Ücretli İmaj Konusunda Eleştirilere Cevap Olsun

Merhaba Değerli Meslektaşlarım, yazdıklarımı sonuna kadar okuyabilirseniz memnun kalırım.
 
2017 Şubat ayında BTR olarak görev yaptığım okulda etkileşimli tahtalarda çıkan sorunlar sebebiyle imaj arayışına girmiştim. Bu arayışlarımda ihtiyacıma cevap verebilecek güncel ve sağlıklı çalışan bir imaj bulamayınca, olur mu acaba diye başlayıp kendi imajımı hazırladım. Çevremdeki BTR arkadaşlara elden elle paylaşımlarda olumlu dönütler aldım. Tam bu sıralarda Epic sebiyle başta MEB resmi imajı olmak üzere tüm imajlar internetten kaldırıldı. Tahtalar için kullanışlı 1 tane bile imaj kalmadı internette yayında. Buda tahtaların etkin kullanımına büyük bir zarar vermiş oldu. Milyonların harcandığı tahtaların etkin ve sağlıklı kullanımına bir katkım olsun diye, hazırlamış olduğum imajı kişisel web sitemden paylaşıma açtım. Bu iki yıl içinde Windows 8 ve Windows 10 olmak üzere 11 farklı imaj hazırlayıp paylaştım ve bu imajları onlarca defa güncelledim tekrar paylaştım.
 
Bu 2 yıl içinde olumlu tepkiler yanında çoğu iftira boyutuna ulaşan eleştiriler aldım, hatta imajlara casus program yüklemiş olmakla bile suçlandım, yine vazgeçmedim bir faydam olduğunu düşünüp devam ettim.
 
Hazırlayıp paylaştığım imajlar 200 bin üzerinde sayfa görüntülemesi yanında 20.000+ indirme sayısını gördü. Bir çok il ve ilçede görev yapan koordinatör meslek taşım bana ulaşıp imajları il ve ilçelerine dağıtmak istedikleni ifade ettiler, işinize yarıyorsa her türlü paylaşın kullanın dedim. Her hangi bir sorunla karşılaşana da özelden ve genel paylaşım alanlarından her zaman destek oldum.
 
BTR görevini bırakmamla birlikte iş yüküm arttı, ya imajları tamamen yayından kaldıracaktım yada cüzi bir ücret koyarak emeğin maddi bir karşılığı olduğunu görüp destek olmaya devam edecektim. İmajların ücretli yapılıp devam edilmesi konusunda öneri sunan arkadaşlar oldu ve öyle karar aldık.
 
Bu kararı olumlu karşılayanlar da oldu olumsuz karşılayıp saygısızca eleştiri yapmaya başlayanlar oldu.
Eleştirmeye başlayan meslektaşlarım hala yayında olan (büyük ihtimal kullandıkları) 3 adet ücretsiz imaj olduğunu görmezden geliyorlar. 18 Şubat 2019 tarihi itibariyle ücretsiz imaj paylaşımı tamamen sona ermiştir.
Eleştiren arkadaşlardan ricam kendiniz daha kaliteli bir imaj hazırlayıp gelin öyle eleştirin.
Eleştiri yaparken de lütfen öğretmene yakışır bir eleştiri yapın.
 
Bir çok ilde firmalar ve şahıslar, tahtalara makine başına 50-80 TL arası ücretlerle windows yüklemesi yapabilecekleri söyleyip yaptılarda. Bir firma bir tahtaya ortalama 60 TL fiyatla sistem yüklüyor ve o okuldaki görevli arkadaşın sesi çıkmıyor, biz sınırsız tahtaya yükleyebileceği bir sisteme 25 TL demişiz fırsatçılıkla suçluyor. Samimiyse bu arkadaş o firmaya 60 TL verdireceğine kendisi sistem hazırlayp yükler ve paranın okula kalmasını sağlar.
Hiç kimseye zorla bir şey diretmiyoruz. İsteyen istediği yere üye olur, istediği zaman çıkar.
Ortaya koyulan ürünü gerekli görüp beğenen alır, beğenmeyen çeker gider.
 
Okumaya vakit ayırdığınız için Teşekkür Ederim.
Saygılar

Bir yorum

  1. Hocam yazınızın ilk satırından son satırına kadar size katılıyorum. Eleştirmek için önce aynı zahmete katlanıp üretmek lazım.

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook ve Google+ Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz