Lgs Sınav Sonuçlarını Tek Sayfada Listeleme Programı 2020 V2

Bu dosya sayesinde 22.07.2020 tarihinde yapılan güncelleme ile  550 öğrenciye kadar olan lgs sınavı doğru yanlış net bilgilerini bir kaç dakika içinde tablo haline getirmeniz mümkün olacak.

 

27.06.2019 Saat 20.50 İtibariyle yapılan güncelleme ile YAZDIR butonu aktif olarak çalışır hale getirildi.

Öncelikle e-okula giriş yapalım ve sırasıyla adımları takip edelim.

Sınav İşlemleri Modülü- Raporlar simgesine tıklayın.

Açılan sayfada Gösterici Seçenekleri kısmından HTML5(Word, Excel) seçeneğini seçelim. Ardından sayfada en üste yer alan “SNVOYPSNC012 Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri” raporuna tıklayalım. Gelen sayfada TcKimlik : kısmını boş bırakıp Tamam düğmesine tıklayın. Rapor sayfası tamamen açıldığında alttaki resimdeki adımları izleyin.

Kırmızı ok işaretleri ile gösterilen alanları takip edip sınav sonuçlarını excel dosyası olarak indirin.

İndirmiş olduğunuz excel dosyasını açın, sayfa içinde yer alan “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini rakamları seçmeden kopyalayıp, CTRL+H tuşları ile bul değiştir seçeneğini açın ve aranan seçeneğinin olduğu kısma “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini yapıştırın, yeni değer kısmı boş kalsın, pencere altında yer alan Tümünü Değiştir seçeneği ile sayfada yer alan bu değerleri kaldırın.

Bu işlemin ardından, sayfada sağ taraftaki her hangi bir boş kısma tıklayıp CTRL+A tuşlarına aynı anda basıp sayfadaki tüm verilen seçilmesini sağlayın. CTRL+A yapınca sayfanın tamamı seçilmemiş olursa sağdaki boş alana tıklayıp tekrar CTRL+A işlemini yapın.

Sayfadaki Tüm veriler seçildi ise CTRL+C tuşu ile yada sağ tıklayıp verileri kopyalayın.

Ardından bu yazının altında vermiş olduğum dosyayı açın. Dosya açıldığında “düzenlemeyi etkinleştir” ve İçeriği etkinleştir yazan uyarılara tıklayıp dosyayı aktif hale getirin.

Açılan dosyada sayfanın en üst sol kısmına CTRL+V yada Giriş menüsü altında yer alan yapıştır seçeneği ile yapıştırın. Bilgiler sayfaya yapıştığında, Sınav Sonuç Listesi yazan yazan sarı renkli butouna basınız, ekran çözünürlğü sebebiyle buton görünmüyor olabiir sayfanızı sağa doğru kaydırın görünecektir.  Bu botuna basıp yeni sayfaya geçtiğinizde karşınızda tüm değerler sıfır olarak gelirse sayfada herhangi bir yere sağ tıklayın, Sınav ve öğrenci bilgileri açılan sayfada karşınıza çıkmış olacak.

Bu sayfa düzenlemelere izin vermeyebilir, burda karşınıza çıkan sınav sonuç bilgilerinizi kopyalayıp farklı bir excel sayfasında işlem yapmanız önerilir.

Icon

LGS Sonuç Listeleme Programı V2-2020 88.10 KB downloads

Dosyayı indirmeden aşağıdaki adresini mutlaka ziyeret edip açıklamaları okuyunuz. https://www.hafizoglu.net/lgs-sinav-sonuclarini-tek-sayfada-listeleme-programi-2020/ ...

Sivas için  Ek Bilgi:

SINAV SONUÇ LİSTESİ Botonuna bastığınızda gelen sayfadaki sonuçları kopyalayıp Milli Eğitimin göndermiş olduğu şablona yapıştırıp listeyi hazırlayabilirisiniz.

Dosyanın hazırlanmasında büyük emeği olan Mustafa ÇAĞLAYAN hocama teşekkür ederim.

Ayrıca Kontrol Edin

Windows 10 (2004) Evrensel-UEFİ Destekli Manuel Format (Programlı) Paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

3 Yorumlar

  1. office 2007 ye özel bir durum mu bilmiyorum, malesef yapamadım.

  2. Teşekkürler hocam Allah razı olsun

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: