Proje ve Ders-Etk Kat. Otomatik Not Dağıtım Çizelgesi-2019 Güncel

Elinizdeki dosyayı farklı bir siteden indirmişseniz lütfen bu sayfadan güncel dosyayı indirin. Dosyaları değişen durumlara göre güncelleniyorum.

Proje Ödevi notları ve ders içi performans notlarını belirli kriterlere göre otomatik olarak dağıtabilen bir çizelge. İnternetten almış olduğum bir bir çizelgeyi biraz kendime göre değiştirdim. Maksimum 45 öğrencili sınıflara göre ayarlanmıştır.

Aşağıda basit düzeyde bir anlatım yapmaya çalıştım. Umarım yararlı olur.

En kolay kullanım için, öncelikle bütün notlarımızı e okul sistemini girmiş olmamız gerekiyor.

Not dağılımı içinde yer alan BECERİLER alanındaki 20 madde genel ifadelerdir, kendi dersinize göre güncelleyebilirsiniz.

4.sınıflar için Beceri sayısı 10 adet olarak ayarlandı. Proje içeren derslerde ve ürün dosyalarında beceri sayısı 10 adet olarak güncellendi.

E okula giriş  yapalım ve hangi sınıfa ait bilgileri alacaksak hızlı ders notu giriş ekranınana gelerek aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk sıradaki öğrenci numarasından seçmeye başlayarak son sıradaki öğrencinin notlarının olduğu satırın sonuna kadar olan kısmı seçip kopyala diyelim. 

Proje-ve-Ders-ve-Etkinliklere-Kalıtımı-Değerlendirme isimli excel dosyamızı açalım. Dosya içinde yer alan “E Okuldan Kopyala Değerleri” isimli sayfaya gelip “1” numara ile gösterilmiş hücrenin yanındaki hücreye tıklayıp e okuldan kopyalamış olduğumuz verileri buraya yapıştıralım.

Not: Kaç sınıfta derse giriyorsanız bu dosyadan her sınıf ve ders için 1 adet kopya oluşturmanız gerekmektedir.

“E Okuldan Kopyala Değerleri” sayfasında yer alan aşağıdaki resimdeki bilgileri kendi okulunuza ve dersinize göre dünleyiniz.

Dosya ekte mevcuttur.

Her hangi bir hata ile karşılaşırsanız aşagıya yorum olarak yazın en kısa zamanda cevap veririm

Aşağıdaki dosyalardan hangisi sizin dersinize uygunsa onu indirebilirsiniz.

Dosyaların açık adres verilmeksizin başka sitelerde yayınlamasını istemiyorum. Bu dosyalar için saatlerce uğraşıyorum, Açık adres belirtmeksizin paylaşanlarla birde hesaplaşırız artık :)

Aşağıdaki resimlerde  e-Okul not tablosu resmi eklenmiştir.

Dersinizin e-Okul not tablosuna bakarak size uygun olan dosyayı indirebilirsiniz. 

İndirdiğiniz Excel dosyasındaki tablo, dersinizin e okul tablolarına uygun değilse parola koruma hatası verecektir. İndirme bağlantıları üstündeki Okul No ile başlayan resimlerin tablo düzeni ile e okul tablo düzeni birbiri ile uyumlu olmalı.

Ortaokul için olan bütün çizelgelerde 3 Adet Ders Etkinlik Katılım notu alanı bulunmaktadır.

İndirdiğiniz Excel sayfası içinde dosyanın kullanım bilgilerinin yer aldığı bu adres bulunduğu için bazı ofis sürümleri güvenlik nedeniyle düzenlemeyi devre dışı bırakabilir. Yine de düzenle gibi bir seçenek çıkması lazım ona tıklayıp işinizi halledebilirsiniz. Her hangi bir zararlı yazılım olma ihtimali yok içiniz rahat olsun

Çizelgelerde bir sorunla karşılaşıp bu sorunu yorum olarak yazarken, hangi çizelge olduğunu da belirtirseniz daha hızlı çözüm buluruz.

135 Yorumlar

 1. süleyman semerci

  SA HOCAM öncelikle emeğinize sağlık.e okuldan notları kopyalayıp yapıştırdım.e okuldan kopyala sayfasında gözüküyor ama diğer etkinlikler sayfalarında puanları dağıtmıyor.şimdiden teşekkürler

  • Yapıştırma işlemini Ctrl+v tuşuyla yapmayın. Özel yapıştır seçeneği ile sadece değerleri yapıştırın. E okuldan aldığınız içeriği sayı olarak görmediği için dağıtım yapamıyordur. Yine olmuyorsa hangi çizelge olduğunu Belirtirseniz incelerim.

   • süleyman semerci

    hocam ilk olan 2 sınavlı 2 projeli 3 etkinlikli 29 öğrencili

    • Hocam dosyada sorun yok.
     Eokuldan kopyalamış olduğunuz değerleri excele 1 numara yanındaki okul no altında yer alan hücreye sağ tıklayıp özel yapıştır seçeneğine tıklayın, açılan pencereden metin seçeneğini işaretleyip yapıştırma yapın. ofis 2016’da bu şekilde diğer sürümlerde özel yapıştır seçeneğinde farklı ifadeler olabilir

 2. serhanceyhan

  Hocam iyi akşamlar sayfaların koruma şifresini paylaşır mısınız ?

  • Koruma Şifresi herhangi bir düzenlemeye engel değildi, formulleri korumak içindi. Bir sıkıntı mı var dosyalarda. Açıklarsanız özelden paylaşırım.

   • serhanceyhan

    Hocam şöyle izah edeyim. İlk çizelgeyi gayet güzel halletim 24 bi kişilik sınıf için ama sonra 21 kişilik bi sınıf için düzenleme yaptığımda üstünde aynı çizelgenin gördümki altta fazladan diğer sınıftaki 3 öğrencinin ismi yazıyor onları silmek içinde koruma şifresi lazım

    • Dosyaları farklı bir siteden indirmiş olabilirsiniz bu da dosyaların güncel olmadığı anlamadına geliyor. Burda paylaştığım dosyalarda, bahsettiğiniz sayfalarda herhangi bir koruma şifresi yok. Şifre sadece “E Okuldan Kopyala Değerleri”sayfasında şifre var. Bu sayfadaki lisye değer yazmazsanız diğer sayfalardan liste düzenlemesi yapabilirsiniz.

   • bende de şifre istiyor anlamadım :(

 3. hocam bu dosya vrilen etkinlik notlarını öğrenci bazında kazanımlara göre de dağıtıyormu?

  • Dosyayı indirip bi inceleyin hocam. Soruyu tam anlamadım ama cevabı dosyalarda var gibi. Belirlenen kriterler yerine kazanım yazarsanız ona göre her öğrenci için otomatik dağıtır.

   • hocam dediklerinizi adım adım uyguladım listeleri oluşturdu ancak ders etkinliklerini kazanımlara dağıtmadı

   • hocam ders içi etkinlikleri otamatik olarak 20 kazanıma dağıtması gerekiyorya olmadı onu demeye çalışıyorum. (bizde devamsız öğrenciler var arada notlarda bosluk var ondan olabilirmi)

    • Devamsız öğrenci etkilemez, o satırı boş geçer. Ders etkinlik notları alanına kopyala yapıştır değilde Manuel olarak rastgele sayılar girin dağıtıyor mu kontrol edin. Eğer dağıtıyorsa, e okuldan kopyalanan değeri sağ tıklayıp sayı olarak yapıştırma yapmıyor olabilirsiniz. Eğer hala olmuyorsa hangi ölçek olduğunu belirtin kontrol edeyim.

 4. Hocam ben 14 becerili bir ölçek arıyorum ama 20 beceriliyi 14 e çevirme ihtimalim var mı ?

 5. İstek üzerine 50 kişilik sınıflar için yeni çizelge hazırlandı. (Hala 50 kişilik sınıflar varmış ülkemde. :( )

 6. 45 öğrencili 2 sınav 2 projeli

  • Dosyada herhangi bir sorun bulamadım Hocam, “Düzenlemeyi Etkinleştir” diye bir uyarı çıkar dosyayı açtığınızda üst kısımda, ona tıkladıktan sonra sorun çıkmaması gerekiyor.

 7. Önelikle emeğinize eyvallah. Eokuldan bilgileri yapıştırdığımız liste kendini kilitledi. Korumalıdır diyor. İlginize teşekkürler. İyi çalışmalar…

 8. Maksimum 25 öğrencili sınıflar için yeni listeler eklendi.

 9. 1. dönem yapmıştım. 2. dönem korumalı dosya diyor. Parola istiyor. Neden acaba ?

  • Hocam indirdiğiniz dosyada sadece “Kullanım Rehberi Ve Güncel Versiyon” ibaresinin yazıldığı hücrede koruma var, buda not girmeye engel bir hücre değil. Yinede hangi dosyayı ve hangi ders için kullanacağınızı yazarsanız kontrol ederim.

 10. 2007 office ile yapma ihtimalimiz yok mu

 11. e okuldan kopyalayınca ölçekte puanlama görünmüyor hocam nasıl yapıyoruz.

  • İndirmiş olduğunuz excel dosyasını açınca dosyanın üst kısmında bir güvenlik uyarısı çıkıyordur, “Düzenlemeyi Etkinleştir” yada benzer bir ifade vardır, ona tıklayın. ardından e okuldan kopyaladığınız değerleri “E Okuldan Kopyala Değerleri” sayfasına yapıştırın. Bilgisayarınızda Microsoft ofis 2010 ve üzeri bir progaram kurulu olmadı.

 12. ALLAH RAZI OLSUN HOCAM ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA EELERİNİZE SAĞLIK

 13. sosyal bilgiler dersi için çizelgeyi nasıl indirebilirim

 14. yeni üyeyim lakin çizelgeyi indirremiyorum?

 15. nasıl indireceğim sorun yaşıyorum

 16. Emine Kuruoğlu

  meraba ders içi performans notunda sadece 2 ve 3 ü gösteriyor 1.yi almıyor nasıl yapabilirim

 17. HOCAM çok teşekkür ederim açıklamalarınız yeni sisteme uyarlamanız çok faydalı oldu. Allah razı olsun

 18. hocam ortaokul görsel sanatlar dosyasında ürün dosyasının otomatik dağılımı yok

 19. dosyaları tekrar elden geçirdim. Eksiklik varsa iletilmesi durumunda kısa zamanda gidermeye çalışırım.

 20. HOCAM İKİ SINAVLI EXCELL PROGRAMINI İNDİRİP DENEDİM AMA HİÇBİR DAĞILIM OLMADI. NEDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR ?

  • Çizelgede herhangi bir sıkıntı yok Hocam.
   eokuldan kopyaladığınız içeriği excelde Yapıştırma seçeneğinde özel yapıştır seçeneğinden, “Değerleri” seçeneğini işaretleyip tekrar deneyin.

 21. Hocam sınav sayıları değiştiği için çizelge kullanılamıyor. Güncelleme yapacak mısınız?

 22. Hocam Allah razı olsun 3, 4 yıldır programınızı kullanıyorum. Gayet de memnunum. Öğrenci isimlerini sol tarafa alıp ölçütleri yukarıya almak istedim. Ama formuller kopyalanmıyor tek tek yazmak gerekiyor galiba. Bunun kolay bir yolu var mı acaba. Görüntü açısından böyle bir şey yapmak istemiştim.

  • O işlem hayli uzun ve zor bir iş Hocam. O dosya içinde gizlenmiş bir kaç sayfa var formüller onlar üzerinden çalışıyor, tek tek düzenlemek gerekli oda saatler alacak bir iş.

 23. 2 sınavlı olan Excel dosyasına parolalı olduğu için kopyala-yapıştır işlemine izin vermiyor.

  • İndirmiş olduğunuz dosyaya eokuldan bir kopyalama yaptıktan sonra, içeğigi dolu olan hücrelere tekrar e okuldan kopyala yapıştır yapmaya çalışıyorsunuz sanırım, bu durumda koruma hatası verir. Diğer türlü e okuldan kopyala yapıştır yapacağınız hiç bir hücrede koruma yok.
   Her ders için içeriği boş olan bir kopya oluşturup onun üzerinden devam edin, hala hata alıyorsanız yine kontrol ederim.

 24. hocam emeğinize sağlık yalnız koruma parolası olmadan bir işe yaramıyor parola nedir acaba?ortaokul Fen bilimleri dersi için kullanacam.Saygılarımla

  • Dosyayı office 2010 ve üstü bir program ile açın, üste çıkan uyarıyada “Düzenlemeyi Etkinleştir” seçeneğine tıklayın. Parola bahsettiğiniz ders düzenine engel olacak bir shücrede değil.

   • Her ders için ayrı bir kopya oluşturun. Üzerine not yapıştırmış olduğunuz sayfaya ikinci defa not yapıştırmak istediğiniz zaman koruma hatası alıyorsunuz sanırım, ortaokul fen dersinde aynı sorunu yaşayan bir arkadaş çıktı, yazdığım şekilde yapınca sorun çözüldü.
    Kısacası her sınıf ders için boş bir kopya oluşturup işlem yapın.

 25. Allah razı olsun

 26. barış başara

  hocam teşekkür ederim. ancak e okuldan kopyala bölümündeki alan korumalı olduğu için oradan değişiklik yapılamıyor. Dolayısıyla lise için kullanmaya çalışıyorum proje alanına not girilemiyor. ilk sayfadaki korumayı kaldırırsanız çok iyi olacak.

  • Bana lise e okul sayfası ilgili dersin ekran resmini gönderirseniz düzenleme yaparım.
   o sayfada 1 hücrede koruma var o da kopyala yapıştıra engel olacak bir hücre değil. üst kısımda çıkan koruma uyarısı diyorsanız uyarı üzerinde yer alan düzenlemeye izin ver butonuna tıklayıp izin, bahsettiğiniz bu ise indirme adreslerinin altında bununla ilgili açıklama var

 27. iyi akşamlar hocam programda sizin dediğiniz uygulamaları aynen yapıyorum ama not çizelgelerinde sadece öğrencilerin isimleri otomatik girilmiş oluyor notlar görünmüyor ben mi yanlış bir şey yapıyorum acaba

 28. mustafa hitit

  S.a Hocam, halen korumalı diyor genel dersler ve…etkinlikler programı. parola var mı ki? açamıyoruz

 29. Volkan Duman

  hocam emeğinize sağlık yalnız koruma parolası olmadan bir işe yaramıyor parola nedir acaba?

  • Koruma hangi işleme engel oluyor Hocam. Bende paylaştığım haliyle korumalı kullanıyorum. E okuldan kopyala sayfası dışındaki sayfalarda bir işlem yapmaya gerek yok

  • Şu an tekrar düzenleyip yükledim, sadece E Okuldan Kopyala Değerleri sayfasında 1 hücrede koruma var diğer tüm sayfalardan ve hücrelerden korumayı kaldırdım

 30. sağolun ilgilenip çalışma hazırladığınız için.
  4. sınıf genel, müzik ve görsel sanatlarda yapıstırmaya calısınca çalıştıfgınız hücre korumalı diyor.

 31. Sayın hocam yıllardır programlarınızı kullanıyorum. elinize emeğinize sağlık.

 32. İlgilenenler için tüm dosyalar güncellendi.

 33. ders içi bölümünde beceriler kısmından 20 değilde 15 madde veya daha az yazmak istesek puanlamayı ayarlayabilir miyiz. becerilerden silme yaptığımızda puan dağıtımında bozulma oluyor.

  • öyle bir değişiklik için biraz ileri düzeyde excel bilmeniz gerekir hocam. gizlenmiş sayflardan veri çekerek işlem yapıyor. gizlenen sayfaları görünür yapıp deneyebilirsiniz.

 34. merhabalar, emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler
  4. sınıf öğretmeniyim. bizdeki görsel sanatlar ve müzik için sizin hazırladığınızdan daha farklı.
  mümkünse düzenleyebilir misiniz ?
  +++
  20 kriter yerine 10 kriter olabilir mi ? müzik ve görsel sanatlardan 20 kriter bulması biraz zor.

  görsel sanatlar için http://prntscr.com/h6zu2h
  müzik için http://prntscr.com/h6zvv5

  ayrıca

  oyun ve fiizk etkinlikler için de 20 kriter değil de 20 kriter olacak sekilde bir excel hazırlayabilir misiniz .ok sağolun

 35. Hocam güzel işler çıkartıyorsunuz…

 36. Hocam elinize sağlık, faydalı bir paylaşım. Emek için teşekkürler…

 37. Elinize sağlık… Beceriler satırı 34 Sırada sorun var… formülde 35. değeri alması gerekirken 25. değeri almış… Bütün sekmelerde aynı…

 38. Hocam Allah razı olsun.Ellerinize sağlık.

 39. Sayın Hocam elinize sağlık. Ancak yapıştırma işlemini yaptığımda, bütün verileri yatay olarak yapıştırıyor. Ne yapabilirim acaba?

 40. İlgiyle takip ediyorum😀

  • Sayın Hocam, Sınıf Öğretmenlerinin Not sisteminin Farklı Olduğunu Fark Ettim. 4. Dosyayı Ekledim

   • öncelikle emeginize sağlık hocam fakat ders saati 2 ve daha az olan derslerde 2 den fazla etkinliklere katılım verilemıyor bu yuzden ıkı sınavlı olanı ındırmeme ragmen eokul sayfası tam oturmuyor ıllede 3. etkınlıklerı ıstıyor sanırım.

    • Kaç etkinlik vereceğiniz önemli değil Hocam. İndirdiğiniz çizelge ile e okul hızlı not girişi çizelgesi aynı tablolara sahip olmalı. Siz 2 sınav yapıyor Olsanızda e okulda size 4 sınav 2 proje ve 3 ders etkinlikli bir tablo çıkıyor olması lazım. Ders ve sınıf adını tam olarak Yazarsanız kontrol eder daha net bilgi veririm.

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook ve Google+ Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz