Emeğe Saygısızlık ve Paylaşımın Durdurulması

Merhaba Değerli Ziyaretcilerimiz.

Bundan 2 yıl önce BTR olarak görevlendirilmem sonrasında etkileşimli tahtalarda gördüğüm sıkıntılar üzerine imaj arayışına girdim. O dönemde var olan imajları denedim ve ihtiyacımı karşılamadığını gördüm. Bunun üstüne bunu biri yaptıysa bende yapabilirim düşüncesiyle yola çıktım, sordum soruşturdum, araştırdım ve sonunda kendime göre bir imaj yaptım.

Branşım gereği aktif olarak ders anlattığım için sistemdeki eksileri artıları görüp bir öğretmenin ihtiyacı olabilecek tüm parçaları birleştirip stabil hale geldiğini düşündüğümde çevremdeki arkadaşlara usb bellekle dağıttım.

Memnun olanların sayısı artınca, hazır blog sitem var  zaten burdan paylaşayım öğretmen arkadaşlar yararlansınlar dedim 2 yıl süreyle, 1 adet windows 8 ve 2 adet windows 10 imaj olmak üzere 3 imajı her ay güncelleyip, tekrar tekrar paylaştım. Her güncellemede yeni gözüme takılan eksileri giderdim.

Paylaşımı ücretsiz olarak yaptım, amaç tamamen tahtaların daha verimli kullanılmasını sağlamaktı. Ve bu paylaşım tamamen bireysel kullanıma açık olarak yapılmıştı.

Zaman zaman, paylaştığım imajların ticari amaçla kullanıldığını yazan öğretmen arkadaşlar oldu ama pek üstünde durmadım geçtim.

2 yıl içinde imajlarla ilgili binlerce e postaya hiç erinmeden cevap yazdım her türlü soruna yardımcı olmaya çalıştım. Aynı soruların üst üste gelmesi olayı artınca Facebook grup oluşturup burdan kullanıcıların birbirine yardımcı olması yoluyla sorunlara daha hızlı çözüm bulmayı amaçladım ama mailler yine gelmeye devam etti. Zamanla imajı kullanan bazı kişiler bu işi yapmak benim zorunlu resmi görevimmiş gibi emri vaki isteklerde bulunmaya başladı, bunu da görmezden gelip kibarca isteklere cevap yazdım. Yeri geldi casus yazılım yüklemekle suçlayanlar da çıktı yine kibarca cevap verdim, her türlü incelemeyi yapın varsa kanıtlayın dedim, öyle bir bulgu ile gelen olmadı ( olmayan şey doğal olarak bulunamaz.) …Bu ve benzeri sorunlar artık özel hayatımı etkileyecek seviyeye geldi. Çünkü bu imajları okulda tahta üzerinde hazırlamadım, evde ailemle geçirmem gereken zaman diliminde kişisel bilgisayarımda hazırladım, doğal olarak her güncelleme de ailemin vaktinden en az 10 saati 3 farklı sistemi güncelleyip tekrar tekrar paket yapıp test etmeye harcadım.

Son zamanlarda gelen bilgilerle iyice emin oldum ki benim ücretsiz paylaştığım imajlar üzerinden birileri binlerce lira para kazanmanın yolunu bulmuş durumda. Gerek resmi servisler yada onlar adına iş yapan kişiler gerek piyasada bilgisayarcı olarak geçinin birileri benim hazırladığım sistemde nokta değişiklik yapmadan usb belleğe atıp tahta başı 50-100tl arasında fiyatlarla etkileşimli tahtalara yükleme yapanların sayısı artmış durumda.

Ben cüzi bir ücretle (asla emeğin karşılığı olamayacak bir ücretti bu) sınırsız tahtaya yükleyebileceğiniz iso dosyası paylaşayım dedim, ipini koparan siteye gelip saçma sapan eleştiri ve yorumlar yapmaya başladı. Yetmedi mail yoluyla benzer saçmalıklar gelmeye başladı. Tahta başı 50-100 tl ödemek daha tatlı geliyor sanırım aynı sisteme.

Birde ne emeğin var ne var bu sistemi hazırlamada diyen GERİ ZEKALI insan müdevedderi var, bu geri zekalılar zaten bir bilmem neden anlamadıkları gibi tüm dertleri yapılan çalışmalara çamur atmaktır, çünkü kendilerinin diploması var ama hiçbir işi yürütecek kapasiteleri yok.

Benim günlerimi harcayıp hazırladığım aylarca çıkan sorunlara destek olmak için emek sarfettiğim bu sistem üstünden benden izin almaksınız 1 kuruş dahi kazanan kişi kardeşimde olsa, o 1 kuruş içindeki hakkımı helal etmedim etmem de. Bizim karadenizde bir deyiş vardır, “ZEHİR ZIKKIM OLSUN” benim emeğimle kazandığı her kuruş.

DAHA FAZLA EMEĞİM ÜZERİNDEN BİRİLERİNE PARA KAZANDIRMAK NİYETİNDE DEĞİLİM, BU VE BENZERİ SEBEPLERLE GÜNCEL ÜCRETSİZ İMAJ PAYLAŞIMI DURDURULMUŞTUR.

Saygılar

 

Ayrıca Kontrol Edin

Windows 10- 64 Bit Evrensel İmaj- Manuel Windows FORMAT paketi

Kurumsal yada kişisel bilgisayarınızı, Hazırlamış olduğum sistemdeki hale getirmek için, format atma, program kurma gibi …

13 Yorumlar

 1. Çok haklısınız ne kadar sinirlenseniz az. Gerçekten çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz. İnşallah tekrar devam edersiniz. Ben de kullanıyorum sizin hazırladığınız Windows 10 imaji. Flaşım bozuldu tekrar hazırlamam gerekiyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.

 2. Kıymetli Öğretmenim,

  Windows 10 imajınızı, yaklaşık olarak 1.5 yıldır kesinlikle hiçbir sorun yaşamadan kullanmaktayız. Okulumdaki tüm öğretmen arkadaşlarım, öğrencilerimiz ve velileri adına sağladığınız imajlar için, tüm emekleriniz için teşekkür ederim.

  Gönlünüzce tepki vermek kesinlikle hakkınız. [ desteklemek isteyen kimseler için patreon ya da kickstarter hesabınızın olması iyi olabilir sanırım ]

  • Desteğiniz için teşekkürler ederim Hocam.
   Hocam bırakın destek olmayı köstek olmak için çaba sarfeden gereksizlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Örnek sizden bu başlık altındaki onayladığım gereksizlerin yorumlarına bakın.

 3. Benim günlerimi harcayıp hazırladığım aylarca çıkan sorunlara destek olmak için emek sarfettiğim bu sistem üstünden benden izin almaksınız 1 kuruş dahi kazanan kişi kardeşimde olsa, o 1 kuruş içindeki hakkımı helal etmedim etmem de. Bizim karadenizde bir deyiş vardır, “ZEHİR ZIKKIM OLSUN” benim emeğimle kazandığı her kuruş. bu yazıyıda yazdın ya sana zehir zıkkım olsun kimin malını kime bagışlıyorsun hangisinde emegin var

 4. haklısın haklı kalacaksın belirsiz bir süreye kadar emeğine sağlık

 5. Sayın Hocam, emek ve vakit ayırıp hazırladığınız imajları okulumda kullanıyorum, gayet sorunsuz ve servis çağırma, yahut tek tek her tahtaya sıfır kurulum yapma eforundan beni ve okulu kurtaran temiz kullanışlı bir çalışmaydı. böyle bir özveriye art niyetle taaruzda bulunan insanların nasıl çalışma yaptıkları da ayrı bir tartışmanın konusu. hasılı bundan sonrası için size hayatınızda sağlık ve başarılar dilerim. camiaya desteğinizden ötürü de kendi adıma teşekkür ederim.
  esenlikle kalın.

 6. yıllardır başkalarının yaptıgı programları kullanıp hiç bir programa emegı geçmemiş kişi veya kişilerin emek hırsızlıgı veya hakklarımı helal etmiyorum cumleleri sizleri ne kadar kurtarır sonunda bide para kazanıyorsun sayfaya iki satir dinden bir sey yazmak seni kurtaracak sen resmen hirsizin basısın

  • Gerçek adını bile yazacak cesareti olmayan dümenciler emekten anlamaz. Emekten anlamayan için tek cümle kullanırım, başka çöplükte ürü…

Yorum Yapmak İçin E-Posta, WordPress.com, Twitter, Facebook Hesaplarınızı Kullanabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: