarda. Bir firma bir tahtaya ortalama 60 TL fiyatla sistem yüklüyor ve o okuldaki görevli arkadaşın sesi çıkmıyor, biz sınırsız tahtaya yükleyebileceği bir sisteme bir yüklemeye denk gelen ücret demişiz fırsatçılıkla suçluyor. Samimiyse bu arkadaş o firmaya 60 TL verdireceğine kendisi sistem hazırlayp yükler ve paranın okula kalmasını sağlar.
Hiç kimseye zorla bir şey diretmiyoruz. İsteyen istediği yere üye olur, istediği zaman çıkar.
Ortaya koyulan ürünü gerekli görüp beğenen alır, beğenmeyen çeker gider.
 
Okumaya vakit ayırdığınız için Teşekkür Ederim.
Saygılar

Ayrıca Kontrol Edin

Windows 10- 64 Bit Evrensel İmaj- Manuel Windows FORMAT paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

2 Yorumlar

 1. Madem kendiniz de imaj hazırlıyorsuz bir sürü paylaşım platformu var paylaşın birinde samimiyetinizi görsünler.
  2 yıl ücretsiz paylaştım aylık güncelleme yaptım paylaştım, beleşe alışan ve emeğe saygısı olmayan insanların tavırlarından ve sorularından sıkıldım, değerini bilene cüzi ücretle paylaşma kararı aldım.
  Fatura isteyene kdv ekler fatura göndeririz dert etmeyin.
  Ayrıca kendi imajınız yeterli olsa bu siteye ulaşıp bu yorumu yazma zahmetine girmezdiniz.
  Suç Arıyorsanız başka yere bakın çok bulursunuz.
  Yaklaşık 40 gb dosya Google driver de beleşe duramıyor. 15 GB üzeri ücretsiz dosya yüklenmediğini biliyorsunuzdur sanırım.
  Ortada bir emek varsa hakta vardır. Hakkın olduğu yerde hukuktan bahsederim.
  Emeği bilmeyen hakkı da bilmez , ahkam kesmeyi bilir, yukarıda olduğu gibi.
  Saygılar

%d blogcu bunu beğendi: