Lgs Sınav Toplu Sonuçlarını Listeleme Programı V3-V4 2022 Güncel

Bu dosya sayesinde 22.07.2020 tarihinde yapılan güncelleme ile  550 öğrenciye kadar olan lgs sınavı doğru yanlış net bilgilerini bir kaç dakika içinde tablo haline getirmeniz mümkün olacak.

27.06.2019 Saat 20.50 İtibariyle yapılan güncelleme ile YAZDIR butonu aktif olarak çalışır hale getirildi.

Öncelikle e-okula giriş yapalım ve sırasıyla adımları takip edelim.

Sınav İşlemleri Modülü- Raporlar simgesine tıklayın.

Açılan sayfada Gösterici Seçenekleri kısmından HTML5(Word, Excel) seçeneğini seçelim. Ardından sayfada en üste yer alan “SNVOYPSNC012 Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri” raporuna tıklayalım. Gelen sayfada TcKimlik : kısmını boş bırakıp Tamam düğmesine tıklayın. Rapor sayfası tamamen açıldığında alttaki resimdeki adımları izleyin.

Kırmızı ok işaretleri ile gösterilen alanları takip edip sınav sonuçlarını excel dosyası olarak indirin.

İndirmiş olduğunuz excel dosyasını açın, sayfa içinde yer alan “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini rakamları seçmeden kopyalayıp, CTRL+H tuşları ile bul değiştir seçeneğini açın ve aranan seçeneğinin olduğu kısma “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini yapıştırın, yeni değer kısmı boş kalsın, pencere altında yer alan Tümünü Değiştir seçeneği ile sayfada yer alan bu değerleri kaldırın. Aynı işlemi “İl Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesi içinde yapın

Bu işlemin ardından, sayfada sağ taraftaki her hangi bir boş kısma tıklayıp CTRL+A tuşlarına aynı anda basıp sayfadaki tüm verilen seçilmesini sağlayın. CTRL+A yapınca sayfanın tamamı seçilmemiş olursa sağdaki boş alana tıklayıp tekrar CTRL+A işlemini yapın.

Sayfadaki Tüm veriler seçildi ise CTRL+C tuşu ile yada sağ tıklayıp verileri kopyalayın.

Ardından bu yazının altında vermiş olduğum dosyayı açın. Dosya açıldığında “düzenlemeyi etkinleştir” ve İçeriği etkinleştir yazan uyarılara tıklayıp dosyayı aktif hale getirin.

Açılan dosyada sayfanın en üst sol kısmına CTRL+V yada Giriş menüsü altında yer alan yapıştır seçeneği ile yapıştırın. Bilgiler sayfaya yapıştığında, Sınav Sonuç Listesi yazan yazan sarı renkli butouna basınız, ekran çözünürlğü sebebiyle buton görünmüyor olabiir sayfanızı sağa doğru kaydırın görünecektir.  Bu botuna basıp yeni sayfaya geçtiğinizde karşınızda tüm değerler sıfır olarak gelirse sayfada herhangi bir yere sağ tıklayın, Sınav ve öğrenci bilgileri açılan sayfada karşınıza çıkmış olacak.

Bu sayfa düzenlemelere izin vermeyebilir, burda karşınıza çıkan sınav sonuç bilgilerinizi kopyalayıp farklı bir excel sayfasında işlem yapmanız önerilir.

V3 Olan versiyonda yukarıdaki resimdeki şekilde bir sonuç listeleme yapılır. Öğrenci tercihlerinde kolaylık sağlar.

V4 Olan versiyonda yukarıdaki resimdeki şekilde bir sonuç listeleme yapılır. İl yada ilçe merkezinden okullardan toplu sonuç istenilmesi durumunda bu dosya ile tablolama yapıp gödermeniz kolay olur.

Youtube Kanalıma Abone Olmayı Unutmayın Lütfen

Dosyanın hazırlanmasında büyük emeği olan Mustafa ÇAĞLAYAN hocama teşekkür ederim.

Benzer İçerikler İçin Bu Bölümü İnleyebilirsiniz.

Benzer İçerik

Windows 10/11 Etkileşimli Tahta İmajlar ve İçerikleri

Windows 10/11 İmajlarda genel itibariyle aşağıdaki işlemler yapılmıştır. Güncellemelerle içerik ve uygulamalarda ufak tefek farklılıklar …

77 Yorumlar

 1. office 2007 ye özel bir durum mu bilmiyorum, malesef yapamadım.

  • 2007 ile alakalı olabilir hocam. Ayarlarından makro güvenliği ile ilgili bir yer olması lazım.
   2016 ve 365 te sorunsuz çalışıyor.

 2. Teşekkürler hocam Allah razı olsun

 3. Hocam Allah razı olsun. Büyük kolaylık sağladı. Teşekkürler.

 4. GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL PROGRAM. 1 DK DA BÜTÜN OKULUN SONUÇLARINI DÜZENLEDİ. BENİM İÇİN TEK EKSİK, TERCİH GÜVENLİK KODUNU ALMAMASI.
  ONU DA ALSA HERŞEYİ YAPAN BİR UYGULAMA OLUR.
  TEŞEKKÜR EDERİM

 5. Hocam çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. Allah işinizi rast getirsin.

 6. Üstad face den ulaşamadım, 2022 lgs sonuçları için bir güncelleme yapacak mısınız? Kolay gelsin

 7. Üstad 2022 toplu sonuç listesi ile sonuçları almayı başaramadım maalesef. Programda ufak değişiklikler gerekiyor sanırım. Paylaşabilirsen müteşekkir oluruz :)

 8. Runtime error – “13” gibi bir hata alıyoruz yeni sonuçları alırken. Acaba neyi yanlış yapıyorum?

 9. hocam maalesef 2022 lgs için çalışmıyor

 10. 2022 LGS RUN TİME-13 HATASI ALIYORUM

  • Güncel Versiyonu Paylaştım.

   • 2022 LGS RUN TİME-13 HATASI ALIYORUM BENDE

    • Yeni paylaştığım da mı ? Hangi versiyon

    • Hocam güncel versiyonu paylaştım demişsiniz ama sorun var kayma oluyor son versiyonu indirdim evet verileri çekiyor bu sefer sorun yok ama sütunlar farklı farklı yerlere yerleşiyor.Mesela Tc de başka bir şey var ya da türkçe doğru sayısı bölümünde.Bi ilgilenebilirmisiniz.Teşekkürler.

    • 3 farklı okulun verilerini tabloya dönüştürdüm sorun yaşamadım.
     Hangi dosyayı denediniz.
     Dosyayı az önce tekrar yükledim. Dosya adında 2022 olmasına dikkat edin

%d blogcu bunu beğendi: