Lgs Sınav Sonuçlarını Tek Sayfada Listeleme Programı 2019

Bu dosya sayesinde 400 öğrenciye kadar olan lgs sınavı doğru yanlış net bilgilerini bir kaç dakika içinde tablo haline getirmeniz mümkün olacak.

 

27.06.2019 Saat 20.50 İtibariyle yapılan güncelleme ile YAZDIR butonu aktif olarak çalışır hale getirildi.

Icon

LGS Sonuç Listeleme Programı 71.09 KB 734 downloads

...

Öncelikle e-okula giriş yapalım ve sırasıyla adımları takip edelim.

Sınav İşlemleri Modülü- Raporlar simgesine tıklayın.

Açılan sayfada Gösterici Seçenekleri kısmından HTML5(Word, Excel) seçeneğini seçelim. Ardından sayfada en üste yer alan “SNVOYPSNC012 Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri” raporuna tıklayalım. Gelen sayfada TcKimlik : kısmını boş bırakıp Tamam düğmesine tıklayın. Rapor sayfası tamamen açıldığında alttaki resimdeki adımları izleyin.

Kırmızı ok işaretleri ile gösterilen alanları takip edip sınav sonuçlarını excel dosyası olarak indirin.

İndirmiş olduğunuz excel dosyasını açın, sayfa içinde yer alan “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini rakamları seçmeden kopyalayıp, CTRL+H tuşları ile bul değiştir seçeneğini açın ve aranan seçeneğinin olduğu kısma “Türkiye Geneli Yüzdelik Dilimi:” ifadesini yapıştırın, yeni değer kısmı boş kalsın, pencere altında yer alan Tümünü Değiştir seçeneği ile sayfada yer alan bu değerleri kaldırın.

Bu işlemin ardından, sayfada sağ taraftaki her hangi bir boş kısma tıklayıp CTRL+A tuşlarına aynı anda basıp sayfadaki tüm verilen seçilmesini sağlayın. CTRL+A yapınca sayfanın tamamı seçilmemiş olursa sağdaki boş alana tıklayıp tekrar CTRL+A işlemini yapın.

Sayfadaki Tüm veriler seçildi ise CTRL+C tuşu ile yada sağ tıklayıp verileri kopyalayın.

Ardından bu yazının altında vermiş olduğum dosyayı açın. Dosya açıldığında “düzenlemeyi etkinleştir” ve İçeriği etkinleştir yazan uyarılara tıklayıp dosyayı aktif hale getirin.

Açılan dosyada sayfanın en üst sol kısmına CTRL+V yada Giriş menüsü altında yer alan yapıştır seçeneği ile yapıştırın. Bilgiler sayfaya yapıştığında, Sonuçları Göster butonuna basınız. Sınav ve öğrenci bilgileri açılan sayfada karşınıza çıkmış olacak.

Icon

LGS Sonuç Listeleme Programı 71.09 KB 734 downloads

...

Sivas için  Ek Bilgi:

SINAV SONUÇ LİSTESİ Botonuna bastığınızda gelen sayfadaki sonuçları kopyalayıp Milli Eğitimin göndermiş olduğu şablona yapıştırıp listeyi hazırlayabilirisiniz.

Dosyanın hazırlanmasında büyük emeği olan Mustafa ÇAĞLAYAN hocama teşekkür ederim.

Ayrıca Kontrol Edin

İmaj Güncelleme Duyuru

Daha önce hazırlamış olduğum MK-M4 sistemi 120 gb üzeri tüm disklere yüklenebilecek hale getirdim. FAZ1-FAZ2 …

2 Yorumlar

  1. office 2007 ye özel bir durum mu bilmiyorum, malesef yapamadım.

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: