Faz2 MK-Windows-8-V4 Sistem Yedeği (Yeni Versiyon Sebebiyle Yayından Kaldırıldı)

Güncel Versiyon Adresi

Faz2 MK-Windows 8 V5 İmaj

Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görev yaptığım 2 farklı okulda kullanmak üzere hazırlamış olduğum sistemin yedeğidir.

7 Buçuk Dakikada Tam Format ile Kullanıma Hazır.

22.03.2018 tarihinde sistem ve proğramlar güncellendi.

Eba’da yayınlanıp daha sonra kaldırılmış olan orijinal windows 8.1 üzerinde gerekli düzenmeler ve güncelleştirmeler yapıldıktan sonra alınmış olan bir sistem yedeğidir.

Faz2 İntel ve Amd İşlemcilerde Sorunsuz olarak çalışması gerekiyor.

Kısaca Yapılan İşlemler.

VirtualBox ile sanal olarak kurulmuş olan pardus ve buna bağlı proğramlar kaldırıldı.

Duvar kağıdı değiştirildi. (12 farklı duvarkağıdı eklendi. Belli aralıklarla değişecektir.)

Ebaadmin dışındaki Yönetici hesapları kaldırıldı, Eabaadmin şifre değiştirildi. i. Et Kullanıcı sınırlı yetkili olarak otomatik açılmaya ayarlandı ve şifresi kalıcı olarak kaldırıldı.

Daha önceden kurulu olan programlardan gözümden kaçan olmadıysa hepsi güncellendi.

epic pen kaldırıldı Fatih kalem eklendi

360 Total Security virüs programı eklendi ve gerekli ayarlar yapıldı.

Başlangıçta otomatik açılan ama pekte gerekli olmayan tüm programlar kapatıldı.

Web tarayıcılara açılış sayfası olarak Google ve Eba eklendi.

windows içinde kurulu gelen ama kaldırılabilir olan uygulamlar kaldırıldı.

Belirlemiş olduğum yönetici şifrelerini buradaki formu doldurarak alabilirisiniz. Şifre bir önceki windows 8 sürümü ile aynı.

Yüklü Programlar.

Yüklü Programlar

 1. LibreOffice 6
 2. Microsoft Office Professional Plus 2010 (Lisanslama Yapılmadı. İsteyen Lisanslar Kullanır İsteyen Kaldırır. Alternatifleri Yüklü Durumda. )
 3. GeoGebra
 4. Adobe Acrobat Reader
 5. K-Lite Mega Codec Pack
 6. Google Earth Pro
 7. Mozilla Firefox
 8. Antropi Teach Fatih 1.1.7
 9. Java 8
 10. 360 Total Securıtv
 11. QuickTime 7
 12. Fatih Kalem
 13. Adobe Flash Player
 14. Unity Web Player
 15. Notepad++ 64-bit x64
 16. Winrar kuruldu
 17. VSINIF
 18. Scratch 2 Offline Editör
 19. Google Chrome
 20. GOM Player Q
 21. Adobe AIR
 22. Dynet Tamamen güncel kullanıma hazır. v2
 23. Meb Sertifika
 24. Diyanet Kuranı Kerim kuruldu v2

 

Usb Hazırlama 1 Yöntem-(Rufus)  

Usb Hazırlama 2 Yöntem(WinSetupFromUSB )

Güncel WinSetupFromUSB Sürümü Buradan İndirin

 

Sistem Yükleme

Yukarıdaki 2 yöntemden biriyle usb bellek hazırladıktan sonra Etkileşimli tahtaya bir usb klavle ile birlikte hazırlamış olduğunuz belleği takınız. bilgisayarı açıp meb ekranı gelince klavyeden F7 tuşuna basarak açılış yöntemi seçme ekranına geliniz. Burada takmış olduğunuz usb belleğin markasını göreceksiniz, yön tuşlarıyla onu seçip ENTER tuşuna basınız.

Karşınıza Clonezilla başlangıç ekranı gelecek bu ekranda ister 30 saniye bekleyin isterseniz direk ENTER tuşuna basıp yaklaşık 7 dakikalık bir çay molası verin. Çay molanız bitince bu yazının başında yer alan resimdeki gibi bir ekranla bilgisayarınız açılmış olamalı.

Yükleme sırasında yada herhangi bir zamanda oluşacak sorunlardan ben sorumlu değilim, yazılımsal sorun çıkarsa yedeği tekrar yükleyin, donanımsal sorun çıkarsa Vestel servisleri hizmetinizde.

Karşılaştığınız sorunları vede aklınıza takılan soruları bu yazının altına yorum olarak yazarsanız aynı gün içinde yorumunuza cevap veririm. Bloga e-posta ile abone ol alanına mail adresinizi yazarak yada Facebook sayfamı beğenerek takipte kalabilirnisiz.

 • Windows sistem güncellemeleri yapıldı.
 • Tarayıcılar, virüs programı, flaş player ve diğer yüklü programlar güncellendi.
 • Rufusla usb hazırlama sorunu çözüldü.
 • LibreOffice 6 kuruldu
 • 22 Mart Tarihli sistem geri yükleme noktası oluşturuldu.

 • Windows sistem güncellemeleri yapıldı.
 • Tarayıcılar, virüs programı, flaş player ve diğer yüklü programlar güncellendi.
 • 18 Nisan  Tarihli sistem geri yükleme noktası oluşturuldu.

 

Faz2 MK-Windows 8 V5 İmaj

Tek imaj içinde TAM FORMAT ve SADECE C FORMAT Seçeneği Mevcut. TAM FORMAT yapmadan SADECE C FORMAT hata verir. İlk seferinde TAM FORMAT seçeneğini kullanın sonrakilerde SADECE C FORMAT  kullanabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra bilgisayar açılınca internete bağlı olduğundan emin olarak bir defa kapatıp açın windows etkinleşmiş olacaktır. Buna rağmen etkin olmadıysa Ebaadmin Yönetici hesabıyla  oturum açıp, Etkinleştir yazan yere tıklayın, lisans kodu farklı bir bilgisayarda kullanılıyor gibi bir uyarı çıkarsa masa üstünde bios lisans oku adında bir dosya var ona tıklayıp çıkan lisans anahtarı ile ürün anahtarı değiştir diyerek etkinleştirme yapabilirsiniz. 

Kuruluma Hazır Usb Bellekle Faz1-Faz2 İmaj Satışı

 

GÜNCEL Windows 10 Yedek Ayrıntılı Almatım ve İndirme Adresi

Benzer İçerik

Windows 10 (2004) Evrensel-UEFİ Destekli Manuel Format (Programlı) Paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

37 Yorumlar

 1. yedeği indiriyorum. sanıyorum etkinleştirme sorunlarında dolayı tekrar win8 e döndünüz. win 10 dan win 8 e geçerken sorun olmaz umarım

  • Etkinleştirme sorununun bi şekilde çözümü var ama Windows 10’un sık aralıklarla büyük boyutlu güncellemeler alması biraz can sıkıcı olabiliyor. Windows 10 dan geri dönüşte hiçbir sıkıntı olmaz. Windows 8.1’de Kurulum ardından bilgisayarı internete bağlı iken bir defa kapatıp açın kendisi etkinleşmiş olacak.

  • Hocam bende Windows 10 yükleyip sorun yaşayanlardanım. Etkinleştirme kodu yazdığım halde etkinleştirmedi. Windows 8 kurarsam aynı sorunla karşılaşır mıyım. Bu arada teknik servise sorduğumda windows 10 dan sonra windows 8 kuramazsınız hardiski söküp tekrar başka bilgisayarda format atmamız lazım dediler. Çok kararsızısım windows 10 dan sonra 8 yükleyen var mı

   • Windows 10 da etkinleştirme bazen Windows sunucu kaynaklı oluyor. Yönetici Hesabı ile oturum açıp biostaki kodla ürün anahtarı değiştir yöntemi ile etkin oluyor. MK-V7 de açılan oturum zaten Yönetici, burdan işlem yapabilirsiniz.
    Windows 8’e dönüşe gelince servis yanlış bilgi vermiş. Bu bölümde paylaşmış olduğum, Windows 8.1 MK-V4 olan imajı indirip usb ile yükleyin.

 2. Ali murat gokdere

  Hocam usb hazirladim,acilista usb calistirdim,siyah ekran geldi. Orda kaldi.”error 2001 reading sector 3399″ hata verdi

  • Hocam muhtemelen usb belleğini okumuyor yada b belleği hazırlama noktasında bir eksiklik yapmış olabilirsiniz. Usb belleği tekrar oluşturur dener misiniz?

 3. Hocam kalibrasyon ayarı İçin düşünülmüş birşey varmı peki

  • Daha önceki sistemde bulunan kalibrasyon programı bu imaj içinde de var.
   Dokunmak ayarları diye bir simge vardır masaüstünde yada başlat menüsünde, o kısımdan eskisi gibi kalibrason yapabilirsiniz.

 4. Hocam merabalar. Yeni maj yüklediğimde etkinlrştirme sıkıntısı oluyor bazı tahtalarda. Biosa gömülü keyi girdiğimde kabul etmiyo. Çözümü var mıdır acaba

  • 30’un üstünde tahtaya yükledim etkinleşmeyen olmadı, bazıları tahta açılınca otomatik etkinleşti bazıları sorun gider seçeneği ile etkinleşti. Bugün bir kişiden daha bu sıkıntı haberi geldi. Ya anlık bir windows sıkıntısı yada tahtadaki lisans geçersiz. (Bazı tahtalardaki lisans kodunun windowsun yasal kodu olmadığı yönünde bir söylenti vardı.)

   • 2 tahtada sıkıntısız etkinleşti ama 3 tahtada ‘Bu ürün başka bilgisayarda kullanılıyo ‘hatası verdi hocam. vestelin imajını atarken de aynı hatayı veriyodu .Pazartesi sorun gideri bi deniyim belki faydası olur.. ilginiz için teşekkür ederim hocam

 5. Hocam imajı kurdum elinize sağlık fakat ebaadmin şifresi değiştirilmiş ama ne olarak değiştirlmişr? e postama gelen şifreyi de yazdım ama kabul etmedi

  • Form doldurarak, E-posta adresinize gönderilmiş olan şifre Windows 8.1 içinse doğru. Kullandığınız klavyeye dikkat edin. Bazen dokunmatik klavyede bu tür sorun yaşayanlar oluyor.

 6. İyi günler iyi çalışmalar dilerim öncelikle,

  Rufus kullanmamama rağmen “Tam Format” veya “Sadece C Format” seçim ekranı gelmedi hocam. WinsetupFromUSB programının x64 lük sürümüyle paylaştığınız adımları izledim tam olarak. Sorunun neden kaynaklandığı hakkında yardım edebilir misiniz? Çok teşekkürler.

  • bir yerde bir eksiklik olmuş olabilir Hocam. WinsetupFromUSB ile tekrar bi oluşturun. WinsetupFromUSB menü fotoğraflarda olduğu gibi çıkması lazım, bende aynı programı ve paylaşmış olduğum imajı kullanıyorum

 7. hocam Faz2 MK-Windows-8-V2 Güncel Sistem Yedeği imajını tahtalarımdan birisine kurdum.fakat tahta etkinleşmedi.burda söylediğiniz herşeyi yaptım.bioasda gömülü lisansı aldım ürün anahtarı girdim fakat başka bilgisayarda kullanılılıyor dedi.Nasıl etkinleştirmem lazım yardımcı olursanız sevinirim.

  • İşlemleri Ebaadmin hesabı üzerinden yapmış olmanız gerekiyor. Ebaadmin hesabından aslında kod girmeden etkin oluyordu, biraz uğraşınca sistem kafayı yiyor gibi.

 8. hocam merhaba. imajı indirdim ciddden güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık. İmajı okuldaki bütün tahtalara kurmak istiyorum ama neden bu imajı kurdun Ebadakini kullanmadın derler diye çekiniyorum. Sizce bir sakıncası olur mu. Garanti durumlarını etkiler mi. ?

  • Ebada artık bir imaj olmadığı için kimsenin böyle bir soru sorma hakkı olmaz Hocam.
   Ebada yayınlanmış olan eski imaj elinizde olsa bile imaj güncel değil. Bu soruyu sormadan önce resmi ve güncel bir imaj çıkarmalılar.
   Garantiyi etkilemez sonuçta donanıma müdahalemiz yok.

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: