Mk-V6 Masaüstü arka plan resmini değiştirme

Etiket: 

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #4473
  koruyucu
  Katılımcı

  Hocam, elinize sağlık çok güzel bir imaj olmuş. Bugün tahtalara kurmaya başladım. Fakat, masaüstü arka plan resmini degistiremedim. Eba admindende denedim olmadı. Acaba, bu imajda arka plan resmini nasıl değiştirilir?
  Hocam, imaj sonrası tahtaların ismi aynı mı olacak değiştirmeye gerek var mı? Windows 8 sorun çıkarır mı ağda aynı isimli tahta olması. Çok teşekkür ederim

  #4477
  Hafızoğlu
  Anahtar yönetici

  Resimlerim klasörü içinde dk adında bir gizli klasör var, masaüstü duvar kağırları burdan çekliyor. Buradaki resimleri değiştirip işlem yapabilirsiniz yada işin uzun yolu aşağıdaki adımları izleyin.
  EbaAdminle oturum açın, Başlat masünüse “gpedit.msc” yazın ve çıkan sonuça tıklayıp çalıştırın.
  1.Sırasıyla: Kullanıcı Yapılandırması⇒Yönetim Şablonları⇒Denetim Masası⇒Kişiselleştirme altında yer alan ⇒Masaüstü arka planını değiştirmeyi engelle seçeneğini bulun, karşısında etkin yazıyor olması lazım, üzerine çift tıklayın yada sağ tıklayıp düzenle deyin, Etkin olan seçeneği, Yapılandırılmadı olarak işaretleyip Tamam diyerek çıkın.
  2.Sırasıyla: Kullanıcı Yapılandırması⇒Yönetim Şablonları⇒Masaüstü⇒Masaüstü altında yer alan⇒Masaüstü duvar kağıdı , seçeneğini bulun, karşısında etkin yazıyor olması lazım, üzerine çift tıklayın yada sağ tıklayıp düzenle deyin, Etkin olan seçeneği, Yapılandırılmadı olarak işaretleyip Tamam diyerek çıkın.
  Masaüstü duvarkağısı artık herkes tarafından değiştirilebilir durumda.

  Bilgisayar adlarına gelince, aynı kalabilir sorun olmaz diye düşünüyorum.

  #4478
  koruyucu
  Katılımcı

  Çok teşekkür ederim hocam

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.